Sardinie na kole komfortně letecky (SAR202)

Itálie | 0 - 310 km na kole | 8 denní zájezd - hotel*** s pláží - polopenze (bufet včetně vína a piva) - LETECKY
Zájezd je volný

Termín zájezdu

19.09. - 26.09.2020

Sleva za včasný nákup

6% ze základní ceny

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemNa kole z hor k moři a podél pobřeží nádhernou přírodou

Zvláštní kouzlo má Sardinie. Na kole budeme jezdit nejen na pobřeží, ale také ve vnitrozemí. Pobřežní silničky nás zavedou do milionářského Porto Cerva, na pláže v okolí Palau a do překrásné krajiny ostrovů La Maddalena a Caprera. V provincii Nuoro pojedeme podél dechberoucích Bílých hor až na bílé pláže na břehu tyrkysového moře. Navštívíme tradiční místní trhy a seznámíme se s historickými nurágy předků dnešních obyvatel Sardinie. Z Capo Testa dohlédneme až na Korsiku a necháme se unést atmosférou městečka Santa Teresa Gallura. Ale hlavně, kromě pohodové cykloturistiky budeme mít čas na koupání na nádherných plážích Sardinie. Po návratu z výletů nás bude čekat večeře formou teplého a studeného bufetu s vínem a pivem dle chuti. Prostě pohodová cyklistická dovolená na jihu Evropy na konci září, kdy na Sardinii panuje letní počasí.  

Program zájezdu

 • 1. den: PŘÍJEZD, PORTO CERVO (15 km). Dopolední odlet z Prahy do Olbie, transfer do hotelu. V podvečer podnikneme náš první cyklistický výlet na Sardinii do přístavu Porto Cervo s podvečerním posezením v přístavu.
 • 2. den: STA. TERESA GALLURA & CAPO TESTA (40-65  km). Ráno odjedeme autobusem do kopců pod pohořím Monte Limbara. Na kole pojedeme převážně svažitou silničkou do Vignola Mare na pobřeží Costa Paraiso. Pokračujeme do města Santa Teresa Gallura a na skalnatý poloostrov Capo Testa (krásné pláže). Před odjezdem do hotelu si ještě prohlédneme pěkné centrum městečka s výhledy na bílé útesy korsického Boniffacia.
 • 3. den: HISTORICKÝ OKRUH (22-32 km). Autobus nás odveze do Arzacheny, kde začne náš historický cyklistický okruh po pohřebištích a nurágách staré sardinské civilizace (např. známý nurág La Prisgiona a další). Odpoledne se autobusem vrátíme do hotelu s možností dojezdu na kole.
 • 4. den: SMARAGDOVÉ POBŘEŽÍ (50-80 km). Po snídani vyjedeme na kolech na cyklistický výlet Smaragdovým pobřežím. Přes Cannigione pojedeme podél pobřeží do Palau a na mys Capo d´Orso (122 m vysoký žulový blok, vymodelovaný větrem a erozí do tvaru mohutného medvěda). Za Palau mírně vystoupáme k pevnosti Fortezza Monte Altura a dojedeme do L´Issuledda k pěkné pláži. Kdo ještě nebude mít dost, může se vrátit zpět do hotelu na kole.
 • 5. den: NUORO, Z BÍLÝCH HOR K MOŘI (53-77 km). Po snídani nás autobus odveze jihovýchodním směrem do provincie Nuoro. Etapu zahájíme v Buddusó (700 m.n.m., delší varianta) nebo v Bitti (525 m.n.m.). Po úžasné silničce pod vápencovým pohořím Monte Albo (Bílé hory), které je považováno za největší sardinskou divočinu, sjedeme do Siniscoly a dojedeme na nádherné bílé pláže u La Caletty.
 • 6. den: ODPOČINEK U MOŘE. Po snídani navštívíme tradiční místní trhy v San Pantaleo. Tento den strávíme odpočinkem na krásných okolních plážích (Baia Sardinia) a koupáním v moři - kola necháme odpočívat.
 • 7. den: LA MADDALENA & CAPRERA (35-40 km). Dnešní den odjedeme naším autobusem do Palau. Po krátké pauze v přístavu přeplujeme trajektem na ostrov La Maddalena. Po prohlídce historického centra Maddaleny a nezbytné fotce s panem Giuseppe Garibaldim vyrazíme na cyklistický okruh národním parkem. Po hrázi přejedeme na ostrov Caprera, piniovými lesy dojedeme na pláže (kostelík ve Stagnali). Trasu lze prodloužit o zajímavou návštěvu památníku a musea Garibaldiho nebo vyjet až ke staré vojenské pevnosti s muzeem. V podvečer se vrátíme trajektem zpět do Palau a dojedeme autobusem do hotelu.
 • 8. den: ODJEZD DOMŮ. Kolem poledne transfer do Olbie na letiště, odpolední odlet do Prahy. 

Ubytování - hotel***  

Hotel je situován u menší zátoky s písečnou pláží. Kyvadlová doprava zdarma na okolní pláže. Prakticky zařízené 2lůžkové vzdušné klimatizované pokoje typu „Standard“ a 3-4lůžkové bungalovy s příslušenstvím, TV a ledničkou. Možnost ubytování v pokojích typu „Superior“ (za příplatek). Bezplatný plážový servis (lehátka, slunečníky) a bazén.     

Stravování - polopenze/ranní a večerní bufet

Snídaně formou bufetu. Večeře - teplý a studený bufet včetně neomezené konzumace vody, vína a piva. Restaurace připravuje pokrmy italské i mezinárodní kuchyně.

Náročnost - 2 (e-bike 1-1,5)

Zvlněný profil. Výlety vedou po místních asfaltových silničkách, většinou s malým automobilovým provozem. Z hor budeme sjíždět k moři.  

Nástupní místa:
letiště Václava Havla nebo Olbia Costa Smeralda airport

Poznámka

Děti do 13,99 let - sleva 25% z ceny zájezdu

Veškeré slevy se vztahují k základní ceně zájezdu bez letecké přepravy.

Příplatek za pokoj typu „SUPERIOR“: 4.900 Kč (cena platí pro 1 nebo 2 osoby).

Příplatek za lůžko ve čtyřlůžkové kajutě na trajektu: tam i zpět 2.200 Kč. Obsazení kajuty menším počtem ubytovaných na dotaz.

Při letecké přepravě (cesta může být individuální, bez průvodce CK, při check-in zástupce CK) absolvujete program zájezdu bez přejezdu autobusem z/do ČR. Kola a velká zavazadla Vám předem naložíme a dopravíme na místo naším autobusem. Cesta letadlem je pouze nalehko s malým kabinovým zavazadlem. Kolo a přepravované zavazadlo je třeba po dohodě vyzvednout po příjezdu autobusu do ČR. Vyhrazujeme si právo na změnu ceny leteckého zájezdu (nahoru i dolů) v závislosti na vývoji cen letenek.

Cena zájezdu zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha - Olbia - Praha 
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 7x ubytování s polopenzí (teplý a studený bufet) včetně nápojů
 • turistická taxa
 • průvodce, informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění


Termín zájezdu19.09. - 26.09.2020
Počet dní8 (7,5 dne programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena26 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2700 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
19.09. - 26.09.2020 8 (7,5 dne programu) HOT / PP 26 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2700 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.