Tyrolsko - údolí Gschnitztal (GSC211)

Rakousko | 6denní zájezd | gasthof*** s polopenzí | bez nočních přejezdů
Zájezd je volný


Termín zájezdu

17.08. - 22.08.2021

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.Zážitková turistika mezi Stubaiskými a Tuxskými Alpami

Gschnitztal je přírodně jedinečné horské údolí Wipptalu, souběžné se známým údolím Stubai. I když patří do skupiny Stubaiských Alp a nabízí fantastické pěší výlety, u nás je téměř neznámé. Hory zde nejsou zvrásněny lanovkami, ze kterých můžeme v létě vidět buldozery, upravující lyžařské tratě. Nejsou tu hotely, jen pár možností k příjemnému ubytování. Odtud budeme vyrážet s podporou autobusu na překrásné výlety; Naviský okruh v Tuxských Alpách, na chatu Tribulaun, od kláštera Maria Waldrast na květinový vrchol Blaser. Úžasná je také stezka Zirbenweg, procházející panenským borovicovým lesem. Ubytování budeme v nadmořské výšce 1.235 m v příjemném penzionu s výbornou polopenzí u Niny, v rodinné péči majitelů. Hledáš-li místo pro zážitkovou turistiku, dovolenou v překrásné přírodě, klid a pozitivní energii, je to místo právě pro Tebe!

Program zájezdu

 • 1. den: PŘÍJEZD
  Ranní odjezd do Rakouska a příjezd do Gschnitz. Po ubytování následuje pěší výlet ke kapli St. Magdalena (1.660 m, občerstvení). 4,5 km, ▲425 m.
 • 2. den: TUXSKÉ ALPY - OKRUH PO SALAŠÍCH NAVIS
  Okružní túra z horské vesnice Navis (1.340 m) po horských salaších nad údolím Navistal. Tento překrásný pěší okruh nás povede přes stále původní horské pastviny horským prostředím v zadní části Navistalu. Krásné lesní cesty, divoké vysokohorské pastviny, koberce alpských růží a luční stezky. Nádherné přírodní panoramatické výhledy na Tuxské Alpy. K tomu několik možností občerstvení na horských chatách (Peeralm, Klammalm, Poltenalm, Stöcklalm). 11 km, ▲590 m.
 • 3. den: GSCHNITZTAL & CHATA TRIBULAUN
  Dnešní den se můžeme těšit na úchvatný výlet z údolí Gschnitztal na chatu krásně umístěnou chatu Tribulaun (2.064 m.n.m.) s dechberoucím panoramatem okolních hor. Na výstupu můžete vidět nádherný konec údolí s Tribulaunem a Goldkapplem, na sestupu (po zásobovací cestě možno použít i terénní horské vozítko majitelů) se před vámí otevírá údolí Gschnitzta, obklopené hradbou hor. Jedna z nejkrásnějších túr, které můžete ve Stubaiských Alpách podniknout. 10 km, ▲784 m.
 • 4. den: MARIA WALDRAST & BLASER HÜTTE
  Po snídani odjedeme autobusem ke klášteru Maria Waldrast. Čeká nás úžasný výstup, jednoduchá horská túra po dobrých horských stezkách a krásné serpentinovité stezce údolím Lange Tal na chatu Blaserhütte a na vrchol Blaser, známý množstvím květin. Můžeme se vrátit stejnou cestou zpět nebo sestoupíme do Trinsu a vrátíme se autobuse zpět do ubytování. 9 km, ▲660 m.
 • 5. den: PANORAMATICKÁ CESTA ZIRBENWEG – CHATA GLUNGEZER
  Tato slavná panoramatická a naučná stezka mezi Glungezer a Patscherkofel, pohodlná botanická túra, nás přivede do největšího panenského borovicového lesea v Alpách. Najdete zde řadu laviček, informační tabule se zajímavými popisy turistické stezky a fascinující výhledy do údolí Inn a na pásmo Nordkette Karwendelu. Tuto fascinující túru můžeme okořenit stezkou přes chatu Glungezer (12 km, ▲650 m) a na blízký vrchol Glungezer (+ 700 m, ▲+67 m), nebo stezku projít téměř po vrstevnici (9 km, ▲105 m). Glungezer je jedním z nejsevernějších vrcholů Tuxských Alp a nabízí krásné výhledy na vrcholky Wattener Lizum, Voldertal nebo Navis. Obzvláště krásné výhledy jsou z mírně vyššího vyhlídkového bodu několik metrů jižně od vrcholu na ledovec Hintertux a Olperer.
 • 6. den: GSCHNITZTAL - CHATA LAPONESEALM
  Po snídani a naložení zavazadel nás čeká nenáročný výlet na chatu Laponesealm (1478 m) do velmi působivého závěru údolí Gschnitztal. Na jednu cestu lze použít i místní taxi. 6 km, ▲197 m. Po návratu odjezd do ČR, příjezd v nočních hodinách.

Ubytování - gasthof***

Příjemný gasthof Alpenrose & pension Nina v Gschnitz se stylovou tyrolskou restaurací a rodinnou atmosférou. Dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC, balkonem, satelitní TV. Pension leží na krásném místě, obklopen nádhernou přírodní scenerií a kulisou hor.

Tyrolsko - údolí Gschnitztal

Stravování - polopenze

Výborná tyrolská polopenze (snídaňový bufet, večerní menu - polévka, salát, hlavní jídlo, dezert). Stravování začíná v den příjezdu večeří a končí odjezdový den snídaní.

Náročnost - 2

Výlety nejsou exponované, zvládne je každý rekreační turista.

Nástupní místa:
Jablonec n. N., Liberec, provozní dvůr CK Toufar.cz, Turnov, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Benátky nad Jizerou, Praha - Černý most, Praha - Zličín, Beroun, Plzeň.
Další nástupní místa (případně svozové trasy) - po dohodě s CK.

Poznámka

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • 5x ubytování s polopenzí
 • informační materiály
 • služby průvodce CK
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • ​2 lanovky & bus Zirbenweg 21,50 €

Skupinový zájezd na míru

Nechte si od nás poslat nezávaznou nabídku zájezdu pro skupinu již od 10 osob.

Disponujeme moderními autobusy a minibusy, nástupní místo může být kdekoliv v ČR.Termín zájezdu17.08. - 22.08.2021
Počet dní6 (5 dní programu)
SlužbyPEN/PP
Dětská cena
(0-11,99 let)
0 Kč
Základní cena10 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1300 Kč. Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně.

Informace o slevách a bonusech zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
17.08. - 22.08.2021 6 (5 dní programu) PEN/PP 10 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1300 Kč.

Svoz z Moravy 1.500 Kč/osoba obousměrně. Informace o slevách a bonusech zde.