Usedom a Baltská cyklostezka (USE191)

Polsko, Německo | 5denní zájezd - hotel*** s polopenzí - bez nočních přejezdů
Zájezd je volný

Termín zájezdu

24.08. - 28.08.2019

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemCykloturistika přírodním parkem na ostrově Usedom a národním parkem Wolin

Možná jste kdysi navštívili pobřeží Baltského moře tehdejšího východního Německa a dodnes na to nostalgicky vzpomínáte. Proč jen vzpomínat? Projeďte si s námi na kole tato místa znovu a zkuste cestování na kole po polské části evropské dálkové cyklotrasy R10 The Baltic Sea Cycle Route. Cykloturistika přírodním parkem Usedom a národním parkem Wolin toto vše nabízí. Poznáme širokou škálu cyklostezek - kvalitní asfaltové v německých a polských pobřežních turistických oblastech, jemně šotolinové vedoucí německým venkovem, písčité procházející polskými národními parky; místy ještě narazíme na „kočičí hlavy“. Čekají Vás jedinečné přírodní zážitky, architektura jako svědek minulých časů a vzrušující, pohostinný kraj ve své proměně k budoucnosti.  

 

Program zájezdu

 • 1. den: PŘÍJEZD NA USEDOM (30 km). V časných ranních hodinách odjezd z ČR, přejezd přes Německo do města Usedomu, které se nachází na stejnojmenném ostrově. Zde začíná naše první cyklotrasa přírodním parkem do polského Svinoústí, místa našeho ubytování.
 • 2. den: PEENEMÜNDE A POBŘEŽÍ (63 km). Po snídani nás autobus odveze do letoviska Zinnowitz. Na kole pak pojedeme do Peenemünde, kde byla základna pro vývoj tajných německých zbraní ve 2. světové válce a budeme si moci detailně prohlédnout ponorku U461. Odpoledne již vyrazíme na kolech pobřežím, podél pláží a přímořskými letovisky zpět do hotelu ve Svinoústí.
 • 3. den: LIEPERSKÝ POLOOSTROV (55 km). Po ranním autobusovém transferu do Usedomu nás tento den čeká pěkná cyklotrasa Lieperským poloostrovem.  Přes malebné vesničky objedeme celý poloostrov v podstatě stále podél moře; vnitrozemím Usedomského kraje pak dojedeme zpět do hotelu.
 • 4. den: WOLIŇSKÝ NÁRODNÍ PARK (40 km). Dnes vyrazíme na celý den do Polska. Autobus nás odveze do Kolczewa, odtud pojedeme na kole Woliňským národním parkem, prvním mořským parkem Polska, který se rozprostírá v části největšího polského poloostrova Wolin v Západopomořanském vojvodství. V Miedzydrojích si můžeme dát k obědu třeba smaženou rybu. Kolem zbytků vojenských zařízení bývalé německé pobřežní baterie dorazíme k řece Svině, přeplujeme trajektem na druhý břeh a dojedeme do hotelu. 
 • 5. den: ŠTĚTÍNSKÝ ZÁLIV (28 km). Po snídani pojedeme z hotelu na kole k symbolu města Svinoústí majáku Stawa Mlyny a k historickým pevnostem. Po prohlídce místních pamětihodností vyrazíme dále ke Štětínskému zálivu do Kamienke a kolem jezera Wolgastsee se vrátíme zpět. Naše cyklistické putování krajem Pobaltí končí. Rozloučíme se s Baltským mořem třeba krátkým pobytem na místní pláži nedaleko hotelu, než se vydáme autobusem na cestu domů.

Ubytování - hotel Graal*** ve Svinoústí

 • 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, TV, ledničkou, varnou konvicí.
 • Hotel leží na klidném místě asi 10 min. chůze od písčitých pláží.
Usedom a Baltská cyklostezka

Stravování - výborná polopenze

Snídaně i večeře formou bufetu. Bohatý výběr z výtečné polské studené kuchyně.

Náročnost - 1,5

Většinou rovinatý terén, občas krátké kopce. Převážně asfalt, místy krátké úseky s kočičími hlavami nebo panelovým povrchem. Ve Woliňském národním parku jsou místy písčité stezky.  

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Ústí nad Labem

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciální cyklovleku Bikeliner®
 • 4x ubytování v hotelu s polopenzí
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění  


Termín zájezdu24.08. - 28.08.2019
Počet dní5 (5 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
6 900 Kč
Základní cena8 950 Kč
Cena při objednání
do 31.03.2019
8 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1100 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cenaCena při objednání
do 31.03.2019
24.08. - 28.08.2019 5 (5 dní programu) HOT / PP 8 950 Kč 8 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1100 Kč.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.