Slovinsko, Itálie
Julské Alpy, kras, Jadran (SLO181)

7denní zájezd / hotel 3* v Julských Alpách, hotel 2* na pobřeží / snídaně, polopenzeJulské Alpy - Bohinjské jezero - krasové a vinařské oblasti - pobřeží Jadranu

Jen málokterá země v Evropě se může pyšnit takovou rozmanitostí přírody, jako Slovinsko. Pohodový výlet pod Julskými Alpami nás přivede do tichých dolin, ale také do Planice, světoznámého centra skoků na lyžích. Tiché údolí řeky Radovny nás přivede do Bledu, k nádhernému jezeru. Na kole pojedeme kolem nádherného Bohinjského jezera a údolím Sávy Bohinjky. V jižní části Slovinska se můžeme těšit mimo jiné na cyklistiku přes krasové vinařské vesnice, cyklostezky po trasách zrušených železnic nebo relaxační cyklistiku na Slovinské riviéře. Navštívíme také úžasné Škocjanské jeskyně (UNESCO).

Program zájezdu

1. den: Odjezd v nočních - časných ranních hodinách přes Rakousko do italského Camporosso (815 m). Odpolední cyklistický výlet (23 km) k okouzlujícím jezerům Laghi di Fusine (973 m) s dojezdem ke skokanským můstkům v Planici (947 m). Dojezd na ubytování do Gozd Martuljek, večeře.

2. den: Od mamutího můstku v Planici po proudu Sávy Dolinky do Mojstrany (660 m), překrásným údolím Radovny (860 m) po proudu řeky po pěkné cyklostezce do Bledu (480 m, 45 km).

3. den: Volný den s relaxací v hotelovém wellness centru nebo  výlety na kole - do Kranjské Gory (10 km), k jezerům Jasna (15 km, převýšení 120 m) nebo do sedla Vršič v Triglavském národním parku (36 km, převýšení 870 m).

4. den: Na kole okruh nádherným krajem Bohinjského jezera přes Ukanc, Ribčev Laz a Starou Fužinu, údolím Sávy Bohinjky do Bledu (30-50 km). Dojezd autobusem do hotelu na pobřeží Jadranu.

5. den: Na kole dolinou Glinščice - 15 km sjezd po cyklostezce s tunely bývalé železnice do Terstu a dále po cyklostezce D8 Parenzana do Jagodje (50 km).

6. den: Od Škocjanských jeskyní (420 m) okruh krasem (50 km), přes Lipici kolem výběhů bílých plnokrevníků, Štorje (400 m), Senožeče (600 m) a Škoflje (360 m), odpoledne prohlídka jeskyní (UNESCO).

7. den: Po snídani cyklistický výlet podél pobřeží k hranici s Chorvatskem a do Piranu a Portorože (18 - 35 km), odpoledne odjezd do ČR, návrat v nočních hodinách.Zvětšit mapu

Poskytované služby

sport
sportUBYTOVÁNÍ
ubytovani
Ubytování - Hotel
3 noci ve wellness hotelu Špik v Gozd Martuljek ve 2-3 lůžkových pokojích s příslušenstvím, TV, posezením a bezplatným wi-fi. 3 kryté bazény ve wellness centru Špik Alpine (zdarma), saunový svět (sleva 30%) sauny, vířivka a relaxační prostor za příplatek. 3 noci v pohodlném hotelu Garni Keltika v Izole v klidném místě, 300 m od pláže. 2-3 lůžkové pokoje s příslušenstvím mají malou ledničku a TV, k dispozici malá společenská místnost.

strava
Stravování
První tři dny polopenze - snídaně a večeře formou bufetu. Další 3 dny snídaně formou bufetu, za příplatek možnost večeří v nedaleké restauraci - volitelné menu á la carte.

sport
Náročnost 2
Zvlněný, ale nenáročný profil. Trasy vedou po asfaltových a štěrkových cyklostezkách a vedlejších silničkách s minimálním provozem.

doprava
Doprava - Autobusem
Nástupní místa: Jablonec nad Nisou - Liberec - Turnov - Mladá Boleslav - Praha - Příbram - České Budějovice. Jiná místa po dohodě.
ObjednávkaTermínPočet dníSlužbyZákladní cenaDětská cena
(0-15 let)
SLO18128.05. - 03.06.20187 dníHOT/S/PP13500 Kč10900 Kč
Objednat zájezd

Za příplatek: jednolůžkový pokoj 2.500 Kč
Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava zájezdovým autobusem
  • přeprava kol ve skříňovém uzamykatelném cyklovleku Bikeliner®
  • 6x ubytování v hotelech 3* se snídaní
  • 3x polopenze
  • turistická taxa
  • služby průvodce a informační materiály
  • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném
termínu nebo s upraveným programem

Zpět na seznam zájezdů >>