Sardinie na kole komfortně (SAR201-BUS)

Itálie | 0 - 310 km na kole | 11/8 denní zájezd | hotel 3* s pláží | polopenze (bufet včetně vína a piva) | BUS
Zájezd je volný

Termín zájezdu

17.09. - 27.09.2020

Příplatek za pokoj typu „SUPERIOR“: 4.900 Kč (cena platí pro 1 nebo 2 osoby).
Příplatek za lůžko ve 4lůžkové kajutě na trajektu: tam i zpět 2.200 Kč. Obsazení kajuty menším počtem ubytovaných na dotaz.
Veškeré slevy se vztahují k základní ceně zájezdu bez letecké přepravy a trajektu.

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemNa kole z hor k moři a podél pobřeží nádhernou přírodou

Zvláštní kouzlo má Sardinie. Na kole budeme jezdit nejen na pobřeží, ale také ve vnitrozemí. Pobřežní silničky nás zavedou do milionářského Porto Cerva, na pláže v okolí Palau a do překrásné krajiny ostrovů La Maddalena a Caprera. V provincii Nuoro pojedeme podél dechberoucích Bílých hor až na bílé pláže na břehu tyrkysového moře. Navštívíme tradiční místní trhy a seznámíme se s historickými nurágy předků dnešních obyvatel Sardinie. Z Capo Testa dohlédneme až na Korsiku a necháme se unést atmosférou městečka Santa Teresa Gallura. Ale hlavně, kromě pohodové cykloturistiky budeme mít čas na koupání na nádherných plážích Sardinie. Po návratu z výletů nás bude čekat večeře formou teplého a studeného bufetu s vínem a pivem dle chuti. Prostě pohodová cyklistická dovolená na jihu Evropy na konci září, kdy na Sardinii panuje letní počasí. 

Program zájezdu

 • 1. a 2. den: LUCCA & TRAJEKT
  Večerní odjezd z ČR, noční přejezd přes Německo a Rakousko do Itálie. Odpoledne dorazíme do Toskánska. Prohlédneme si starobylou Luccu, toskánské město s poklidným historickým centrem obklopeným hradbami, které vás uchvátí. Následuje dojezd do Livorna a noční trajekt na Sardinii.
 • 3. den: PŘÍJEZD, PORTO CERVO 15 km
  V 7:00 ráno připlujeme na Sardinii. Z přístavu přejedeme autobusem do hotelu, podle možností hotelu se ubytujeme. Seznámíme s okolními plážemi. V podvečer podnikneme náš první cyklistický výlet na Sardinii do přístavu Porto Cervo s podvečerním posezením v přístavu.
 • 4. den: STA. TERESA GALLURA & CAPO TESTA 40-65  km
  Ráno odjedeme autobusem do kopců pod pohořím Monte Limbara. Na kole pojedeme převážně svažitou silničkou do Vignola Mare na pobřeží Costa Paraiso. Pokračujeme do města Santa Teresa Gallura a na skalnatý poloostrov Capo Testa (krásné pláže). Před odjezdem do hotelu si ještě prohlédneme pěkné centrum městečka s výhledy na bílé útesy korsického Boniffacia.
 • 5. den: HISTORICKÝ OKRUH 22-32 km
  Autobus nás odveze do Arzacheny, kde začne náš historický cyklistický okruh po pohřebištích a nurágách staré sardinské civilizace (např. známý nurág La Prisgiona a další). Odpoledne se autobusem vrátíme do hotelu s možností dojezdu na kole.
 • 6. den: SMARAGDOVÉ POBŘEŽÍ 50-80 km
  Po snídani vyjedeme na kolech na cyklistický výlet Smaragdovým pobřežím. Přes Cannigione pojedeme podél pobřeží do Palau a na mys Capo d´Orso (122 m vysoký žulový blok, vymodelovaný větrem a erozí do tvaru mohutného medvěda). Za Palau mírně vystoupáme k pevnosti Fortezza Monte Altura a dojedeme do L´Issuledda k pěkné pláži. Kdo ještě nebude mít dost, může se vrátit zpět do hotelu na kole.
 • 7. den: NUORO, Z BÍLÝCH HOR K MOŘI 53-77 km
  Po snídani nás autobus odveze jihovýchodním směrem do provincie Nuoro. Etapu zahájíme v Buddusó (700 m.n.m., delší varianta) nebo v Bitti (525 m.n.m.). Po úžasné silničce pod vápencovým pohořím Monte Albo (Bílé hory), které je považováno za největší sardinskou divočinu, sjedeme do Siniscoly a dojedeme na nádherné bílé pláže u La Caletty.
 • 8. den: ODPOČINEK U MOŘE
  Po snídani navštívíme tradiční místní trhy v San Pantaleo. Tento den strávíme odpočinkem na krásných okolních plážích (Baia Sardinia) a koupáním v moři - kola necháme odpočívat.
 • 9. den: LA MADDALENA & CAPRERA 35-40 km
  Dnešní den odjedeme naším autobusem do Palau. Po krátké pauze v přístavu přeplujeme trajektem na ostrov La Maddalena. Po prohlídce historického centra Maddaleny a nezbytné fotce s panem Giuseppe Garibaldim vyrazíme na cyklistický okruh národním parkem. Po hrázi přejedeme na ostrov Caprera, piniovými lesy dojedeme na pláže (kostelík ve Stagnali). Trasu lze prodloužit o zajímavou návštěvu památníku a musea Garibaldiho nebo vyjet až ke staré vojenské pevnosti s muzeem. V podvečer se vrátíme trajektem zpět do Palau a dojedeme autobusem do hotelu.
 • 10 a 11. den: ODJEZD DOMŮ
  Celodenní relaxace na plážích, podvečerní odjezd do přístavu, noční trajekt do Livorna. Ráno v 08:00, připlujeme trajektem do Livorna a odjedeme do ČR - příjezd do nástupních míst v nočních hodinách.

