Pohodově kolem Julských Alp (SLO211)

Slovinsko, Itálie, Rakousko | 0 - 260 km | Komfortní wellness hotel*** s polopenzí (bufet) | bez nočních přejezdů
Zájezd je volný


Termín zájezdu

14.08. - 19.08.2021

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.Cyklistické putování na pomezí Slovinska, Itálie a Rakouska

Slovinské Julské Alpy, italský kraj Friuli - Alpi Giulie a rakouské Korutany, to je překrásná oblast jako stvořená pro pohodovou podhorskou cykloturistiku. V každé oblasti budeme jezdit po nejkrásnějších cyklotrasách alpskými vesnicemi, údolími s horskými říčkami, ale především malebnou krajinou. Navštívíme jezero Bled a Bohinj s tradičními vesnicemi s fotogenickými seníky. Projedeme si doliny Vrata, Radovna a Sáva Dolinka a zastavíme se v Planici u skokanských můstků. V Itálii si užijeme nejlepší evropskou „železniční“ cyklostezku Pontebbana, v Rakousku si projedeme perfektní úsek Karnské cyklostezky. K tomu hotel pod nejvyššími vrcholy Julských Alp s velkorysým wellness centrem se skvělou polopenzí; přímo nad obcí Gozd Martuljek se vypíná Špik (2.473 m), podle něhož dostal hotel své jméno.

Program zájezdu

 • 1. den: KARNSKÁ CYKLOSTEZKA, 40 km
  Časný ranní odjezd a odpolední příjezd do Rakouska do údolí řeky Gail (700 m). Čeká nás nejkrásnéjší úsek Karnské cyklostezky, vedoucí svažitým horským údolím pod Karnskými Alpami. Cíl etapy je v přírodní rezervaci jezera Presseger See, obklopené horami, lesy a loukami. V podvečer dojezd autobusem do Slovinska do hotelu v Gozd Martuljek, ubytování, večeře.
 • 2. den: ÚDOLÍ RADOVNY & BLED 30-40 km
  Po snídani vyrazíme přímo z ubytování po cyklostezce do Mojstrany. Po asi 1 km dlouhém stoupání sjedeme do nádherného údolí Radovna; cyklotrasa zde vede po nové asfaltové silničce podél říčky Radovna. Přes vesnice dojedeme k jezeru Bled a dokončíme cyklistický okruh kolem jezera. Čas bude i na relaxaci nebo plavbu na ostrůvek s kostelem Nanebevzetí Panny Marie.
 • 3. den: DOLINA VRATA 28-38 km
  Dnešní den vyjedeme rovnou od hotelu údolím Sávy Dolinky (750 m), V Mojstraně odbočíme do doliny Vrata. Dojedeme k nádhernému vodopádu Peričnik (možnost procházky k vodopádu, koupání) nebo až na Aljažev dom (1.015 m), horskou chatu pod severní stěnou Triglavu. Program je možné uzpůsobit individuálně podle počasí i nálady a užít si horské přírody.
 • 4. den: PONTEBBANA 50 km
  V italském Coccau di Sopra (700 m) začíná překrásná trasa, vedoucí po tělese historické železnice Pontebbana; tato nejlepší „železniční“ cyklostezka se vine tunely, přes mosty a viadukty nad řekou Fella. Přehoupneme se přes Camporosso (840 m) a pak to již pěkně pojede přes pěknou Pontebbu z kopce do Resiutty (320 m). Můžeme se těšit 22 tunelů a viaduktů.
 • 5. den: POKLJUKA, BOHINJ & BLED 33-50 km
  Po snídani odjedeme autobusem do pohoří Pokljuka. Od biatlonového centra (1.374 m) pojedeme po asfaltové silničce převážně z kopce jižními svahy pohoří do rázovitých podhorských vesnic s tradičními seníky. Po pauze na oběd dojedeme k Bohinjskému jezeru (550 m). Možnost nenáročného dojezdu k vodopádu Slap Savice; voda se valí z výšky 78 m (z parkoviště od restaurace pěšky 45´tam a zpět) nebo výjezdu kabinovou lanovkou na Vogel, vrcholu s nádherným panoramatickým rozhledem na Julské Alpy.
 • 6. den: SLOVINSKO-ITALSKO-RAKOUSKÉ TROJMEZÍ, 42 km
  Poslední etapa povede přímo z hotelu (750 m) do Kranjské Gory k jezeru Jasna, dále po zrušené železnici přes Planici (světoznámé skokanské můstky 940 m). Nedaleko Rateče (870 m) vjedeme do Itálie. U Coccau (800 m) přejedeme rakousko-italskou hranici a dojedeme do cíle v údolí řeky Gail (570 m), závěrečných 10 km pojedeme téměř stále z kopce. Odpoledne odjezd do ČR, návrat v nočních hodinách.

Ubytování -  hotel*** 

 • 5 nocí ve wellness hotelu Špik*** v Gozd Martuljek ve 2-3 lůžkových pokojích s příslušenstvím, TV, posezením a bezplatným wi-fi.
 • K dispozici tři kryté bazény ve wellness centru Špik Alpine, saunový svět (sleva 30%) sauny, vířivka a relaxační prostor.  
Pohodově kolem Julských Alp

Stravování - polopenze

Snídaně a večeře formou výborného bufetu s kontinentálními, alpskými a středomořskými produkty.

Náročnost - 2

Cyklostezky zvlněnými podhorskými údolími a mírně zvlněnou krajinou s možnostmi výjezdů do hor. Trasy převážně po asfaltových cyklostezkách a vedlejších silničkách s minimálním provozem.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, provozní dvůr CK Toufar.cz, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha - Černý most, Benešov, Tábor, České Budějovice.
Další nástupní místa (případně svozové trasy) - po dohodě s CK.

Poznámka

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 5x ubytování v hotelu***
 • 5x polopenze
 • využití wellness Špik Alpine
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • vstup do saunového světa se slevou 30%

Skupinový zájezd na míru

Nechte si od nás poslat nezávaznou nabídku zájezdu pro skupinu již od 10 osob.

Disponujeme moderními autobusy a minibusy, nástupní místo může být kdekoliv v ČR.Termín zájezdu14.08. - 19.08.2021
Počet dní 6 (6 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-11,99 let)
0 Kč
Základní cena13 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2200 Kč. Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Informace o slevách a bonusech zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
14.08. - 19.08.2021 6 (6 dní programu) HOT / PP 13 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2200 Kč.

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně. Informace o slevách a bonusech zde.