Pohodový týden na pěti řekách (PET201)

Německo | 0 - 390 km na kole | 7denní zájezd | gasthof 3* & hotel 4*| polopenze | bez nočních přejezdů
Zájezd je volný

Termín zájezdu

21.09. - 27.09.2020

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemCyklistický okruh podél řek Naab, Vils, Pegnitz, Altmühl a Dunaj

Pět řek dalo této okružní cyklotrase svá jména. Na kole budeme jezdit podél jejich břehů, scénickou a malebnou krajinou bavorského venkova. Projedeme okouzlujícími starými městy, objevíme nedotčeně působící dunajské luhy a také starobylý a idylický Ludwig-Donau-Main-Kanal. Na naší cestě budeme projíždět Regensburkem, klenotem na Dunaji, historickým centrem Norimberka, ale starobylými městečky Kallmünz, Kelheim a dalšími. Na cestě uvidíme spoustu historických a přírodních krás; tato cyklistická stezka patří k mistrovským okružním trasám v rámci celého Německa. K příjemnému zážitku tohoto „říčního“ okruhu přispěje ubytování umocněné příslovečnou bavorskou pohostinností.

Program zájezdu

 • 1. den: VILS & NAAB 62 km
  Ranní odjezd autobusem a příjezd do Německa. První část okruhu povede od Ambergu do Regensburgu údolím řek Vils a Naab. Naše cesta povede přes starobylý Kallmünz na soutoku obou těchto řek; toto místo s hrázděnými domky je jako stvořené pro pozdní oběd v některé z místních restaurací. Na dalším soutoku řek, tentokrát Naab a Dunaj u Mariaort, budeme již před branami Regensburgu. Autobus nás následně odveze do ubytování na následující čtyři noci.
 • 2. den: DUNAJ & ALTMÜHL 50 km
  Po snídani přejedeme autobusem zpět do Regensburgu. Prohlédneme si nádherné staré město s měšťanskými domy, starým kamenným mostem a velkolepou katedrálou sv. Petra. Pak již vyrazíme na kole proti proudu Dunaje a řeky Altmühl, projedeme kolem Kelheimu a pěknou cyklostezkou dosáhneme našeho hotelu v malebném Essingu.  
 • 3. den: MOHAN-DUNAJ-KANÁL 41 km
  Dopoledne bude ve volnějším rytmu. Pak už se vydáme na kole po levém břehu řeky do Riedenburgu, perly na Altmühlu, která stojí za zastavení. Pokračujeme po břehu Main-Donau-kanálu do Dietfurtu a dále opět podél řeky Altmühl do velmi pěkného Beilngries, kde dnešní etapu zakončíme. Autobusem se vrátíme zpět do Essingu.
 • 4. den: CYKLOSTEZKA ALTMÜHL 49-61 km
  Po ranním přejezdu autobusem do Dolnsteinu nás tento den čeká klasická cyklostezka údolím řeky Altmühl. Projedeme kolem skalní formace Burgsteinfelsen do univerzitního města Eichstätt s barokním historickým centrem. Zelenými loukami na cestě řeky Altmühl k Dunaji dojedeme do cíle v Beilngries.
 • 5. den: LUDWIG-DONAU-MAIN-KANÁL 51 km
  Z Beilngries vyrazíme na kolech nejprve podél moderního kanálu Mohan-Dunaj, později již pojedeme pěknou přírodou podél historického kanálu z 19. století Ludwig-Donau-Main. Budeme projíždět kolem zdymadel a technických památek tohoto vodního díla. V Pfeifferhütte dnešní etapu zakončíme. Příjezd autobusem do hotelu, ubytování na dvě noci u Happurgské přehrady.
 • 6. den: PEGNITZ 51-65-72 km
  V Pfeifferhütte startujeme dnešní cyklistický výlet směr Norimberk. Projedeme rozlehlými lesy, po značené cyklotrase předměstím Norimberka do historického centra. Po okruhu Starým městem (Haupmarkt, Frauenkirche, Kaiserburg) se vrátíme na cyklostezku a údolím řeky Pegnitz přes starobylý Lauf dojedeme k autobusu nebo rovnou do hotelu.
 • 7. den: DOJEZD DO AMBERGU 53 km
  Po snídani a naložení zavazadel bude čas na odpočinek u přehrady nebo v hotelovém wellness. Po několika kilometrech opustíme řeku Pegnitz a pojedeme pěknou přírodou přes Pommelsbrunn do Sulzbach - Rosenberg. Před Ambergem se přiblížíme k řece Vils, dojedeme do historického centra města a po pauze na kávu a zmrzlinu dorazíme poslední dva kilometry do cíle. Pozdě odpoledne odjedeme do ČR, návrat domů ve večerních hodinách.

Ubytování - hotel / gasthof***

 • 4x v idylicky položeném gasthofu Felsenwastlwirt 3* mezi řekou Altmühl a strmou skálou. Všechny prostorné pokoje jsou vybaveny koupelnou s toaletními potřebami a fénem a TV. Gasthof má sluneční terasu s výhledem na skálu.

 • 2x v komfortním hotelu Kaisbacher Mühle 4* poblíž Happurgské přehrady. Komfortní pokoje s příslušenstvím, balkonem a TV jsou vybavené kvalitním nábytkem. 700 let stará usedlost s vlastním parkem, a bazénem se vstupem na zahradu.

Pohodový týden na pěti řekách

Stravování - polopenze

Felsenwastlwirt - polopenze v tradiční bavorské restauraci. Snídaně formou bohatého bufetu. Večeře menu o třech chodech s výběrem ze 2 polévek, čtyřech hlavních chodů a 2 dezertů. Typická vydatná bavorská kuchyně, vždy jedno jídlo je lehčí (salát, ryba).

Kainsbacher Mühle - polopenze formou studeného a teplého bufetu ve stylové bavorské restauraci. Snídaně z domácích produktů, večerní bufet výběr několika teplých jídel s přílohami a dezerty.

Náročnost - 1 / 1,5

Převážně rovinatý, místy mírně zvlněný profil říčními údolími. Kvalitní povrch cyklostezek je většinou asfaltový, místy jemný štěrk.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 6x ubytování hotel/gasthof***
 • 6x polopenze
 • turistická taxa
 •  průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění


Termín zájezdu21.09. - 27.09.2020
Počet dní7 (7 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena12 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2500 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
21.09. - 27.09.2020 7 (7 dní programu) HOT / PP 12 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2500 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.