Pohodový týden na pěti řekách (PET201)

Německo | 0 - 390 km na kole | 7denní zájezd - gasthof*** & hotel****- polopenze - bez nočních přejezdů
Zájezd je volný

Termín zájezdu

14.09. - 20.09.2020

Sleva za včasný nákup

6% ze základní ceny

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemCyklistický okruh podél řek Naab, Vils, Pegnitz, Altmühl a Dunaj

Pět řek dalo této okružní cyklotrase svá jména. Na kole budeme jezdit podél jejich břehů, scénickou a malebnou krajinou bavorského venkova. Navštívíme okouzlující stará města, objevíme starobylý a idylický Ludwig-Donau-Main-Kanal. Na naší cestě budeme projíždět Regensburkem, klenotem na Dunaji, historickým centrem Norimberka, starobylými městečky Kallmünz, Kelheim a hlavně podél říčních toků. Na cestě uvidíme spoustu historických a přírodních krás; tato cyklistická stezka patří k mistrovským okružním trasám v rámci celé Evropy. K příjemnému zážitku tohoto „říčního“ okruhu přispěje ubytování umocněné příslovečnou bavorskou pohostinností.

Program zájezdu

 • 1. den: VILS & NAAB (62 km). Ranní odjezd autobusem a příjezd do Německa. První část okruhu povede od Ambergu do Regensburgu údolím řek Vils a Naab. Naše cesta povede přes starobylý Kallmünz na soutoku obou těchto řek; toto místo s hrázděnými domky je jako stvořené pro pozdní oběd v některé z místních restaurací. Na dalším soutoku řek, tentokrát Naab a Dunaj u Mariaort, budeme již před branami Regensburgu. Autobus nás následně odveze do ubytování na následující čtyři noci.
 • 2. den: DUNAJ & ALTMÜHL (50 km). Po snídani přejedeme autobusem zpět do Regensburgu. Prohlédneme si nádherné staré město s měšťanskými domy, starým kamenným mostem a velkolepou katedrálou sv. Petra. Pak již vyrazíme na kole proti proudu Dunaje a řeky Altmühl, projedeme kolem Kelheimu a pěknou cyklostezkou dosáhneme našeho hotelu v malebném Essingu.  
 • 3. den: MOHAN-DUNAJ-KANÁL (41 km). Dopoledne bude ve volnějším rytmu. Pak už se vydáme na kole po levém břehu řeky do Riedenburgu, perly na Altmühlu, která stojí za zastavení. Pokračujeme po břehu Main-Donau-kanálu do Dietfurtu a dále opět podél řeky Altmühl do velmi pěkného Beilngries, kde dnešní etapu zakončíme. Autobusem se vrátíme zpět do Essingu.
 • 4. den: CYKLOSTEZKA ALTMÜHL (49-61 km). Po ranním přejezdu autobusem do Dolnsteinu nás tento den čeká klasická cyklostezka údolím řeky Altmühl. Projedeme kolem skalní formace Burgsteinfelsen do univerzitního města Eichstätt s barokním historickým centrem. Zelenými loukami na cestě řeky Altmühl k Dunaji dojedeme do cíle v Beilngries.
 • 5. den: LUDWIG-DONAU-MAIN-KANÁL (51 km). Z Beilngries vyrazíme na kolech nejprve podél moderního kanálu Mohan-Dunaj, později již pojedeme pěknou přírodou podél historického kanálu z 19. století Ludwig-Donau-Main. Budeme projíždět kolem zdymadel a technických památek tohoto vodního díla. V Pfeifferhütte dnešní etapu zakončíme. Příjezd autobusem do hotelu, ubytování na dvě noci u Happurgské přehrady.
 • 6. den: PEGNITZ (51-65-72 km). V Pfeifferhütte startujeme dnešní cyklistický výlet směr Norimberk. Projedeme rozlehlými lesy, po značené cyklotrase předměstím Norimberka do historického centra. Po okruhu Starým městem (Haupmarkt, Frauenkirche, Kaiserburg) se vrátíme na cyklostezku a údolím řeky Pegnitz přes starobylý Lauf dojedeme k autobusu nebo rovnou do hotelu.
 • 7. den: DOJEZD DO AMBERGU (53 km). Po snídani a naložení zavazadel bude čas na odpočinek u přehrady nebo v hotelovém wellness. Po několika kilometrech opustíme řeku Pegnitz a pojedeme pěknou přírodou přes Pommelsbrunn do Sulzbach - Rosenberg. Před Ambergem se přiblížíme k řece Vils, dojedeme do historického centra města a po pauze na kávu a zmrzlinu dorazíme poslední dva kilometry do cíle. Pozdě odpoledne odjedeme do ČR, návrat domů ve večerních hodinách.

Ubytování

4x v idylicky položeném gasthofu Felsenwastlwirt*** mezi řekou Altmühl a strmou skálou. Všechny prostorné pokoje jsou vybaveny koupelnou s toaletními potřebami a fénem a TV. Gasthof má sluneční terasu s výhledem na skálu.
2x v komfortním hotelu Kaisbacher Mühle**** poblíž Happurgské přehrady. Komfortní pokoje s příslušenstvím, balkonem a TV jsou vybavené kvalitním nábytkem. 700 let stará usedlost s vlastním parkem, a bazénem se vstupem na zahradu.

Pohodový týden na pěti řekách

Stravování

Felsenwastlwirt - polopenze v tradiční bavorské restauraci. Snídaně formou bohatého bufetu. Večeře menu o třech chodech s výběrem ze 2 polévek, čtyřech hlavních chodů a 2 dezertů. Typická vydatná bavorská kuchyně, vždy jedno jídlo je lehčí (salát, ryba).
Kainsbacher Mühle - polopenze formou studeného a teplého bufetu ve stylové bavorské restauraci. Snídaně z domácích produktů, večerní bufet výběr několika teplých jídel s přílohami a dezerty.

Náročnost - 1 / 1,5

Převážně rovinatý, místy mírně zvlněný profil říčními údolími. Kvalitní povrch cyklostezek je většinou asfaltový, místy jemný štěrk.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň

Poznámka

Děti do 13,99 let - sleva 25% z ceny zájezdu

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 6x ubytování v hotelu
 • 6x polopenze
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění 


Termín zájezdu14.09. - 20.09.2020
Počet dní7 (7 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena12 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2500 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
14.09. - 20.09.2020 7 (7 dní programu) HOT / PP 12 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2500 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.