Sardinie na kole komfortně (SAR211-BUS)

Itálie | 0 - 310 km na kole | 11denní zájezd | hotel*** | výborná italská polopenze (bufet) | BUS
Zájezd je OBSAZEN


Termín zájezdu

09.09. - 19.09.2021

Příplatek za pokoj typu „SUPERIOR“: 4.600 Kč (cena platí pro 1 nebo 2 osoby).
Příplatek za lůžko ve 4lůžkové kajutě na trajektu: tam i zpět 1.600 Kč. Obsazení kajuty menším počtem ubytovaných na dotaz.
Veškeré slevy se vztahují k základní ceně zájezdu bez letecké přepravy a trajektu.Smaragdové pobřeží - Z Bílých hor k moři - Národní park La Maddalena

Zvláštní kouzlo má Sardinie na sklonku dlouhého subtropického léta. Moře má stále příjemnou teplotu, pláže jsou prázdnější a jsou zde vynikající povětrnostní podmínky pro cyklistické poznávání a pohodu. Na kole budeme jezdit nejen na pobřeží Smaragdového pobřeží, ale také ve vnitrozemí v překrásné severní části ostrova. Pobřežní silničky nás zavedou do milionářského Porto Cerva, na pláže v okolí Palau a do překrásné krajiny ostrovů La Maddalena a Caprera. V provincii Nuoro pojedeme podél dechberoucích Bílých hor až na bílé pláže s tyrkysovým mořem. Navštívíme tradiční místní trhy a seznámíme se s historickými nurágy předků dnešních obyvatel Sardinie. Z Capo Testa dohlédneme až na Korsiku a necháme se unést atmosférou městečka Santa Teresa Gallura. Ale hlavně, kromě pohodové cykloturistiky budeme mít čas na koupání na nádherných plážích Sardinie. Po návratu z výletů nás bude čekat večeře formou teplého a studeného bufetu s vínem a pivem dle chuti. Prostě pohodová cyklistická dovolená na jihu Evropy na konci září, kdy na Sardinii panuje letní počasí.

 

Program zájezdu

 • 1. a 2. den: LUCCA & TRAJEKT
  Večerní odjezd z ČR, noční přejezd přes Německo a Rakousko do Itálie. Odpoledne dorazíme do Toskánska. Prohlédneme si starobylou toskánskou Luccu s poklidným historickým centrem obklopeným hradbami, která člověka uchvátí. Následuje dojezd do Livorna a noční trajekt na Sardinii.
 • 3. den: PŘÍJEZD, PORTO CERVO 15 km
  V 7:00 ráno připlujeme na Sardinii. Z přístavu přejedeme autobusem do hotelu, podle možností hotelu se ubytujeme. Seznámíme s okolními plážemi. V podvečer podnikneme náš první cyklistický výlet na Sardinii do přístavu Porto Cervo s podvečerním posezením v přístavu.
 • 4. den: STA. TERESA GALLURA & CAPO TESTA 40-65  km
  Ráno odjedeme autobusem do kopců pod pohořím Monte Limbara. Na kole pojedeme převážně svažitou silničkou do Vignola Mare na pobřeží Costa Paraiso - zde začíná kratší trasa. Pokračujeme do města Santa Teresa Gallura a na skalnatý poloostrov Capo Testa (krásné pláže a výhledy na korsické bílé útesy). Před odjezdem do hotelu si ještě budeme moci prohlédneme pěkné centrum městečka Santa Teresa Gallura.
 • 5. den: HISTORICKÝ OKRUH 22-32 km
  Autobus nás odveze do Arzacheny, kde začne náš historický cyklistický okruh po pohřebištích a nurágách staré sardinské civilizace (např. známý nurág La Prisgiona a další). Odpoledne se autobusem vrátíme zpět s možností dojezdu na kole do hotelu.
 • 6. den: SMARAGDOVÉ POBŘEŽÍ 50-80 km
  Po snídani vyjedeme na kolech na cyklistický výlet Smaragdovým pobřežím. Přes Cannigione pojedeme podél pobřeží do Palau a na mys Capo d´Orso (122 m vysoký žulový blok, vymodelovaný větrem a erozí do tvaru mohutného medvěda). Za Palau mírně vystoupáme k pevnosti Fortezza Monte Altura a dojedeme do L´Issuledda k pěkné pláži. Kdo ještě nebude mít dost, může se vrátit zpět do hotelu na kole.
 • 7. den: Z BÍLÝCH HOR K MOŘI 53 km
  Po snídani nás autobus odveze jihovýchodním směrem do provincie Nuoro. Etapu zahájíme v Buddusó (700 m.n.m., delší varianta) nebo v Bitti (525 m.n.m.). Po úžasné silničce pod vápencovým pohořím Monte Albo (Bílé hory), které je považováno za největší sardinskou divočinu, sjedeme do Siniscoly a dojedeme na nádherné bílé pláže u La Caletty.
 • 8. den: ODPOČINEK U MOŘE
  Po snídani navštívíme tradiční místní trhy v San Pantaleo. Tento den strávíme odpočinkem na krásných okolních plážích (Baia Sardinia) a koupáním v mořikola necháme odpočívat.
 • 9. den: LA MADDALENA & CAPRERA 35-40 km
  Dnešní den odjedeme naším autobusem do Palau. Po krátké pauze v přístavu přeplujeme trajektem na ostrov La Maddalena. Po prohlídce historického centra Maddaleny a nezbytné fotce s panem Giuseppe Garibaldim vyrazíme na cyklistický okruh národním parkem. Po okruhu ostrovem La Maddalena přejedeme po hrázi na ostrov Caprera, piniovými lesy dojedeme na pláže (kostelík ve Stagnali). Trasu lze prodloužit o zajímavou návštěvu památníku a musea Garibaldiho nebo vyjet až ke staré vojenské pevnosti s muzeem. V podvečer se vrátíme trajektem zpět do Palau a dojedeme autobusem do hotelu.
 • 10 a 11. den: ODJEZD DOMŮ
  Celodenní relaxace na plážích, podvečerní odjezd do přístavu, noční trajekt do Livorna. Ráno v 08:00, připlujeme trajektem do Livorna a odjedeme do ČR - příjezd do nástupních míst v nočních hodinách.

