Pohodově kolem Julských Alp (SLO191)

Slovinsko, Itálie, Rakousko | 6denní zájezd - wellness hotel*** s polopenzí - bez nočních přejezdů
Zájezd je volný

Termín zájezdu

12.07. - 17.07.2019

Sleva za včasný nákup

8% ze základní ceny

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemPestrá cykloturistika slovinsko-italsko-rakouským trojmezím

Slovinské Julské Alpy a italský kraj Friuli - Alpi Giulie, to je překrásná oblast jako stvořená pro pohodovou, ale i náročnější horskou cykloturistiku. Na našich cyklistických výletech budeme projíždět alpskými vesnicemi, údolími s divokými horskými bystřinami, ale především poklidnou podhorskou krajinou. Navštívíme nádherné Bohinjské jezero s tradičními vesnicemi s fotogenickými seníky. Projedeme si dolinu Trenta a také údolí řek Radovna a Sáva Dolinka. V Itálii, v kraji Friuli, se ráz krajiny změní; z Julských Alp sjedeme po nejkrásnější italské „železniční“ cyklostezce Pontebbana do údolí řeky Tagliamento, kde jsou rozseta středověká městečka a venkovská sídla. Sportovnější cyklisté nebo příznivci elektrokol vyjedou do sedla Vršič do výšky přes 1.600 m. Navštívíme také jezero Bled a hglavní město Slovinska Lublaň. Program je vhodný pro každého rekreačního cyklistu s variantou pro vrchaře nebo příznivce elektrokol.

Program zájezdu

 • 1. den: SLOVINSKO-ITALSKO-RAKOUSKÉ TROJMEZÍ (33 km). Časný ranní odjezd a odpolední příjezd do rakouského Arnoldsteinu (570 m) v údolí řeky Gail. Zde naši první cyklistickou etapu zahájíme. U Coccau (800 m) přejedeme rakousko - italskou hranici, v Rateče (870 m) již překročíme zelenou hranici do Slovinska. Přes Kranjskou Goru dojedeme do hotelu (750 m).
 • 2. den: ÚDOLÍ RADOVNY (30 - 58 km). Po snídani vyrazíme přímo z ubytování po cyklostezce do Mojstrany. Po asi 1 km dlouhém stoupání sjedeme do nádherného údolí Radovna; cyklotrasa zde vede po nové asfaltové silničce podél říčky. Přes vesnice dojedeme do Jesenice a údolím Sávy Dolinky dokončíme okruh zpět do hotelu.
 • 3. den: VRŠIČ - TRENTA (35 - 50 km). Dnešní den vyjedeme rovnou od hotelu údolíM Sávy Dolinky (750 m) po horské silnici do sedla Vršič (1.610 m). Po občerstvení nás čeká dlouhý sjezd překrásnou dolinou Trenta podél divoké řeky Soči do Bovce (450 m). Pokud nebudeme chtít absolvovat náročný výjezd na Vršič, pojedeme autobusem do Bovce a odtud se vydáme mírnější částí doliny Trenta.
 • 4. den: PODÉL SÁVY DO LUBLANĚ (60 km). Po snídani nás autobus odveze k jezeru Bled. Po krátké cyklistické návštěvě tohoto turistického letoviska se vydáme po cyklostezce D2 do Radovljice a dále údolím řeky Sávy do města Kranj. Cyklotrasa rázovitým slovinským venkovem nás přivede do Lublaně. Prohlídkou krásného historického centra (Prešernov Trg, Trojmostí, Františkánský klášter, katedrála) výlet zakončíme.
 • 5. den: PONTEBBANA (50 - 70 km). V italském Coccau di Sopra (700 m) začíná překrásná trasa, vedoucí po tělese historické železnice Pontebbana; tato nejlepší „železniční“ cyklostezka se vine tunely, přes mosty a viadukty nad řekou Fella. Přehoupneme se přes Camporosso (840 m) a pak to již pěkně pojede přes pěknou Pontebbu z kopce do Resiutty (320 m) nebo ještě dál do Portis (250 m).
 • 6. den: BOHINJSKÉ JEZERO (20 - 30 km). Po snídani odjedeme autobusem k Bohinjskému jezeru. Na závěr našeho cyklistického putování náš čeká výlet podél jezera a podhorskými vesnicemi na jižních svazích Pokljuky (20-30 km). Odpoledne odjedeme do ČR s návratem v nočních hodinách.

Ubytování - wellness hotel Špik*** 

 • 5 nocí ve wellness hotelu Špik v Gozd Martuljek ve 2-3 lůžkových pokojích s příslušenstvím, TV, posezením a bezplatným wi-fi.
 • K dispozici tři kryté bazény ve wellness centru Špik Alpine, saunový svět (sleva 30%) sauny, vířivka a relaxační prostor.  
Pohodově kolem Julských Alp

Stravování - polopenze

Snídaně a večeře formou výborného bufetu s kontinentálními, alpskými a středomořskými vlivy.

Náročnost - 2 (varianta 2,5) e-bike 1 (varianta 1,5)

Trasy zvlněnými podhorskými údolími a mírně zvlněnou krajinou s možnostmi výjezdů do hor. Trasy převážně po asfaltových cyklostezkách a vedlejších silničkách s minimálním provozem. 

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň, České Budějovice

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 5x ubytování v hotelu***
 • 5x polopenze » využití wellness Špik Alpine
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • vstup do saunového světa se slevou 30%


Termín zájezdu12.07. - 17.07.2019
Počet dní 6 (6 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
10 500 Kč
Základní cena13 400 Kč
Cena při objednání
do 31.03.2019
12 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1700 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cenaCena při objednání
do 31.03.2019
12.07. - 17.07.2019 6 (6 dní programu) HOT / PP 13 400 Kč 12 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1700 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.