Šumava a Český les (SCL191)

Česká republika | 4denní zájezd - ubytování v hotelu se snídaní
Zájezd je volný

Termín zájezdu

04.07. - 07.07.2019

Sleva za včasný nákup

8% ze základní ceny

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemCyklistické putování srdcem Šumavy a dobrodružnou krajinou Českého lesa

O Šumavě každý slyšel, na Šumavě každý byl. Tak proč tam jezdit? A proč ne? Vždyť je to kraj s nejzachovalejší původní přírodou v naší zemi. Projeďte si s námi místa, která Vás určitě chytnou u srdce. Ať už je to nádherná příroda nebo pozůstatky bývalých sídel, která před druhou světovou válkou žila svým bohatým životem násilně ukončeným odsunem a později zřízením pohraničního pásma.

Český les, to je romantika a dobrodružné cyklo putování pro mnohé z nás neznámou a řídce osídlenou krajinou. Když se řekne Český les, mnozí trochu tápeme. Matně si vzpomeneme, že je někde u Šumavy a ani nevíme, zda jsme tam někdy byli. A přitom všichni přes něj jezdíme po dálnici do Německa. Když míjíme Rozvadov, ani netušíme, že právě projíždíme pomyslnou čárou dělící Český les na jeho severní a jižní část. Na našem putování projedeme místy, kde stále dávají lišky dobrou noc a kde osídlených míst je spíš méně než více.

Program zájezdu

 • 1. den: POHRANIČNÍ STEZKOU ČESKÉHO LESA (52 km). Dopoledne dojedeme autobusem na Svatou Kateřinu na start první cyklistické etapy. Nejprve pojedeme po trase EV13 na bývalou Jedlinu a bývalou Stoupu. Dále podél německo-české hranice hlubokými lesy kolem rozhledny Havran a kolem Olšova rybníka do Halže s dojezdem do hotelu v Tachově, kde budeme ubytováni na jednu noc.
 • 2. den: ČESKÝ LES (45 km). Po snídani přejedeme autobusem na Svatou Kateřinu. Zde osedláme naše oře a pojedeme částí Kolowratovy naučné stezky k zámku Diana, přes Železné a kolem zříceniny zámku Waldorf. Od přírodní rezervace Malý zvon dojedeme po Baarově cestě a EV13 do cíle v Rybníku. Následně přejedeme autobusem do ubytování v Srní na 2 noci.
 • 3. den: ŠUMAVA - OTAVSKÁ CYKLOSTEZKA (38 km). Dopolední příjezd na start cyklistické etapy do Hartmanic. Na kole vyrazíme po Otavské cyklotrase do Malého Radkova a dále přes bývalý Malý Babylon kolem vrchu Křemelná k bývalé osadě Stodůlky. Stále po Otavské cyklotrase pak k bývalé osadě Velký Bor a přes Prášily a rozhlednu Poledník zpět k Velkému Boru a do Srní. Odpoledne bude čas využít služeb wellness centra hotelu nebo se jen tak relaxovat v čisté šumavské přírodě.  
 • 4. den: ŠUMAVA - OKRUH PŘES MODRAVU (40 km). Po snídani odstartujeme cyklistický okruh rovnou z hotelu podél Vchynicko-tetovského plavebního kanálu k Javoří pile, dále podél Roklanského potoka do Modravy. Dále pojedeme podél Modravského potoka a Švédskou cestou do Filipovy hutě a po Otavské cyklotrase přes Modravu, podél Vydry a přes Antýgl zpět do Srní. V podvečer se autobusem vrátíme domů.

Ubytování - hotel Garni a hotel Srní***

 • 1 noc v hotelu Garni v Tachově (po rekonstrukci) ve standardních třílůžkových pokojích nebo studiích s plochou TV (dva prostorné dvoulůžkové pokoje mají společné sociální zařízení) s výhodnou polohou nedaleko historického centra.
 • 2 noci v hotelu Srní depandance 3*. Klasicky zařízené 2-3 lůžkové pokoje se satelitní TV a vlastní koupelnou s toaletními potřebami. Hotel Srní se nachází uprostřed krásné šumavské přírody a nabízí vyhřívaný bazén, saunu a fitness centrum.

Stravování - snídaně

Snídaně formou švédských stolů. Za příplatek 2 polopenze v hotelu Srní.  

Náročnost - 2 (e-bike 1-1,5)

Cyklotrasy málo obydleným územím, zvlněný terén, asfaltové a zpevněné lesní/polní cesty.     

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • ubytování 2x hotel *** a 1x hotel Garni
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • 2x večeře formou bufetu v hotelu Srní (2x 340 Kč)


Termín zájezdu04.07. - 07.07.2019
Počet dní4 (4 dny programu)
SlužbyHOT / S
Dětská cena
(0-15 let)
4 600 Kč
Základní cena5 900 Kč
Cena při objednání
do 31.03.2019
5 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 800 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cenaCena při objednání
do 31.03.2019
04.07. - 07.07.2019 4 (4 dny programu) HOT / S 5 900 Kč 5 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 800 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.