Rakousko
Murská cyklostezka (MUR181)

5denní zájezd / hotely 3* se snídaní / možnost polopenzeNejrozmanitější říční cyklostezka v alpských zemích

Murská cyklostezka je považována za jednu z nejkrásnějších říčních cyklostezek v rámci alpských zemí. Díky svému mírně svažitému profilu a rozmanitosti patří k opravdovým cykloturistickým zážitkům. Na severu Štýrska budeme projíždět pod monumentálními horami pokrytými bílými čepičkami věčného sněhu, voňavými a svěže zelenými pastvinami a kolem azurově modrých křišťálově čistých jezer. Mezi vší tou krásou jsou vesničky jako malované a městečka s jedinečnými pamětihodnostmi. Cyklostezka se vine také přes vinohradnické oblasti a oblast termálních pramenů na jihu země až do lázeňského městečka Bad Radkersburg.

1. den: Odjezd v nočních - časných ranních hodinách do Rakouska. Na kole od horské chaty Sticklerhütte (1.750 m) poblíž pramene řeky Mur sjezdem do obce Muhr (1125 m) a dále po náhorní plošině horského kraje Lungau přes Tamsweg do Murau (850 m), ubytování na jednu noc (50 - 78 km).

2. den:Po snídani a prohlídce historického centra Murau zužujícím se údolím Dolních Taur podél úzkokolejné železnice, lesy a loukami, kolem hradů a zřícenin přes Judenburg (nejvyšší městská věž v Rakousku) a Knittelfeld do oblasti St. Lorenzen (55 - 75 km). Přejezd autobusem do Frohnleiten, ubytování na dvě noci.

3. den: Po snídani krátký transfer na start 3. etapy, která nás povede krajem Horního Štýrska přes krásná města Leoben se známým pivovarem Gösser a Bruck an der Mur a úzkým údolím mezi Gleinalpe a Fischbacher Alpen do cíle v barokním městě Frohnleiten (50 - 70 km).

4. den: Jedním z vrcholů této etapy je Graz, hlavní město Štýrska s příjemnou a uvolněnou „jižní“ atmosférou a překrásným historickým centrem (UNESCO). Za Grazem pojedeme po rovině úchvatnou krajinou (luhy, kukuřičná a dýňová pole) do jižního Štýrska, známým svým vynikajícím vínem, s cílem v Lebringu (62 km). Ubytování na jednu noc.

5. den: Závěrečný výlet nás přivede do poklidné krajiny řeky Mur přes Mureck s vodními mlýny do historického Bad Radkersburgu (55 km). Odpoledne odjezd do ČR, návrat v nočních hodinách.


Zvětšit mapu

Poskytované služby

sport
sport
ubytovani
Ubytování - hotely kategorie 3*
Ubytováni budeme na třech místech - po jedné noci v Murau a Lebringu, na dvě noci ve Frohnleiten. 2 -3 lůžkové komfortní pokoje mají koupelnu s WC a satelitní TV. Ubytování poskytuje příjemné zázemí pro odpočinek a relaxaci po cyklistickém výletu.

strava
Stravování - snídaně, za příplatek polopenze
Snídaně jsou podávány formou bohatého regionálního bufetu. Možnost polopenze (za příplatek) - večerní tříchodové menu se salátem, nebo stravování v restauracích.

sport
Náročnost 1 - 2
Svažitý, místy zvlněný (Lungau), ale nenáročný profil. Trasy vedou většinou po asfaltových cyklostezkách a vedlejších silničkách s minimálním provozem.

doprava
Doprava - Autobusem
Nástupní místa: Jablonec nad Nisou - Liberec - Turnov - Mladá Boleslav - Praha. Jiná místa po dohodě.
ObjednávkaTermínPočet dníSlužbyZákladní cenaDětská cena
(0-15 let)
MUR18106.06. - 10.06. 20185 dníHOT/S/PP9950 Kč7950 Kč
ZÁJEZD OBSAZEN

Za příplatek: jednolůžkový pokoj 1.500 Kč, polopenze 1.600 Kč
Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava zájezdovým autobusem
  • přeprava kol ve skříňovém uzamykatelném cyklovleku Bikeliner®
  • 4x ubytování v hotelech 3*
  • turistická taxa
  • služby průvodce a informační materiály
  • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném
termínu nebo s upraveným programem
Zpět na seznam zájezdů >>