Tatry, Pieniny & Spiš na kole (TAT201)

Slovensko, Polsko | 0 - 270 km na kole | 7denní zájezd penzion 3* s vynikající polopenzí bez nočních přejezdů
Zájezd je OBSAZEN

Termín zájezdu

08.08. - 14.08.2020

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemNa kole pod Tatrami v Národních parcích Slovenska

Slovensko není třeba představovat. Nádherná krajina, příbuzná řeč, člověk se zde cítí jako doma. Naše cyklistické putování nás přivede do Vysokých Tater, Spišské Magury, Pienin, Levočských vrchů a oblasti Spiše, kde jsou všude vynikající podmínky pro cykloturistiku. Čekají nás etapy horským terénem a podtatranskými údolími, Národními parky a klidovými zónami. Do Polska nás zavede výlet po Dunajecké cyklostezce. Po výletech si odpočineme v našem komfortním ubytování v pohodlném wellnes penzionu s výhledem na pásmo Belianských Tater.

Program zájezdu

 • 1 a 2. den: PŘÍJEZD A SPIŠSKÁ MAGURA 43 km
  Ranní odjezd z nástupních míst, přejezd do Belianských Tater do obce Ždiar, ubytování, večeře. Druhý den po snídani vyrazíme na cyklistický okruh Spišskou Magurou. Od našeho penzionu (960 m.n.m.) vystoupáme na rozcestí pod Magurou (1120 m.n.m.) a budeme pokračovat po cyklostezce po hlavním hřebeni přes Magurku (1180 m) a Slodičovský vrch (1160 m.n.m.). Po horské silnici sjedeme do Spišských Hanušovic (600 m.n.m.). Přes Osturňu (750 m.n.m.) se táhlým stoupáním (370 m na 8 km) vrátíme na rozcestí pod hřebenem Magury a sjedeme zpět do ubytování.
 • 3. den: DUNAJEC 60 km
  Ranní transfer autobusem do polského Zakopaného (840 m.n.m.). Cyklotrasa sleduje řeku Dunajec po rovině nebo mírným klesáním, prakticky bez stoupání. Podél řeky mineme Nowy Targ (600 m.n.m.) a dosáhneme přehradního Čorštýnského jezera (510 m.n.m.). Před cílem nás ještě čeká asi stometrové stoupání, než sjedeme do Niedzice k našemu autobusu.
 • 4. den: PIENINSKÝ NÁRODNÍ PARK 45 km
  Dnešní výlet Pieninským národním parkem začínáme opět v Niedzici (510 m.n.m.). Projedeme kolem zachovalého hradu na břehu Dunajce a dosáhneme Červeného Kláštora (465 m.n.m.) Výlet je vhodné spojit s návštěvou kláštera, ve kterém se nachází zajímavá expozice ze života mnichů. Na dalším nenáročném úseku do Lesnice (8 km, převýšení: 95 m) se na cestě nacházejí také chodci, kterým je třeba věnovat zvýšenou pozornost. Vystoupáme 200 výškových metrů do Lesnického sedla (715 m.n.m.) a okruhem sjedeme zpět do údolí Dunajce, kde etapu zakončíme ve Spišské Staré Vsi (505 m.n.m.).
 • 5. den: Z MAGURY DO LEVOČSKÝCH VRCHŮ 31 - 56 km
  Dnešní výlet zahájíme ve Ždiaru a dojedeme do Bachledové doliny (880 m.n.m.). Kabinová lanovka nás vyveze na Malou Polanu (1.155 m.n.m.). Pokračujeme velmi mírně zvlněným hřebenem Spišské Magury přes Smrečiny (1158 m.n.m.), na dalším úseku sjedeme přes Spišskou Belou do Kežmaroku (610 m.n.m., možnost ukončení etapy). Za městem se cyklotrasa dostává do Levočských vrchů a pokračuje přes zaniklou obec Ruskinovce (755 m.n.m.), kde dosud stojí malý dřevěný kostelík. Stoupá k sedlu pod Křížovým vrchem (870 m.n.m.), odtud již následuje desetikilometrové klesání po zpevněné cestě na křižovatku směrem do Levoče (530 m.n.m.). Před Levočou je možnost odpočinout si u vodní nádrže nebo si udělat zajížďku na bio koupaliště v Levočské Dolině (tam i zpět 4 km).
 • 6. den: TATRANSKÝM NÁRODNÍM PARKEM 46 - 63 kmDnešní výlet můžeme zahájit v Podbanském (delší trasa, 930 m.n.m.). Pod Západními Tatrami vyjedeme na Štrbské Pleso (start kratší etapy, 1325 m.n.m.). Pokračujeme po svažité silnici a cyklostezce Východními Tatrami do Matliarů (880 m.n.m.). Stále v Tatranském národním parku projedeme kolem hájovny do Kotliny (760 m.n.m.) a závěrečných 5 km vystoupáme do Ždiaru k našemu penzionu.
 • 7. den: ODJEZD
  Dopoledne naložíme zavazadle a odjedeme do ČR. Ve večerních hodinách příjezd do nástupních míst.

Ubytování - penzion

 • 2 - 3lůžkové vkusně zařízené a útulné pokoje s příslušenstvím v moderním tatranském penzionu*** s vůní tradice v malebném Ždiaru (920 m.n.m.).
 • Přímo z oken penzionu je výhled na panorama Belianských štítů.
 • Pro hosty je k dispozici kulečník, stolní tenis a stolní fotbal a ohniště.
 • Chvilky relaxu a klidu si vychutnáme v nově otevřeném wellness (suchá sauna, parní lázeň, vířivka, solná jeskyně), po etapách si můžeme dopřát klasické masáže (na objednávku).
Tatry, Pieniny & Spiš na kole

Stravování - polopenze

Polopenze - výborná kuchyně. Bohatý snídaňový bufet a servírované večeře. Slovenské speciality a jídla české a mezinárodní kuchyně. V případě zájmu majitelé připraví Goralský večer s pravou goralskou nebo cikánskou muzikou.

Náročnost - 2 - 2,5

Cyklotrasy jsou dobře sjízdné a vedou po zpevněných i šotolinových cestách, převážně po cyklostezkách a silničkách s mírným provozem, místy silnější provoz. Zvlněný, svažitý i rovinatý terén s občasnými delšími výjezdy 200 - 400 výškových metrů. Náročnější trasy lze zkrátit.

Nástupní místa:
Jablonec n. N., Liberec,Turnov

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým busem nebo minibusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 6x ubytování v penzionu 3* s polopenzí
 • turistická taxa  
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění


Termín zájezdu08.08. - 14.08.2020
Počet dní7 (5 dní programu)
SlužbyP / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena11 500 Kč
Zájezd již NELZE OBJEDNAT
Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
08.08. - 14.08.2020 7 (5 dní programu) P / PP 11 500 Kč
Zájezd již NELZE OBJEDNAT