Ubytování - hotel ***  

 • Hotel je situován u menší zátoky Cala Bitta se soukromou písečnou pláží.
 • Hotel poskytuje zdarma kyvadlovou dopravu na okolní pláže.
 • Prakticky zařízené 2lůžkové vzdušné klimatizované pokoje typu „Standard“ a 3-4lůžkové bungalovy s příslušenstvím, TV a ledničkou.
 • Možnost ubytování v pokojích typu „Superior“ (za příplatek). Bezplatný plážový servis (lehátka, slunečníky) a bazén 

Stravování - polopenze / ranní a večerní bufet

Snídaně formou bufetu. Večeře - teplý a studený bufet včetně neomezené konzumace vody, vína a piva. Restaurace připravuje pokrmy italské i mezinárodní kuchyně.

Náročnost - 2 

Zvlněný profil. Výlety vedou po místních asfaltových silničkách, většinou s malým automobilovým provozem. Z hor budeme sjíždět k moři.  

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, provozní dvůr CK Toufar.cz, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha - Černý most, Praha - Zličín, Beroun, Plzeň.
Další nástupní místa (případně svozové trasy) - po dohodě s CK.

Poznámka

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • trajekt
 • 7x ubytování s polopenzí (teplý a studený bufet) včetně nápojů
 • turistická taxa
 • průvodce, informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • lůžka v kajutách
 • zpáteční trajekt na La Maddalena  

Skupinový zájezd na míru

Nechte si od nás poslat nezávaznou nabídku zájezdu pro skupinu již od 10 osob.

Disponujeme moderními autobusy a minibusy, nástupní místo může být kdekoliv v ČR.Termín zájezdu09.09. - 19.09.2021
Počet dní 11 (8 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-11,99 let)
0 Kč
Základní cena19 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2500 Kč. Příplatek za pokoj typu „SUPERIOR“: 4.600 Kč (cena platí pro 1 nebo 2 osoby).
Příplatek za lůžko ve 4lůžkové kajutě na trajektu: tam i zpět 1.600 Kč. Obsazení kajuty menším počtem ubytovaných na dotaz.
Veškeré slevy se vztahují k základní ceně zájezdu bez letecké přepravy a trajektu.

Informace o slevách a bonusech zde.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT
Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
09.09. - 19.09.2021 11 (8 dní programu) HOT / PP 19 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2500 Kč.

Příplatek za pokoj typu „SUPERIOR“: 4.600 Kč (cena platí pro 1 nebo 2 osoby).
Příplatek za lůžko ve 4lůžkové kajutě na trajektu: tam i zpět 1.600 Kč. Obsazení kajuty menším počtem ubytovaných na dotaz.
Veškeré slevy se vztahují k základní ceně zájezdu bez letecké přepravy a trajektu.
Informace o slevách a bonusech zde.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT