Velká Meklenburská jezera (MEK191)

Německo | 5denní zájezd - hotel se snídaní - bez nočních přejezdů
Velká Meklenburská jezera
Zájezd již NELZE OBJEDNAT

Termín zájezdu

29.06. - 03.07.2019

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemCyklistika v oblasti Plauer See, Fleessensee a Kölpinsee a v národním parku Müritz   

Cyklistika na meklenburské jezerní plošině, to je nezapomenutelný zážitek se třpytivě modrými jezery uprostřed bujných zelených lesů, položených v mírné pahorkatině. Dobře vystavěné cyklostezky vedou čistou, neposkvrněnou přírodou. Útulná městečka a malebné vesnice s cihlovými kostely lákají k zastavení; poklidné pláže, promenády a lesní úseky pak k příjemné pauze. Výhled na široké vodní plochy uklidňuje a uvolňuje duši. Milovníky přírody okouzlí jedinečný Národní park Müritz, příznivci koupání naleznou potěšení v osvěžujících vodách nesčetných jezer. Teď už jen připravit kolo a vyrazit na cestu malebnou jezerní krajinou Meklenburska - Předního Pomořanska, které patří k nejslunečnějším regionům Německa.

Program zájezdu

 • 1. den: KÖLPINSEE & FLEESENSE (55 km). Po časném ranním odjezdu autobusem do Německa přijedeme do Waren. Hotel nám poskytne zázemí na přípravu na první etapu (ubytování podle možností hotelu). Tři velká jezera nás budou provázet na našem prvním výletu v oblasti velkých jezer. Jezero Müritz opustíme u zámku v Klinku; po jižní straně projedeme kolem jezer Kölpinsee a Fleesensee. Pak nás čeká na jihozápadní části Fleesensee pěkné ostrovní městečko Malchow. Na severní straně mineme jezero Jäbelscher See a dokončíme okruh.
 • 2. den: JEZERO MÜRITZ (63 km). Po snídani přejedeme autobusem do městečka Mirow na jižní břeh stejnojmenného jezera. Po prohlídce zámeckého ostrova se skvostným rezidenčním barokním palácem vyrazíme na kolech k jezeru Müritz, jehož západní břeh budeme více či méně sledovat přes malebné osady a městečka až na jeho severní část. Dojedeme do Warenu a následně do našeho hotelu. Trasu bude možné zkrátit, například lodí z Röbel, Sietow nebo Klink.
 • 3. den: OKOLO PLAUERSEE (55 km). Po snídani pojedeme autobusem do Malchowa u Petersdorfského jezera. Po hospodářských cestách dojedeme na kole k Plavskému jezeru a kolem severního břehu do městečka Plau s historickou budovou kostela, zříceninou hradu a zvedacím mostem. Dále budeme pokračovat k ostrému jižnímu břehu jezera a po cyklostezce lemující pobřeží dokončíme okruh.
 • 4. den: KE KRAKOWSKÉMU JEZERU (54 - 60 km). Po ranním transferu autobusem se vydáme na dnešní cyklistický výlet po úseku dálkové trasy Berlin - Kodaň. Po dobře vybudovaných cyklostezkách projedeme kolem Krakower See do lesů přírodního parku Nossentiner Heide. Pak se na trase mrkneme na Kölpinsee a dorazíme do cíle ve Waren/Müritz.
 • 5. den: NÁRODNÍ PARK MÜRITZ (55 km). Na poslední etapě se hned na začátku trasy ponoříme do tichého a zasněného národního parku Müritz. Pozorovací věže nabídnou daleké výhledy na chráněnou oblast jezerní krajiny. V Rechlin a Mirow je opět civilizace; dále až do cíle výletu v Canow pak pestrá krajina typické meklenburské jezerní planiny. Odjezd do ČR, návrat kolem půlnoci.

Ubytování - hotel Am Bahnhof, Waren

 • Všechny hotelové pokoje jsou vybaveny sprchou a WC, vysoušečem vlasů, TV s plochou obrazovkou, osuškami a ručníky.
 • K dispozici je úschovna kol. Centrum města a přístav Waren (Müritz) jsou jen deset minut chůze podél jezera Tiefwarensee nebo pěší zónou.
 • Od hotelu vede cyklostezka na břeh jezera Müritz a na rozcestí dalších cyklistických tras.
Velká Meklenburská jezera

Stravování

Snídaně formou bufetu. Večeře (menu) za příplatek.

Náročnost - 1

Lehce zvlněný profil jezerní planinou. Povrch stezek je dobrý, malé asfaltové cesty a silnice, nezpevněné, ale dobře sjízdné lesní a pobřežní cesty a cyklostezky.

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 4x ubytování v hotelu
 • 4x snídaně
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • večeře


Termín zájezdu29.06. - 03.07.2019
Počet dní5 (5 dní programu)
SlužbyHOT / S
Dětská cena
(0-15 let)
7 500 Kč
Základní cena9 300 Kč
Cena při objednání
do 31.03.2019
8 900 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj - NA VYŽÁDÁNÍ.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cenaCena při objednání
do 31.03.2019
Dětská cena
(0-15 let)
29.06. - 03.07.2019 5 (5 dní programu) HOT / S 9 300 Kč 8 900 Kč 7 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj - NA VYŽÁDÁNÍ.

Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Zájezd již NELZE OBJEDNAT