Slovinsko 2 - kras & Jadran (SLO192)

Slovinsko, Itálie, Chorvatsko | 7denní zájezd - hotel*** s polopenzí - pouze jeden noční přejezd
Slovinsko 2 - kras & Jadran
Zájezd již NELZE OBJEDNAT

Termín zájezdu

20.05. - 26.05.2019

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemCyklistika rozkvetlým krasem a pobřežím Jaderského moře na začátku léta 

V druhé polovině května již bývá na severním Jadranu ideální počasí pro aktivní dovolenou. V jižní části Slovinska se můžeme těšit na cyklistiku přes krasové a vinařské vesnice, na cyklostezky po tratích historické železnice „Parenzana“ a podél linie pobřeží. V krasové oblasti budeme projíždět typickou krajinou s propastmi, propadlinami a závrty.  Hlavní část programu je ve Slovinsku, budeme však jezdit po cyklotrasách v italské a chorvatské Istrii. Nejen historické centrum Koperu, pohádkový Piran nebo šarmantní Izola, Umag a Novigrad, ale také jedinečná krajina vnitrozemí s malebnými městečky a vesnicemi v krasu stojí za návštěvu; jsou to svědkové dávno minulého času.  

 

Program zájezdu

 • 1. a 2. den: PŘÍRODNÍ PARK PLANINSKO POLJE & CERKNICKÉ JEZERO (40 km). Ve večerních hodinách odjedeme autobusem přes Rakousko do Slovinska, naše kola vyložíme v Unci. Úvodní trasa povede srdcem Slovinského krasu - jižním okrajem planinského parku, kolem zříceniny barokního Hošperku, po hraně stometrové Unčské propasti, jedné z největších ve Slovinsku. Silnička nás provede krasovým přírodním parkem Rakov Škocjan k periodickému Cerknickému jezeru. Odpoledne obkroužíme jezerní planinu přes místní rázovité vesnice a dojedeme autobusem do hotelu.
 • 3. den: SLOVINSKÝ KRAS (55 km). Dnešní den nás čeká cesta Slovinským krasem. Po snídani dojedeme autobusem do Postojny, na kole pak vyjedeme směrem k hradu Predjama (možnost vystoupání asi 100 m k hradu). Dále pohodlně dolů do Senožeče a Štorje (pěkným kostel), v Sežaně se zastavíme na oběd a v místním vinařství, po cyklotrase překročíme hranici a přes Opicinu dojedeme do tentokrát italského cíle dnešní trasy.
 • 4. den: VNITROZEMÍ & POBŘEŽÍ (35 - 42 km). Tento den můžeme strávit odpočinkem u moře nebo okružní vyjížďkou vnitrozemím a pobřežím slovinské Istrie. Z hotelu vyjedeme asi 200 výškových metrů do Šaredu, přes Korte sjedeme opět na úrovni moře. Kolem solisek a podél pobřeží dosáhneme Portorože a Piranu, perly na Jadranu. Po trase Parenzany s tunely dokončíme okruh zpět do hotelu s možností prodloužení trasy o pěknou Izolu.
 • 5. den: POBŘEŽÍ CHORVATSKÉ ISTRIE (50 - 66 km). Další přímořská etapa nás zavede na pobřeží chorvatské Istrie. Po snídani dojedeme autobusem do chorvatského Novigradu. Na kole si prohlédneme staré město a přístav, dále již budeme sledovat linii pobřeží do ukrytých a větrem ošlehaných rybářských vesnic Sv. Pelegrin, Sv. Ivan a Lovrečica. Projedeme starobylým jádrem Umagu, v Savudrii se zastavíme v poklidném přístavu na kávičku a sklenku vína. Etapu zakončíme při výborné istrijské Malvazii ve vinařství v Sečovlje. Kdo bude mít chuť a energii, dojede na kole po cyklostezce až do hotelu.
 • 6. den: SLOVINSKÝM KRASEM K MOŘI (48 - 60 km). Po ranním přejezdu autobusem do krasové Divači (440 m) vyrazíme na kolech kolem propasti Risnik po vedlejších silničkách do Koziny (480 m). Odtud budeme sjíždět 15 km dolinou Glinščice po trase bývalé železnice s tunely do Terstu. Naše cesta pokračuje po cyklostezce D8 Parenzana do Koperu, kde navštívíme kompaktní historické centrum s katedrálou a prétorským palácem. Podél moře dojedeme do hotelu.
 • 7. den: ŠKOCJANSKÉ JESKYNĚ. Po snídani odjedeme autobusem do Matavunu. Po prohlídce úžasného jeskynního systému (UNESCO) a plni vzpomínek vyrazíme autobusem do ČR. Návrat do půlnoci.

Ubytování - Belvedere Villa*** Izola

Všechny 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím jsou moderní, vybavené TV, telefonem, lednicí, klimatizací a částečně s balkonem. Vila je umístěna v zahradě, k dispozici velký bazén. Resort Belvedere se nachází v srdci slovinského pobřeží mezi městy Izola a Portorož, na svahu přímo nad mořem s krásným výhledem na Terstský záliv.

Majitelé vlastní olivový háj, okolo 1 300 olivovníků zasazených v roce 1992 na ploše 5 ha. Ekologická produkce, ruční sklizeň, ve stejný den se lisuje na extra panenský olivový olej ze slovinské Istrie, který je registrován jako chráněné označení původu.

Slovinsko 2 - kras & Jadran

Stravování - polopenze

Bohatý snídaňový bufet, večeře je také formou bufetu. Jídla jsou obohacena panenským olivovým olejem z vlastní produkce. 

Náročnost - 2  (e-bike 1)

Trasy zvlněnou krasovou krajinou a rovinatými planinami po převážně asfaltových silničkách s malým provozem, místy šotolinové cesty. V přímořské oblasti upravené cyklostezky.  

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, (Plzeň), České Budějovice

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve skříňovém uzamykatelném cyklovleku Bikeliner®
 • 5x ubytování v hotelu*** s polopenzí   
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • vstup do Škocjanských jeskyní


Termín zájezdu20.05. - 26.05.2019
Počet dní7 (5 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
8 900 Kč
Základní cena12 500 Kč
Cena při objednání
do 31.03.2019
11 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2200 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cenaCena při objednání
do 31.03.2019
Dětská cena
(0-15 let)
20.05. - 26.05.2019 7 (5 dní programu) HOT / PP 12 500 Kč 11 900 Kč 8 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2200 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT