Tatry, Pieniny & Spiš na kole (TAT211)

Slovensko, Polsko | 0 - 210 km na kole | 6denní zájezd - wellness penzion 3* s výbornou polopenzí - bez nočních přejezdů
Zájezd již NELZE OBJEDNAT


Termín zájezdu

14.08. - 19.08.2021


Cyklistické putování pod Tatrami s komfortním ubytováním ve Ždiaru

Slovensko není třeba představovat. Nádherná krajina, příbuzná řeč, člověk se zde cítí jako doma. Naše cyklistické putování nás přivede do Vysokých a Nízkých Tater, Spišské Magury, Pieninského národního parku, Levočských vrchů a oblasti Spiše, kde jsou všude vynikající podmínky pro cykloturistiku. Projedeme si také část Liptovské a Popradské cyklomagistrály, Čekají nás etapy podhorským terénem a podtatranskými údolími, Národními parky a klidovými zónami. Do Polska nás zavede výlet po cyklostezce, sledující tok řeky Dunajec. Po výletech si odpočineme v našem komfortním ubytování v pohodlném wellness penzionu s výhledem na okolní panorama Belianských Tater.

Program zájezdu

 • 1 den: PŘÍJEZD, LIPTOVSKÁ & POPRADSKÁ CYKLOMAGISTRÁLA, 46 km
  Velmi časný ranní odjezd z nástupních míst, přejezd do oblasti Liptovského Hrádku (660 m). Úvodní cyklistický výlet Národním parkem Nízké Tatry a po trase Liptovské a Popradské cyklomagistrály podél Černého Váhu přes nejvyšší bod 880 m do Popradu (671 m). Krátký dojezd autobusem do Belianských Tater do obce Ždiar, ubytování, večeře. 
 • 2. den: VELO DUNAJEC 61 km
  Druhý den po snídani transfer autobusem do polského Zakopaného (840 m). Cyklotrasa sleduje řeku Dunajec po rovině nebo mírným klesáním, prakticky bez stoupání. Podél řeky mineme Nowy Targ (600 m) a dosáhneme přehradního Čorštýnského jezera (510 m). Před cílem nás ještě čeká asi stometrové stoupání, než sjedeme do Niedzice k našemu autobusu.
 • 3. den: PIENINSKÝ NÁRODNÍ PARK 35 km
  Dnešní výlet Pieninským národním parkem začínáme opět v Niedzici (510 m). Projedeme kolem zachovalého hradu na břehu Dunajce a dosáhneme Červeného Kláštora. Na dalším nenáročném úseku do Lesnice (8 km, převýšení 95 m) se na cestě nacházejí také chodci, kterým je třeba věnovat zvýšenou pozornost. Vystoupáme 200 výškových metrů do Lesnického sedla (715 m) a okruhem sjedeme zpět do údolí Dunajce, kde etapu zakončíme v Červeném Kláštoře (472 m). Výlet je vhodné spojit s návštěvou kláštera, ve kterém se nachází zajímavá expozice ze života mnichů.
 • 4. den: Z MAGURY DO LEVOČSKÝCH VRCHŮ 31 - 57 km
  Dnešní výlet zahájíme ve Ždiaru a dojedeme do Bachledové doliny (880 m). Kabinová lanovka nás vyveze na Malou Polanu (1.155 m). Pokračujeme velmi mírně zvlněným hřebenem Spišské Magury přes Smrečiny (1158 m), na dalším úseku sjedeme přes Spišskou Belou do Kežmaroku (610 m, možnost ukončení etapy). Za městem se cyklotrasa dostává do Levočských vrchů a pokračuje přes zaniklou obec Ruskinovce (755 m.n.m.), kde dosud stojí malý dřevěný kostelík. Stoupá k sedlu pod Křížovým vrchem (870 m), odtud již následuje desetikilometrové klesání po zpevněné cestě na křižovatku směrem do Levoče (530 m.n.m.).
 • 5. den: TATRANSKÝM NÁRODNÍM PARKEM 55 km
  Dnešní výlet zahájíme na Štrbském Plesu (1325 m). Můžeme vyjet až k nádhernému Popradskému Plesu do nadmořské výšky 1.494 m. Pokračujeme po svažité silnici a cyklostezce Východními Tatrami do Matliarů (880 m). Stále v Tatranském národním parku projedeme kolem hájovny do Kotliny (760 m) a závěrečných 5 km vystoupáme do Ždiaru k našemu penzionu.
 • 6. den: ODJEZD
  Dopoledne naložíme zavazadle a odjedeme do ČR. Ve večerních hodinách příjezd do nástupních míst.

Ubytování - penzion

 • 2 - 3lůžkové vkusně zařízené a útulné pokoje s příslušenstvím v moderním tatranském penzionu*** s vůní tradice v malebném Ždiaru (920 m.n.m.).
 • Přímo z oken penzionu je výhled na panorama Belianských štítů.
 • Pro hosty je k dispozici kulečník, stolní tenis a stolní fotbal a ohniště.
 • Chvilky relaxu a klidu si vychutnáme v nově otevřeném wellness (suchá sauna, parní lázeň, vířivka, solná jeskyně), po etapách si můžeme dopřát klasické masáže (na objednávku).
Tatry, Pieniny & Spiš na kole

Stravování - polopenze

Výborná kuchyně. Bohatý snídaňový bufet a servírované večeře. Slovenské speciality a jídla české a mezinárodní kuchyně. V případě zájmu majitelé připraví Goralský večer s pravou goralskou nebo cikánskou muzikou.

Náročnost - 2 - 2,5

Cyklotrasy jsou dobře sjízdné a vedou po zpevněných i šotolinových cestách, převážně po cyklostezkách a silničkách s mírným provozem, místy silnější provoz. Zvlněný, svažitý i rovinatý terén s občasnými delšími výjezdy 200 - 400 výškových metrů. Náročnější trasy lze zkrátit.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, provozní dvůr CK Toufar.cz, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha - Černý most, Hradec Králové, Olomouc, Hranice, Ostrava.
Další nástupní místa (případně svozové trasy) - po dohodě s CK.

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým busem nebo minibusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 5x ubytování v penzionu 3* s polopenzí
 • turistická taxa  
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • lanovku na Malou Polanu cca. 11 €
 • případné vstupy do objektů, wellness
 • cestovní pojištění

Skupinový zájezd na míru

Nechte si od nás poslat nezávaznou nabídku zájezdu pro skupinu již od 10 osob.

Disponujeme moderními autobusy a minibusy, nástupní místo může být kdekoliv v ČR.Termín zájezdu14.08. - 19.08.2021
Počet dní6 (5 dní programu)
SlužbyP / PP
Dětská cena
(0-11,99 let)
0 Kč
Základní cena11 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1500 Kč.

Informace o slevách a bonusech zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
14.08. - 19.08.2021 6 (5 dní programu) P / PP 11 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1500 Kč.

Informace o slevách a bonusech zde.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT