Tyrolsko - Stubaiské Alpy komfortně (STU211)

Rakousko | 6denní zájezd | hotel*** Superior s wellness | zážitková ¾ penze | bez nočních přejezdů
Zájezd již NELZE OBJEDNAT


Termín zájezdu

01.07. - 06.07.2021

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.Turistická prázdninová idyla v srdci Alp - lanovky až do 3.170 m - Stubai Super Card v ceně zájezdu

Nedotčené údolí Stubai je turistickým rájem s nesčetnými značenými cestami pro vysokohorské túry, lehčí túry na chaty nebo poutní stezky. Pokud hledáte klid a pohodu na horách, jste ve Stubaiských Alpách na správném místě. Nad zelenými loukami spatříte zářivě bílé ledovcové hory: Wilde Pfaff a slavný Zuckerhütl, který je se svými 3.507 m nejvyšším vrcholem Stubaiských Alp. Známé údolí Stubaital je dlouhé 30 km a rozkládá se v nadmořských výškách 900 - 1.750 m. Stubai Super Card navíc poskytuje neocenitelné výhody ve stubaiské oblasti: do vzdušných výšin Vás zdarma vyvezou všechny čtyři kabinkové lanovky; Serlesbahnen, Schlick 2000, Elferbahnen včetně Eisgrathbahn a Schaufeljochbahn na Stubaiském ledovci. Denně budeme vyjíždět lanovkami na atraktivní pěší výlety a projdeme si také fascinující stezku Wilde Wasser.

V rámci turistické karty Stubai Super Card budeme moci využít místní autobusy, stubaiskou dráhu Fulpmes - Innsbruck - Fulpmes (nádraží 600 m od hotelu), nové zážitkové vnitřní i venkovní koupaliště StuBay v Telfes (1,3 km od hotelu, železnice, bus), stejně jako bazény v Mieders a Neustift. K tomu pohodlné zázemí v komfortním hotelu 3* Superior, centrálně položeném v pěkném městečku Fulpmes. Denně po návratu z výletů si užijeme odpolední dobroty z bufetu a zrelaxujeme se v hotelové AlpSpa wellnes oáze nebo třeba v nedalekém vodním ráji StuBay.

 

Program zájezdu

 • 1. den: PŘÍJEZD & ODPOLEDNÍ PROGRAM
  Časný ranní odjezd do Rakouska, odpolední příjezd do Fulpmes. Po ubytování následuje individuální program podle časových možností - návštěva vodního ráje StuBay, výlet lanovkou Kreuzjochbahn nebo relaxace v hotelovém wellness. Večeře.
 • 2. den: ELFERBAHN, PANORAMAWEG & ÚDOLÍ PINNISTAL
  Po snídani vyjedeme z Neustiftu lanovkou Elferbahnen do výšky 1.800 m.n.m., vystoupáme 200 výškových m k chatě Elferhütte. Odtud vyrazíme po překrásné Panoramatické stezce s úžasnými výhledy na Kirchdach (2.840 m) a okolní dvouapůltisícové vrcholy. Přes chatu Karalm sejdeme do údolí Pinnistal. 11 - 15 km, ▲445 m. Můžeme také použít jednodušší trasu z horní stanice lanovky k chatě Pinnisalm a dále údolím Pinnistal, 10 km, ▲110 m.
 • 3. den: PANORAMATICKÁ STEZKA KREUZJOCH - CHATA STARKENBURGER HÜTTE
  Po snídani nás lanovka vyveze do nadmořské výšky 2.100 m. S pomocí lanovky Schlick si užijeme skvělou a ne příliš namáhavou okružní panoramatickou cestu pod vrcholy Burgstall (na ně koukáme z našeho hotelu) k chatě Starkenburger (2.237 m). Ze začátku nás uchvátí nádherné výhledy na impozantní Kalkkögel na severu, později na panoramatické stezce výhledy do údolí Stubai a na zaledněné vrcholy v zadním Stubaiském údolí. Pohodlná túra nás dovede zpět přes chaty Kaserstattalm a Galtalm na střední stanici lanovky (12,5 km, ▲438 m), nebo se můžeme vrátit na horní stanici lanovky, kratší varianta (8 km, převýšení srovnatelné).
 • 4. den: STUBAISKÝ LEDOVEC & STEZKA WILDE WASSER
  Po snídani projedeme autobusem Stubaiské údolí až k jeho závěru v nadmořské výšce 1.690 m. Třílanové gondoly Eisgrathbahn I a II a poté Schaufeljochbahn se snadno dostaneme k horské stanici Schaufeljoch v úchvatné nadmořské výšce 3.170 m. Kromě jedinečné vyhlídkové plošiny TOP OF TYROL, která poskytne 360stupňový panoramatický výhled na více než 109 okolních třítisícove můžeme navštívit kapli na úpatí Schaufelspitze. Ledová jeskyně poskytuje fascinující pohledy do světa ledovců. Z dolní stanice lanovky Schaufeljoch (2.880 m) dojdeme na chatu Dresdner Hütte a k horní stanici gondoly Eisgrathbahn II (4 km, 2 hod., ▲0 m).
  Odpoledne nás čeká ještě fascinující stezka Wilde Wasser podél ledovcové říčky Ruetz. Na tomto jedinečném výletu projdeme soutěskou s malými vodopády a peřejemi, kolem skalních bloků a také pod vodopádem Grawa až k rustikální chatě Tschangelair Alm (5 km, 2 hod., ▲80 m).
 • 5. den: SERLESBAHN & KLÁŠTER MARIA WALDRAST
  Po snídani nás z Mieders vyveze kabinková lanovka Serlesbahnen k horní stanici lanovky Koppeneck (1.605 m). Odtud vyrazíme na snadnou a pohodlnou túru lesními cestami s mírnými svahy ke klášteru Maria Waldrast (1.638 m). Cestou zpět se můžeme zastavit na pěkné chatě Ochsenhütte (6 km, 3 hod, ▲320 m). Pohodový charakter túry nám zabezpečí odpolední čas na relaxaci s využitím turistické karty nebo hotelových služeb.
 • 6. den: KREUZJOCHBAHN & NAUČNÁ STEZKA
  Po snídani naložíme zavazadla a vydáme se na poslední atraktivní výlet. Z Fulpmes nás lanovka Kreuzjochbahn vyveze do nadmořské výšky 2.100 m - nádherné výhledy na vápencový masiv Kalkkogel a okolní vrcholy. Nejprve z vyhlídkového plató Stubaiblick shlédneme hluboko do údolí Stubai (1 km, 30 min, ▲25m). Pak se převážně z kopce vydáme po naučné stezce s výhledy do údolí a na protilehlé vrcholy Serles, Kesselspitze, Kirchdach nebo Habicht. Perfektní stezka vede pod masívem Kalkkogel k Panoraasee k prostřední stanici lanovky (8 km, 3 hod., ▲115 m). Od dolní stanice lanovky dojdeme za půl hodiny přímo do hotelu. Odpoledne vyrazíme autobusem na cestu domů, návrat v nočních hodinách.

Ubytování - hotel***Superior

 • 5 nocí v hotelu Alphof poblíž centra městečka Fulpmes
 • moderní a nově renovované 2-3lůžkové pokoje s příslušenstvím a s vyhlídkou na hory zařízeny v tyrolském stylu a vybaveny plochou TV, sejfem a bezplatnou wifi
 • relax po výletech poskytne AlpSpa wellnes oáza ve stylu římských lázní - množství wellness zážitků na ploše 250 m2

 

Tyrolsko - Stubaiské Alpy komfortně

Stravování - 3/4penze

 • Den začne pestrou snídaní formou bufetu s mnoha lahůdkami a čerstvým pečivem.
 • Odpoledne si užijete bufet se sezónními pochoutkami a domácími dezerty.
 • Dalším vrcholem je večeře, skládající se z 5chodového volitelného menu včetně vegetariánského jídla s variacemi lahodných polévek, bohatého salátového bufetu a domácích dezertů.
 • Skvělá hotelová kuchyně používá čerstvé produkty z regionu a z vlastní farmy.

Náročnost - 2

Výlety nejsou exponované ani náročné, zvládne je každý rekreační turista včetně dětí, které jsou zvyklé chodit v horském terénu.

Nástupní místa:
Jablonec n. N., Liberec, provozní dvůr CK Toufar.cz, Turnov, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Benátky nad Jizerou, Praha - Černý most, Praha - Zličín, Beroun, Plzeň.
Další nástupní místa (případně svozové trasy) - po dohodě s CK.

Poznámka

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • 5x ubytování s ¾penzí
 • vstupy v rámci turistická karta Stubai Super Card
 • nformační materiály
 • služby průvodce CK
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • fakultativní vstup ledová jeskyně na Stubaiském ledovci (€ 6,50)
 • místní turistickou taxu (€ 2,80/noc, platba při příjezdu)

Skupinový zájezd na míru

Nechte si od nás poslat nezávaznou nabídku zájezdu pro skupinu již od 10 osob.

Disponujeme moderními autobusy a minibusy, nástupní místo může být kdekoliv v ČR.Termín zájezdu01.07. - 06.07.2021
Počet dní6 (6 dní programu)
SlužbyHOT/PP
Dětská cena
(0-11,99 let)
0 Kč
Základní cena13 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2000 Kč. Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Informace o slevách a bonusech zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
01.07. - 06.07.2021 6 (6 dní programu) HOT/PP 13 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2000 Kč.

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně. Informace o slevách a bonusech zde.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT