Německo
Horní Falcko na kole (FAL181)

4denní zájezd - penzion s polopenzíPohodové cyklostezky po tělesech historických železnic a malebnou krajinou Hornofalckého lesa

Je v tom kus romantiky a nostalgie; u našich sousedů v Horním Falcku byly v provozu ještě před několika desetiletími původní železnice, které téměř po celé minulé století spojovaly lidské osudy. Během času zanikly, nepřestaly však sloužit lidem. Byly přetvořeny na krásné cyklostezky. Zůstaly také památky v podobě bývalých nádraží, z nichž některé také ještě slouží jako útulné hospůdky pro žíznivé cyklisty. V sedlech našich kol pojedeme malebnou, poklidnou přírodou Hornofalckého lesa a projedeme si celou cyklostezku Bavorsko - českého přátelství až do Horšovského Týna. Trasy jsou volitelností délky a náročností vhodné i pro vyznavače koloběžek. Ideální trasy na jarní provětrání sebe i kola!

Program zájezdu

1. den: Ranní odjezd z nástupních míst do Horního Falcka. Ještě dopoledne vyrazíme na výlet po „železniční“ cyklotrase, Bavorsko-české stezce přátelství ze Schönsee do Wölsendorfu s možností návštěvy historického Nabburgu (35-55-70 km). Krátký dojezd do ubytování, večeře.

2. den: Po snídani nás čeká pestrý okružní výlet jezerní planinou mezi Neunburg vorm Wald a Schwarzenfeld s okruhem kolem jezera Murnersee (35-50-65 km).

3. den: Nejdelší a nejatraktivnější hornofalcká cyklostezka po tělese bývalé železnice má jméno Bocklradweg. Vyrazíme na ni přímo z ubytování, tato pěkná cyklostezka vede přes Pleystein do Neustadtu (35-55 km).

4. den: Po snídani odjedeme na start poslední etapy, na které si projedeme regionem příhraničního Českého lesa druhou část stezky přátelství s cílem v Horšovském Týně (45 km). Odpoledne odjezd zpět do nástupních míst, návrat ve večerních hodinách.


Zvětšit mapu

Poskytované služby

UBYTOVÁNÍUBYTOVÁNÍ
ubytovani
Ubytování - penzion Haus Sonnenschein
Tento venkovský penzion je situován na klieném místě v obci Pfrentsch. K ubytování slouží prakticky, ale útulně zařízené dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, okolo penzionu je odpočinková louka s posezením. Na patrech jsou k použití lednice.

strava
Stravování - Polopenze
Snídaně servírované ve stylové selské společenské místnosti v areálu penzionu. Večeře servírované (2 chody) v nedaleké restauraci (5´pěšky). Typická výborná a vydatná bavorská kuchyně. Cena za půllitr piva v restauraci 1,80 €.

sport
Náročnost 1, čtvrtý den 2
Rovinatý až mírně zvlněný profil. Kvalitní povrch cyklostezek je většinou asfaltový, místy jemně štěrkový. Na trasách všeobecně nejsou prudká stoupání nebo klesání, poslední den několik prudších stoupání

doprava
Doprava - Autobusem
Nástupní místa - Jablonec n. N. - Liberec - Turnov - Mladá Boleslav - Benátky n. J. - Praha - Plzeň. Jiná místa po individuální dohodě.
ObjednávkaTermínPočet dníSlužbyZákladní cenaDětská cena
(0-15 let)
FAL18105.05. - 08.05. 20184 dníP/PP6200 Kč4900 Kč
ZÁJEZD OBSAZEN

Za příplatek: 1lůžkový pokoj 750 Kč.
Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Cena zájezdu zahrnuje

  • dopravu moderním autobusem
  • přeprava kol ve skříňovém uzamykatelném cyklovleku Bikeliner®
  • 3x ubytování v penzionu s polopenzí
  • služby průvodce a informační materiály
  • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném
termínu nebo s upraveným programem
Zpět na seznam zájezdů >>