Střední Dalmácie (DAL191)

Chorvatsko | 9denní zájezd - hotely*** s polopenzí
Střední Dalmácie
Zájezd již NELZE OBJEDNAT

Termín zájezdu

20.09. - 28.09.2019

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemPlanina Velebit, údolí řek Lika a Gacka, NP Krka a Kornati, poloostrov Murter, ostrov Dugi Otok   

Střední Dalmácie nabízí mnoho cyklistických požitků, a to jak ve vnitrozemí, tak i u moře. Náhorní planina pod vrcholy severního Velebitu, malebná říční údolí Gacky a Liky, oblast národního parku Krka; to jsou místa, která jsou z hlediska cykloturistiky u nás spíše neznámá. U moře zvolíme jako zázemí známou rekreační oblast Vodice. Na kole si projedeme ostrov Murter, a Dlugi Otok, téměř liduprázdný ostrov, kam jezdí jen opravdoví fajnšmekři. Budeme mít dostatek času na relaxaci u moře a výlet do národního parku Kornati. Bude to trochu jiná Střední Dalmácie, než jak ji známe z nabídek pobytů u moře. V období po sezóně, kdy stále panuje hezké počasí a v místech, která cykloturisté příliš neznají.

Program zájezdu

 • 1. a 2. den: PŘÍJEZD / NÁRODNÍ PARK KRKA (43 km). Ve večerních hodinách odjedeme do Chorvatska k národnímu parku Krka. Za Kninem odstartujeme etapu touto zajímavou oblastí. Projedeme kolem slapu Brljan a přes vesnice na okraji národního parku dojedeme do cíle u jezera Visovac. Na závěr programu bude možnost koupání nebo výletu loďkou na ostrov Visovac (františkánský klášter). Po hodinovém dojezdu autobusem se ubytujeme ve Vodici na čtyři noci.
 • 3. den: OSTROV DUGI OTOK (40 km). Po časném ranním přejezdu autobusem do Zadaru přejedeme s našimi koly trajektem úžinou na Dlugi Otok, ostrov téměř bez turistické infrastruktury, zato však s nádhernou přírodou. Z přístavu Brbinj pojedeme napříč ostrovem do rybářské vesnice Veli Rat, kde je „Punta Bjanka“, nejvyšší maják na Jadranu. Dojedeme až na nejzápadnější výběžek ostrova. Po obědě budeme relaxovat na nádherné jižní pláži Sakarun. Navečer se vrátíme trajektem na pevninu a dojedeme do našeho hotelu.
 • 4. den: OSTROV MURTER (35 - 55 km). Další výlet nás zavede na ostrov Murter. Po snídani přejedeme na kolech po vedlejších silničkách do Tisna a přes most na ostrov. Na naší okružní cestě ostrovem pojedeme podél moře do pěkné Betiny (kostelík na výběžku, pěkná pláž). Dále jedeme po pobřeží kolem bunkrů pod Radučem, konečná stanice bude na parkovišti u pěkné pláže v Bettině, nebo dojedeme zpět do hotelu.
 • 5. den: VOLNÝ DEN / NÁRODNÍ PARK KORNATI. Dnešní den se můžeme těšit na celodenní lodní výlet do jedinečného mořského národního parku Kornati s plavbou pod věhlasnými Kornatskými útesy a s koupáním v přírodním parku Telaščica a s obědem na lodi. Nebo na lenošení u moře - je totiž den bez kol :).
 • 6. den: OKRUH POVODÍM ŘEKY LIKY (45 km). Řeka Lika je jednou z nejčistších a nejvíce nedotčených vod Chorvatska. Tato jedinečná přírodní oblast bude cílem našeho dnešního výletu. Po snídani sbalíme zavazadla, rozloučíme se s mořem; autobus nás odveze do Gospiče, odkud budeme pokračovat na kole do Smiljanu, rodiště Nikoly Tesly (je zde velmi pěkné muzeum). Přes zapadlou vesničku Oteš dojedeme k mostu přes Liku, zde bude možnost dvouhodinového výletu lodí na jezero Kruščica. Zajedeme si do lesa k řece a stále podél přírodního říčního koryta se přiblížíme zpět do Gospiče. Pak již dojedeme autobusem přímo do hotelu v Otočacu.
 • 7. den: OKRUH PLANINOU VELEBIT (38 - 58 km). Po snídani nás autobus odveze z hotelu směrem na Gračac. Dále budeme pokračovat po úzké asfaltové cestě kolem toku řeky Jadovy. Projedeme nádherným úsekem liduprázdné planiny Velebit - kdo bude pokračovat dále delší trasou, téměř se dotkne hradby Severního Velebitu. Po úzké silničce téměř bez provozu dokončíme okruh v povodí řeky Lika.  
 • 8. a 9. den: ÚDOLÍ ŘEKY GACKY / ODJEZD (45 km). Náš poslední výlet povede údolím malebné řeky Gacky. Rovnou z hotelu pojedeme podél řeky kolem meandru Šatrić do Čovići. Přes Sinac dosáhneme Majerovo vrilo - zde je jeden ze 27 pramenů řeky a staré vodní mlýny "malenice"; stále aktivní, dochované a obnovené. Po pauze pokračujeme směrem k Tonkovićovu prameni, kde je řeka posilována několika přítoky. Osvěžíme se vodou z pramene a pokračujeme podél Gackyz pět na Otočac do hotelu, kde se občerstvíme před cestou domů V podvečer odjedeme do ČR. Příjezd v ranních hodinách.

Ubytování - hotely***   

 • 4 noci v hotelu Orion***, 400 m od pláže. Moderní klimatizované pokoje s příslušenstvím a TV. Hotel má výbornou kuchyní. K dispozici je venkovní bazén s koktejlovým barem. Hosté mají zdarma k dispozici bazén s lehátky. 
 • 2 noci v hotelu Zvonimir*** se nachází v samém centru města Otočac. Všechny pokoje hotelu Zvonimir jsou vybaveny psacím stolem, telefonem a satelitní TV. Koupelna je vybavena sprchou a fénem.
 • Obchody, bary a restaurace jsou k dispozici v okruhu 50 metrů.  
 
Střední Dalmácie

Stravování - polopenze

Snídaně jsou podávány formou bufetu. Servírované večeře - menu.

Náročnost – 1,5 (e-bike 1)

Svažitý, místy zvlněný, ale nenáročný profil. Trasy vedou většinou po asfaltových cyklostezkách a vedlejších silničkách s minimálním provozem.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 6x ubytování v hotelech***
 • 6x polopenze
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • výlet lodí NP Kornati cca. 350 HRK
 • zpáteční trajekt na Dlugi Otok včetně kola cca. 100 HRK (2018)
 • výlet lodí na řece Lika cca. 10 €


Termín zájezdu20.09. - 28.09.2019
Počet dní9 (7 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
9 900 Kč
Základní cena12 400 Kč
Cena při objednání
do 31.03.2019
11 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1900 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cenaCena při objednání
do 31.03.2019
Dětská cena
(0-15 let)
20.09. - 28.09.2019 9 (7 dní programu) HOT / PP 12 400 Kč 11 900 Kč 9 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1900 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT