Tyrolsko - Stubaiské Alpy pohodově (STU201)

Rakousko | 6denní zájezd - gasthof*** s polopenzí - bez nočních přejezdů
Zájezd je volný

Termín zájezdu

01.09. - 06.09.2020

Sleva za včasný nákup

5% ze základní ceny

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programem„Tam od Innsbrucku vzhůru je stále krásněji. Zde nepomůže žádné psaní“
Johann Wolfgang Goethe

Stubaiské Alpy nabízejí nádherné a pohodové pěší výlety. Nad zelenými loukami spatříte zářivě bílé ledovcové hory: Wilde Pfaff a slavný Zuckerhütl, který je se svými 3.507 m nejvyšším vrcholem Stubaiských Alp. Zeptejte se však na další jedinečná boční údolí horního Wipptalu pod Brennerem; Gschnitztal, Navistal, Obernbergtal! U nás jsou téměř neznámé. A právě zde jsou skryty skvosty alpské přírody, kde čas plyne pomaleji. Lanovky nás však vyvezou také do vysokých nadmořských výšek ve Stubaiském údolí, kde podnikneme další pěkné pěší výlety. K tomu ubytování u Niny v nádherném údolí Gschnitztal. Hledáte-li dovolenou v překrásné přírodě, klid a pozitivní energii, jsou to místa právě pro Vás!

 

Program zájezdu

 • 1. den: PŘÍJEZD. Ranní odjezd do Rakouska a příjezd do Gschnitz. Po ubytování následuje individuální program a večeře.
 • 2. den: HORSKÝ OKRUH NAVIS. Okružní výlet z horské vesnice Navis (1.340 m.n.m.) s malovanými domy po horských salaších nad údolím Navistal. Tento překrásný pěší okruh nás povede přes stále původní horské pastviny horským prostředím v zadní části Navistalu. Krásné lesní cesty, divoké vysokohorské pastviny, koberce alpských růží a luční stezky. Nádherné přírodní panoramatické výhledy na Tuxské Alpy, Stubaiské Alpy a hluboko do údolí Wipptal tento přírodní zážitek navíc doplňuje. K tomu několik možností občerstvení na horských chatách - zejména na konci v nově zrekonstruované chatě Navis.
 • 3. den: ELFER & PINNISTAL. Ráno vyjedeme lanovkou Elfer do výšky 1.800 m.n.m., odtud možnosti túr po Panoramatické stezce s úžasnými výhledy nebo nádherným údolím Pinnistal.
 • 4. den: GSCHNITZTAL & TRIBULAUN. Dnešní den se můžeme těšit na úchvatný výlet z údolí Gschnitztal (1.300 m.n.m.) na chatu Tribulaun (2.060 m.n.m.) s dechberoucím panoramatem okolních hor. Je to jedna z nejkrásnějších túr, které můžete ve Stubaiských Alpách podniknout. Jednodušší varianta povede údolím na chatu Laponesalm (1.470 m.n.m.).  
 • 5. den: STUBAITAL & SCHLICK 2000. Dnešní den strávíme ve Stubaiském údolí. Lanovka Kreuzjochbahn nás vyveze do nadmořské výšky 2.100 m - nádherné výhledy na ledovec, vápencový masiv Kalkkogel a okolní třítisícovky. Následuje pěší výlet po turistickém chodníku k prostřední stanici lanovky nebo okruh s nevelkým převýšením.
 • 6. den: TYROLSKÁ KANADA. Po snídani a naložení zavazadel nás čeká krátký přejezd do údolí Obernbergtal (1.450 m.n.m.), zde okružní výlet stezkou v „Tyrolské Kanadě“ kolem jezera – přírodního skvostu pod Brennerem. Odpoledne odjezd do ČR, návrat v nočních hodinách.  Odpoledne odjedeme do ČR, návrat v nočních hodinách.

Ubytování - pension Alpenrose / Nina ***

Příjemný pension v Gschnitz se stylovou tyrolskou restaurací a rodinnou atmosférou. Dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC, balkonem, satelitní TV. Pension leží na krásném místě, obklopen nádhernou přírodní scenerií a kulisou hor.  

Stravování - polopenze

Výborná tyrolská polopenze (snídaňový bufet, večerní menu - polévka, salát, hlavní jídlo, dezert). Stravování začíná v den příjezdu večeří a končí odjezdový den snídaní.

Náročnost - 2

Výlety nejsou exponované ani náročné, zvládne je každý rekreační turista včetně dětí, které jsou zvyklé chodit v horském terénu.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň

Poznámka

Děti do 13,99 let - sleva 25% z ceny zájezdu

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • 5x ubytování  s polopenzí
 • lanovky » informační materiály
 • služby průvodce CK 
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění


Termín zájezdu01.09. - 06.09.2020
Počet dní6 (5 dní programu)
SlužbyPEN / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena11 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1500 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
01.09. - 06.09.2020 6 (5 dní programu) PEN / PP 11 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1500 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.