Turistika na ostrově Mljet (MLJET211-BUS)

Chorvatsko | 9denní zájezd | apartmány*** u moře
Zájezd již NELZE OBJEDNAT


Termín zájezdu

23.10. - 31.10.2021

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.Turistika na území národního parku Mljet - speciální etapová turistická stezka 

Vítejte na zalesněném Mljetu, nejkrásnějším ostrově na Jadranu. Nedotčený ostrov mystiky, olivovníků a bohatých lesů je ideálním místem pro klidné užívání krásy čisté přírody. Člověk si zde nepřipadá jako v Evropě. Národní park Mljet pokrývá většinu území; na ostrově je ještě několik osad, dvě solná jezera - Velké a Malé jezero, benediktinský klášter na ostrově Svatá Marie, v Polače je nejlepší přírodní kotviště na celém Jadranu. Nalezneme zde pěkné pláže, mnoho malebných míst a čeká nás zdravý pohyb na čistém přímořském vzduchu.

Na ostrově je řada turistických tras. Ostrov Mljet navíc nedávno vytvořil 43 km dlouhou speciální turistickou stezku, která je rozdělena na čtyři kratší trasy, které budeme absolvovat postupně, jednu trasu denně. Stezka nabízí nádherný výhled na ostrov a sousední mořské kanály i na poloostrov Pelješac, který je viditelný ze severních svahů. Částečně vede paralelně s ostrovem Mljet ostrov Lastovo, který je viditelný z jižních svahů. Všechny čtyři trasy jsou zřetelně označeny rozlišovacími značkami na 20 kontrolních bodech podél každé trasy. Nejsou zde vysoké hory, všechny turistické trasy vedou pohodovým zvlněným a kopcovitým terénem. Po návratu z túr nás autobus s vychlazeným pivem odveze na pláž k relaxaci. V druhé polovině října panuje na ostrově příjemné počasí s teplotami kolem 20°C.

Program zájezdu

 • 1. den: ODJEZD
  V odpoledních hodinách odjezd z nástupních míst, noční přejezd přes Rakousko a Slovinsko do Chorvatska.
 • 2. den: PŘÍJEZD NA MLJET
  Ranní (dopolední) příjezd na poloostrov Pelješac, trajekt do Sobry (program podle času odjezdu trajektu), ubytování, volný zbytek dne. 
 • 3. den: TRASA 1, POMENA - GOVEDARI, 5 hodin
  Po snídani odjedeme autobusem do Pomeny, kde je výchozí bod pro tuto trasu. Jedná se o půlkruhovou trasu, která zahrnuje túru podél severní části národního parku Mljet, kolem a přes zátoky Liskovje, Stupa, Bijela, Zaklopatica a Rogac a vede do vesnice Govedari, odkud sejdeme k autobusu ke vstupu do národního parku. Celý pěší výlet je na území národního parku.
 • 4. den: TRASA 2, GOVEDARI - BLATO, 6 hodin
  Autobus nás odveze do Govedari, odkud budeme pokračovat po trase ostrovem Mljet. Převážná část trasy vede zalesněným územím národního parku. Za Govedari vystoupáme na vyhlídkový vrchol Montokuc (256 m), odkud je nádherný výhled na Malé a Velké jezero - dvě slaná jezera, která jsou součástí národního parku Mljet. Jezera jsou propojena kanálem a spojena s mořem úzkým průlivem. Před osadou Blato budeme moci obdivovat jezero Blatina, malebně umístěné v loži hlubokého údolí. Dojezd autobusem do ubytování.
 • 5. den: TRASA 3, BLATO - BABINO POLJE, 5 hodin
  Z osady Blato budeme lineárně pokračovat dále vnitrozemím ostrova Mljet, rovinatějším profilem přes Rogovici do Babino Polje. Babino Polje je malá osada, která má asi 400 stálých obyvatel. Je to také jedno z nejstarších míst na ostrově. Malebná vesnice se nachází na úpatí nejvyšších vrcholů ostrova Velký a Malý Grad (514 m.), na samém okraji úrodného pole s olivovými háji a vinicemi. Odpoledne nás autobus odveze na písčité pláže u Saplunary.
 • 6. den: TRASA 4, ODYSSEOVA JESKYNĚ - KLÁŠTER SV. VLAHO - BABINO POLJE - SOBRA, 6 hodin
  Z parkoviště u Babina Polje půjdeme nejprve pěkným údolím s porosty olivových stromů. Zastavíme se u románsko-gotického kostela sv. Vlaho z 15. století, který stojí osaměle v údolí naproti panoramatu Babina Polje. Stezkou sejdeme k mořské Odysseově jeskyni, neobyčejnému skalnímu útvaru na břehu moře. Po návratu do Babina Polje dokončíme přechod ostrova stezkou do Sobry.
 • 7. den: NP MLJET - VELKÉ A MALÉ JEZERO, PLÁŽ SUTMIHOLJSKA, 4 hodiny
  Po snídani nás autobus odveze ke vstupu do národního parku. Člun správy národního parku nás převeze na ostrůvek Svatá Marie, kde je významný benediktinský klášter, jedno z nejkrásnějších míst na ostrově Mljet. Po okružní stezce obejdeme Malé jezero a část Velkého jezera. Cestou zpět do Sobry se zastavíme v zátoce Sutmiholjska na příjemné oblázkové pláži.
 • 8. den: ODJEZD DOMŮ
  Po snídani naložíme zavazadla do autobusu a trajektem ze Sobry přejedeme na chorvatskou pevninu. Odjezd do ČR, návrat v ranních hodinách 9. dne.

Ubytování - apartmány***

 • 6 nocí v jedno/dvouložnicových apartmánech Villa Anita a v sousedství v osadě Sobra na ostrově Mljet.
 • Apartmány*** jsou standardně vybaveny a mají polohu přímo nad mořem.
 • Všechny apartmány mají dobře vybavenou kuchyň, koupelnu se sprchou, klimatizaci, WiFi a terasu s krásným výhledem na moře.
 • V místě je obchod a restaurace.
Turistika na ostrově Mljet

Stravování - vlastní, večeře za příplatek

Stravování vlastní s využitím vybavení apartmánů. Možnost večeří v místní restauraci v Sobře - ryby nebo masité pokrmy + nápoj (víno, džus, pivo) za 48 EUR / 4 večeře.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, provozní dvůr CK Toufar.cz, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň, Benešov, Tábor, České Budějovice.
Další nástupní místa (případně svozové trasy) - po dohodě s CK.

Poznámka

Svoz z Moravy na letiště 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • 6x ubytování v apartmánech
 • zpáteční trajekt Pelješac - Mljet  
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • vstupné do NP Mljet (2020 nízká sezóna 70 HRK)
 • večeře v restauraci

Skupinový zájezd na míru

Nechte si od nás poslat nezávaznou nabídku zájezdu pro skupinu již od 10 osob.

Disponujeme moderními autobusy a minibusy, nástupní místo může být kdekoliv v ČR.Termín zájezdu23.10. - 31.10.2021
Počet dní9 (5 dní tur. programu)
SlužbyAP
Dětská cena
(0-11,99 let)
0 Kč
Základní cena14 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2900 Kč. Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Informace o slevách a bonusech zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
23.10. - 31.10.2021 9 (5 dní tur. programu) AP 14 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2900 Kč.

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně. Informace o slevách a bonusech zde.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT