Ozvěny léta na Istrii (IST191)

Slovinsko, Chorvatsko | 5denní zájezd - hotel*** s polopenzí - pouze jeden noční přejezd
Ozvěny léta na Istrii
Zájezd je volný

Termín zájezdu

02.10. - 06.10.2019

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemCyklistika pobřežím slovinské a chorvatské Istrie  

 V době, kdy u nás ve druhé polovině září zvolna přicházejí chladnější dny a pomalu se hlásí podzim, je na Istrii stále pěkné a stálé počasí. Na našem zářiovém zájezdu za jižním sluncem si projedeme nejkrásnější úseky historické železnice Parenzana, která je postupně přebudována na pěknou cyklotrasu. Na chorvatské Istrii budeme jezdit podél pobřeží, ale podíváme se i do vnitrozemí, kraje vína, kde linie moře není příliš vzdálena; spíše tušena tam, kde obzor splývá v odstínech modré s oblohou. Samozřejmě navštívíme pobřežní letoviska a středověká městečka; v posezónní době, kdy po odjezdu turistů působí opět romanticky.

 

Program zájezdu

 • 1. a 2. den: PŘÍJEZD, SLOVINSKÁ RIVIÉRA (38 km). Po večerním odjezdu autobusem přes Rakousko do Slovinska dojedeme autobusem do italské Muggie - odtud již vyrazíme na kolech podél linie pobřeží do slovinského Koperu s historickým starým městem. Báječnou pobřežní promenádou dojedeme do pěkné Izoly a okruhem přírodním parkem Strunjan dojedeme do našeho hotelu.  
 • 3. den: CHORVATSKÁ PARENZANA  (28 - 45 - 67 km). Po krátkém transferu autobusem do chorvatského Buje se napojíme na cyklotrasu po bývalé trati historické železnice Parenzana. Přes kamenné městečko umělců Grožnjan, kolem opevněného Motovunu, největší dominanty Istrie a hlavně krásnou přírodou dojedeme do Vižinady. Po šestikilometrovém sjezdu do údolí řeky Mirny dosáhneme cíle etapy v Novigradu. 
 • 4. den: PIRAN & CHRVATSKÁ ISTRIE (25 - 58 - 72 km). Po trase historické Parenzany pojedeme po trase EuroVelo 8 přes Strunjan do Portorože a dále do nádherného středověkého Piranu na výběžku slovinského pobřeží s velkým kruhovým náměstím benátského stylu. Parenzana nás kolem starých solisek dovede na hranici, tuto překročíme na chorvatskou část Istrie. Další trasa vede zemědělským krajem přes Murine na pobřeží k výběžku Savudrie. V Sečovlje zakončíme výlet u místního vinaře. Koupací varianta.
 • 5. den: ODJEZD. Dopoledne se rozloučíme s Istrií a vyrazíme autobusem na cestu domů. Příjezd ve večerních hodinách.

Ubytování - Belvedere Villa*** Izola

 • Všechny 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím jsou moderní, vybavené TV, telefonem, lednicí, klimatizací a částečně s balkonem. Vila je umístěna v zahradě, k dispozici velký bazén.
 • Resort Belvedere se nachází v srdci slovinského pobřeží mezi městy Izola a Portorož, na svahu přímo nad mořem s krásným výhledem na Terstský záliv.
Ozvěny léta na Istrii

Stravování - polopenze

Bohatý snídaňový bufet, večeře je také formou bufetu. Jídla jsou obohacena panenským olivovým olejem z vlastní produkce.   

Náročnost - 1,5

Trasy podél pobřeží po asfaltových silničkách s malým provozem a cyklostezkách, ale také šotolinových a štěrkových cestách. V přímořských oblastech jsou upravené cyklostezky.   

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň, České Budějovice

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 3x ubytování v hotelu***
 • 3x polopenze
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění


Termín zájezdu02.10. - 06.10.2019
Počet dní5 (3 dny programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
6 700 Kč
Základní cena8 900 Kč
Cena při objednání
do 31.03.2019
8 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1200 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cenaCena při objednání
do 31.03.2019
Dětská cena
(0-15 let)
02.10. - 06.10.2019 5 (3 dny programu) HOT / PP 8 900 Kč 8 500 Kč 6 700 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1200 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.