Itálie
Cyklistické léto u Lago di Garda Lago di Garda (GAR181)

7denní zájezd / hotel 3* s venkovním bazénem / polopenzeOchutnejte s námi krásy cyklistiky v okolí subtropického jezera uprostřed hor

Lago di Garda, největší italské jezero leží v nadmořské výšce pouhých 65 metrů nad mořem u úpatí dvoutisícových hor, jejichž údolími vedou příjemné silničky a cyklostezky podél menších, křišťálově čistých jezer a řek. Lago di Garda je v údolí, které je otevřené k jihu a tento faktor vytváří u jezera i v jeho okolí příznivé středomořské klima. Zde budeme jezdit podél vinic, jezer a řek; lanovkou vyjedeme i s kolem na vrchol Monte Baldo, odkud budeme sjíždět s nádhernými panoramatickými výhledy k jezeru. Náš autobus nám pomůže překonat další stoupání, aby naše dovolená u Lago di Garda byla nejen sportovní, ale i pohodová.

Program zájezdu

1. den: Ve večerních hodinách odjezd přes Rakousko a Italii.

2. den: Na kole po cyklostezce podél řeky Adige a po trase zrušené železnice k jezeru Lago di Garda a dále přes starobylé Arco na ubytování (43 km). Večeře.

3. den: Z Malcesine mírně rotující panoramatickou lanovkou s koly na Monte Baldo (1.750 m). Z vrcholu zvlněnou silničkou s nádhernými výhledy, kolem salaší přes Spiazzi zpět k jezeru do historického Torri del Bénaco (60 km). Pro vrchaře možnost výjezdu na Lumini (750 m).

4. den: Autobusem k jezeru Lago di Terlago / Lago Santo (740 m), traverzovou silničkou v masívu Monte Bondone, kolem hradu Drena a podél horské řeky Sarca přes historické Arco do Dro (40-55 km). Trasu lze cestou zkrátit, dle možností účastníků.

5. den: Údolím Valle d‘Ampola kolem stejnojmenného jezera (732 m) po cyklostezce k jezeru Ledro s možnou odbočkou k horské chatě s občerstvením (950 m). Od jezera Ledro sjezdem po staré silnici s tunely k jezeru do Rivy a do hotelu (45 - 68 km).

6. den: Z Tione di Trento (565 m) k jezeru di Roncone (800 m) a dále po klesající silničce k teplému Lago d‘Idro, které patří k nejčistším jezerům severní Itálie (25 km z kopce, celkem 38 km). Koupání a relaxace u jezera.

7. den: Po snídani závěrečný cyklistický výlet údolím Valle dei Laghi biotopem Marocche k jezerům Cavedine a Toblino (20 - 35 km). Odpolední odjezd a návrat do ČR.


Zvětšit mapu

Poskytované služby

sportUBYTOVÁNÍ
ubytovani
Ubytování - Hotel
Klimatizované 2-3lůžkové komfortní pokoje s příslušenstvím a ledničkou, v koupelně je vysoušeč vlasů. Pokoje jsou zařízeny v pastelových barvách, jsou vybaveny TV, telefonem, minibarem a wi-fi zdarma. Výtah. K hotelu patří venkovní bazén a fitness - využití v ceně zájezdu.

strava
Stravování
Polopenze v hotelové restauraci. Bohatý snídaňový bufet a večeře v rámci tříchodového menu se salátovým bufetem.

sport
Náročnost 2
V údolích je rovinatý terén, v okolí Lago di Garda kopcovitější, ale na kole snadno zvládnutelný profil. Povrch je dobře sjízdný na trekkingovém kole (asi 70% asfalt, 30% štěrk). Jezdí se po cyklostezkách a silničkách s minimálním provozem.

doprava
Doprava - Autobusem
Nástupní místa: Jablonec nad Nisou - Liberec - Turnov - Mladá Boleslav - Praha - Beroun - Plzeň. Jiná místa po dohodě.
ObjednávkaTermínPočet dníSlužbyZákladní cenaDětská cena
(0-15 let)
GAR18114.07. - 20.07.20187 dníHOT/PP12500 Kč9900 Kč
ZÁJEZD OBSAZEN

Za příplatek: jednolůžkový pokoj 2.200 Kč, nápoje k večeři (0,25 l vína a 0,5 l minerálky) 550 Kč.
Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava zájezdovým autobusem
  • přeprava kol ve skříňovém uzamykatelném cyklovleku Bikeliner®
  • 5x ubytování v hotelu 3* s polopenzí
  • turistická taxa
  • služby průvodce a informační materiály
  • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném
termínu nebo s upraveným programem
Zpět na seznam zájezdů >>