Ubytování - hotel ***  

 • Hotel je situován u menší zátoky s písečnou pláží. Kyvadlová doprava zdarma na okolní pláže.
 • Prakticky zařízené 2lůžkové vzdušné klimatizované pokoje typu „Standard“ a 3-4lůžkové bungalovy s příslušenstvím, TV a ledničkou.
 • Možnost ubytování v pokojích typu „Superior“ (za příplatek). Bezplatný plážový servis (lehátka, slunečníky) a bazén 

Stravování - polopenze / bufet

Snídaně formou bufetu. Večeře - teplý a studený bufet včetně neomezené konzumace vody, vína a piva. Restaurace připravuje pokrmy italské i mezinárodní kuchyně.

Náročnost - 2 (e-bike 1-1,5)

Zvlněný profil. Výlety vedou po místních asfaltových silničkách, většinou s malým automobilovým provozem. Z hor budeme sjíždět k moři.  

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Beroun, Plzeň

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • trajekt
 • 7x ubytování s polopenzí (teplý a studený bufet) včetně nápojů
 • turistická taxa
 • průvodce, informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • lůžka v kajutách
 • zpáteční trajekt na La Maddalenu (cca.15 €)  


Termín zájezdu17.09. - 27.09.2020
Počet dní 11 (8 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena19 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2700 Kč. Příplatek za pokoj typu „SUPERIOR“: 4.900 Kč (cena platí pro 1 nebo 2 osoby).
Příplatek za lůžko ve 4lůžkové kajutě na trajektu: tam i zpět 2.200 Kč. Obsazení kajuty menším počtem ubytovaných na dotaz.
Veškeré slevy se vztahují k základní ceně zájezdu bez letecké přepravy a trajektu.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
17.09. - 27.09.2020 11 (8 dní programu) HOT / PP 19 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2700 Kč.

Příplatek za pokoj typu „SUPERIOR“: 4.900 Kč (cena platí pro 1 nebo 2 osoby).
Příplatek za lůžko ve 4lůžkové kajutě na trajektu: tam i zpět 2.200 Kč. Obsazení kajuty menším počtem ubytovaných na dotaz.
Veškeré slevy se vztahují k základní ceně zájezdu bez letecké přepravy a trajektu.
Informace o slevách a bonusech 2020 zde.