Pohodový týden na pěti řekách (PET191)

Německo | 7denní zájezd - hotely*** - 4x polopenze - bez nočních přejezdů
Zájezd je OBSAZEN

Termín zájezdu

01.07. - 07.07.2019

Sleva za včasný nákup

8% ze základní ceny

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemCyklistický okruh podél řek Naab, Vils, Pegnitz, Altmühl a Dunaj

Pět řek dalo této okružní cyklotrase svá jména. Na kole budeme jezdit podél jejich břehů, scénickou a malebnou krajinou bavorského venkova. Projedeme okouzlujícími starými městy, objevíme nedotčeně působící dunajské luhy a také starobylý a idylický Ludwig-Donau-Main-Kanal. Na naší cestě budeme projíždět Regensburkem, klenotem na Dunaji, historickým centrem Norimberka, ale starobylými městečky Kallmünz, Kelheim a dalšími. Na cestě uvidíme spoustu historických a přírodních krás; tato cyklistická stezka patří k mistrovským okružním trasám v rámci celého Německa. K příjemnému zážitku tohoto „říčního“ okruhu přispěje ubytování umocněné příslovečnou bavorskou pohostinností.

Program zájezdu

 • 1. den: VILS & NAAB (68 km). Ranní odjezd autobusem a příjezd do Německa. První část okruhu povede z Ambergu do Regensburgu. Budeme projíždět údolím řek Vils a Naab. Naše cesta povede přes starobylý Kallmünz na soutoku obou těchto řek; toto místo s hrázděnými domky je jako stvořené pro pozdní oběd v některé z místních restaurací. Na dalším soutoku řek, tentokrát Naab a Dunaj u Mariaort, budeme již před branami Regensburgu. Autobus nás následně odveze do ubytování na následující 3 noci.
 • 2. den: DUNAJ & ALTMÜHL (50 km). Po snídani přejedeme autobusem zpět do Regensburgu. Prohlédneme si nádherné staré město s měšťanskými domy, starým kamenným mostem a velkolepou katedrálou sv. Petra. Pak již vyrazíme na kole proti proudu Dunaje a řeky Altmühl, projedeme kolem Kelheimu a pěknou cyklostezkou dosáhneme cíle v Essingu.  
 • 3. den: MOHAN-DUNAJ-KANÁL (41 km). Dopoledne bude ve volnějším rytmu. Pak už se vydáme na kole po levém břehu řeky do Riedenburgu, perly na Altmühlu, která stojí za zastavení. Pokračujeme po břehu Main-Donau-kanálu do Dietfurtu a dále opět podél řeky Altmühl do velmi pěkného Beilngries, kde dnešní etapu zakončíme.  
 • 4. den: LUDWIG-DONAU-MAIN-KANÁL (51 km). Z Beilngries vyrazíme na kolech nejprve podél moderního kanálu Mohan-Dunaj, později již pojedeme pěknou přírodou podél historického kanálu z 19. století Ludwig-Donau-Main. Budeme projíždět kolem zdymadel a technických památek tohoto vodního díla. V Pfeifferhütte dnešní etapu zakončíme. Příjezd autobusem do hotelu, ubytování na dvě noci v údolí Sittental.
 • 5. den: CYKLOSTEZKA ALTMÜHL (50-76 km). Po ranním přejezdu autobusem do Treuchtlingenu nás tento den čeká klasická cyklostezka údolím řeky Altmühl. Je to nejkrásnější úsek řeky. Koryto, hluboce zaříznuté do měkkých vápenců Franské Jury inspiruje; dvanáct mocných dolomitových skal působí jako kamenní apoštolové nad smyčkou řeky. Projedeme univerzitním městem Eichstätt s barokním historickým centrem a zelenými loukami na cestě řeky Altmühl k Dunaji.
 • 6. den: PEGNITZ (64 km. V Pfeifferhütte startujeme dnešní cyklistický výlet směr Norimberk. Projedeme rozlehlými lesy, předměstím Norimberka pak po značené cyklotrase do historického centra. Po okruhu Starým městem (Haupmarkt, Frauenkirche, Kaiserburg) se vrátíme na cyklostezku údolím řeky Pegnitz přes starobylý Lauf (cíl kratší trasy) dojedeme údolím toků Pegnitz a Sittenbach přímo do hotelu.
 • 7. den: DOJEZD DO AMBERGU (45 km). Z Hersbrucku vyjedeme ještě údolím řeky Pegnitz. Po pěti kilometrech lože řeky opustíme a pojedeme pěknou přírodou přes Pommelsbrunn a Sulzbach - Rosenberg. Před Ambergem se přiblížíme k řece Vils, dojedeme do historického centra města a po pauze na kávu a zmrzlinu dorazíme poslední dva kilometry do cíle. Pozdě odpoledne odjedeme do ČR, návrat domů ve večerních hodinách.

Ubytování - hotel / gasthof***

 • Standardní dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím na dvou místech, v oblasti Regensburgu a Norimberka.
 • Pohodlné bavorské ubytování.

Stravování

Hotel Felsenwastlwirt - snídaně formou bufetu. Večeře menu o třech chodech. Typická bavorská kuchyně. Landhotel Grüner Baum - snídaně formou bufetu, večeře individuálně v hotelové restauraci. Za příplatek večeře formou franského menu (€ 39,00, platba na místě).

Náročnost - 1 / 1,5

Převážně rovinatý, místy mírně zvlněný profil říčními údolími. Kvalitní povrch cyklostezek je většinou asfaltový, místy jemný štěrk.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 6x ubytování hotel/gasthof***
 • 4x polopenze
 • turistická taxa
 •  průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • večeře 05.-07.07.


Termín zájezdu01.07. - 07.07.2019
Počet dní7 (7 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
9 900 Kč
Základní cena12 950 Kč
Cena při objednání
do 31.03.2019
12 450 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1900 Kč. Příplatek za večeře 05.-07.07. € 39,00, platba na místě.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT
Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cenaCena při objednání
do 31.03.2019
01.07. - 07.07.2019 7 (7 dní programu) HOT / PP 12 950 Kč 12 450 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1900 Kč. Příplatek za večeře 05.-07.07. € 39,00, platba na místě.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT