Prodloužený víkend v Horním Falcku (FAL191)

Německo | 4denní zájezd - penzion s polopenzí
Zájezd je volný

Termín zájezdu

16.05. - 19.05.2019

Sleva za včasný nákup

8% ze základní ceny

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemPohodové cyklostezky po tělesech historických železnic a malebnou krajinou Hornofalckého lesa

Je v tom kus romantiky a nostalgie; u našich sousedů v Horním Falcku byly v provozu ještě před několika desetiletími původní železnice, které téměř po celé minulé století spojovaly lidské osudy. Během času zanikly, nepřestaly však sloužit lidem. Byly přetvořeny na krásné cyklostezky. Zůstaly také památky v podobě bývalých nádraží, z nichž některé také ještě slouží jako útulné hospůdky pro žíznivé cyklisty. V sedlech našich kol pojedeme malebnou, poklidnou přírodou Hornofalckého lesa. Trasy jsou volitelností délky a náročností vhodné i pro vyznavače koloběžek. Ideální trasy na jarní provětrání sebe i kola!

Program zájezdu

 • 1. den: TRASA VIZINALBAHN (35 - 55 km). Ranní odjezd z nástupních míst do Horního Falcka. Ve Wiesau začíná naše putování Horním Falckem. Pojedeme jedinečným lužním lesem řeky Waldnaab a krajinou stovek jezer stále po cyklostezce, vedoucí po trase historické železnice do Bärnau, pak se vrátíme zpět.
 • 2. den: BAVORSKO - ČESKÁ STEZKA PŘÁTELSTVÍ (35 - 55 km). Dopoledne vyrazíme na výlet po cyklotrase, vedoucí po tělese zrušené železnice, Bavorsko-české stezce přátelství ze Schönsee do Wölsendorfu. Stále mírně svažitá až rovinatí cyklostezka. Následuje dojezd do penzionu, ubytování a večeře.
 • 3. den: OKRUH JEZERNÍ PLANINOU (35 - 50 - 65 km). Po snídani nás čeká pestrý okružní výlet jezerní planinou mezi Neunburg vorm Wald a Schwarzenfeld s okruhem kolem jezera Murnersee (děti mohou u jezera strávit čas v dětském parku na břehu jezera).  Pojedeme po staré železniční trase, lesy u Hammersee a malebným bavorským venkovem.
 • 4. den: TRASA BOCKLRADWEG (35 - 55 km). Nejdelší a nejatraktivnější hornofalcká cyklostezka po tělese bývalé železnice má jméno Bocklradweg. Vyrazíme na ni přímo z ubytování, tato pěkná cyklostezka vede přes Pleystein (zde se zastavíme na Kaffee & Kuchen) do Neustadtu an der Waldnaab. Na cyklostezce nejsou prudká stoupání, protože dříve by vlaky tažené parní lokomotivou větší stoupání nevyjely. Díky tomu je trasa vhodná, tak jako ostatní, pro každého včetně dětí. Následuje přejezd autobusem do ČR a návrat domů kolem 20:00.

Ubytování - penzion Haus Sonnenschein  

 • Tento jednoduchý venkovský penzion je situován na klidném místě v obci Pfrentsch.
 • K ubytování slouží prakticky, ale útulně zařízené dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, okolo penzionu je odpočinková louka s posezením.
 • Na patrech jsou k dispozici lednice.
Prodloužený víkend v Horním Falcku

Stravování - polopenze

Snídaně servírované ve stylové selské společenské místnosti v areálu penzionu. Večeře servírované (2 chody) v restauraci v obci. Typická vydatná bavorská kuchyně. Cena za půllitr piva v restauraci 1,80 €.   

Náročnost - 1

Rovinatý až mírně zvlněný profil. Kvalitní povrch cyklostezek je většinou asfaltový, místy jemně štěrkový. Na trasách všeobecně nejsou prudká stoupání nebo klesání.  

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 3x ubytování v penzionu se snídaní
 • večeře v hostinci
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění 


Termín zájezdu16.05. - 19.05.2019
Počet dní4 (4 dny programu)
SlužbyP / PP
Dětská cena
(0-15 let)
4 900 Kč
Základní cena5 950 Kč
Cena při objednání
do 31.03.2019
5 700 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 500 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cenaCena při objednání
do 31.03.2019
16.05. - 19.05.2019 4 (4 dny programu) P / PP 5 950 Kč 5 700 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 500 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.