Rakousko, Itálie
Alpy - Adria; Z alpských údolí k moři (ALA181)

7denní zájezd - komfortní hotely 3* - polopenze, snídaně - bez nočních přejezdůAlpské údolní cyklostezky - slavná Pontebbana - římská města (UNESCO) - dva dny u moře

Na našem cyklistickém putování z Alp k Jadranu začínáme v jižních Korutanech v hlubokých údolích řek Möll a Gail, v působivé alpské kulise, která nám postupně otevře svoji náruč v proměně ve věčně zelené pastviny. V Itálii se ráz krajiny opět změní; z Julských Alp sjedeme po nejkrásnější italské železniční cyklostezce Pontebbana do údolí řeky Tagliamento, kde jsou rozseta středověká městečka a venkovská sídla. Po historické cestě Via Julia Augusta projedeme stará římská města Palmanova a Aquilea a dojedeme po cyklostezce lagunou do letoviska Grado. Zde kromě odpočinku můžeme vyrazit po pobřežní cyklostezce FVG 2 na pěkný výlet. Pro naše společné pohodlí - na zájezdu nejsou noční přejezdy.

Program zájezdu

1. den: Časný ranní odjezd a přejezd do rakouských Korutan. Odpolední výlet po krásné cyklostezce R8 Mölltal z Winkernu (900 m) údolím řeky Möll, sevřeným 2500 m vysokými alpskými masívy, přes Flattach (730 m) do Möllbrücke na soutoku s Drávou (55 km). Krátký dojezd autobusem do hotelu, ubytování, večeře.

2. den: V úchvatné kulise Karnských a Gailtalských Alp pojedeme po cyklostezce R3 podél řeky Gail z Kötschachu (815 m) do cíle v Arnoldsteinu (570 m), trasy 48 - 69 km.

3. den: V italském Coccau di Sopra (700 m) začíná naše úžasná cesta po překrásné trase, vedoucí po historickém tělece železnice Pontebbana; cyklostezka se vine tunely a přes mosty a viadukty nad řekou Fella. Přehoupneme se přes Camporosso (840 m) a pak již pěkně z kopce do Resiutty (320 m) a Carnie (250 m).

4. den: Následuje historická Via Julia Augusta - okouzlující cyklotrasa krajem Friuli - Venezia po rovině přes starořímská města Palmanova a Aquileia (UNESCO) a lagunou do historického ostrovního městečka Grado (52 km).

5.-6. den: volno v Gradu - koupání, toulky starým městem, výlet na kole po pobřežní cyklostezce FVG 2 do Caneo nebo Monfalcone (25 - 50 km).

7. den: po snídani odjezd do ČR, návrat v pozdních večerních hodinách.


Zvětšit mapu

Poskytované služby

sport
sport
ubytovani
Ubytování - hotely 3*, v Gradu studia 3* s kuchyňským koutem a bazénem
2 noci Korutany plus 1 noc kraj Friuli - 2-3 lůžkové pokoje s příslušenstvím. 3 noci Grado v aparthotelu Ca´Laguna, přímo na cyklostezce na okraji Grada ve 2-3 lůžkových klimatizovaných studiích s koupelnou, balkonem a vybaveným kuchyňským koutem s ledničkou. Velký venkovní bazén. Vzdálenost 3,5 km od centra Grada (cyklostezka) a 700 m od pláže v letovisku Grado Pineta.

strava
Stravování - polopenze, snídaně
2x polopenze (snídaňový bufet + večerní menu 3 chody) v prvním hotelu v Rakousku, v druhém hotelu snídaně formou bufetu. Za příplatek možnost snídaní (bufet) v aparthotelu Ca´Laguna poslední 3 dny.

sport
Náročnost 1 - 2
Převážně svažité údolní cyklostezky, rovinatý až zvlněný terén s občasnými krátkými výjezdy. 4. etapa mírný táhlý výjezd do kopce - možno zkrátit autobusem. Asfaltové cyklostezky nebo silničky s minimálním provozem, místy nenáročné štěrkové cesty. Výlety jsou voleny bez velkého převýšení a zvládne je každý rekreační cykloturista.

doprava
Doprava - Autobusem
Nástupní místa - Jablonec n. N. - Liberec - Turnov - Mladá Boleslav - Praha - Tábor - České Budějovice. Jiná místa po individuální dohodě.
ObjednávkaTermínPočet dníSlužbyZákladní cenaDětská cena
(0-15 let)
ALA18114.07. - 20.07. 20187 dníHOT / PP / S12950 Kč9800 Kč
Objednat zájezd

Za příplatek: jednolůžkový pokoj 1.900 Kč. Snídaně v letovisku Ca´Laguna 550 Kč

Cena zájezdu zahrnuje

  • dopravu moderním autobusem
  • přeprava kol ve skříňovém uzamykatelném cyklovleku Bikeliner®
  • 6x ubytování v hotelech 3*
  • stravování dle rozpisu
  • turistická taxa
  • služby průvodce a informační materiály
  • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném
termínu nebo s upraveným programem
Zpět na seznam zájezdů >>