Itálie, Rakousko
Transalp - Pouze létání je krásnější (TRA181)

8denní zájezd - wellness hotel 3* s polopenzí - lanovky v ceněNejkrásnější údolní cyklostezky - po rovině a z kopce křížem krážem Dolomity

Pouze létání je krásnější… nebo také ne, protože na těchto jedinečných cyklostezkách se člověk cítí, jakoby prolétal Alpami a Dolomity. Tam, kde kdysi první dálkové vlaky překročily legendární Brennerský průsmyk, začíná dnes cyklistická stezka, která se vine fascinující cestou údolími a nabízí překrásná panoramata. Eisacktal, Pustertal, Ahrntal, Vallee di Cadore – tato údolí nám otevřou knihu poznání kraje, kde se cyklistika mění na opravdový zážitek. S podporou našeho autobusu si TransAlp, ale i další údolí projedeme tak, abychom si tuto krásnou cyklistiku užili opravdu v pohodě. K tomu osvědčený komfortní rodinný hotel se skvělým wellness a vynikající polopenzí, kam jezdíme řadu let.


Program zájezdu

1. den: Večerní odjezd a přejezd do Itálie.

2. den: Dojezd do hotelu, snídaně, podle možností ubytování. Na kole z Brenneru (1.370 m) údolím Eisacktal ve stopách zrušené Brennerské železnice přes malebný Sterzing k pevnosti Franzenfeste (740 m), trasa 45 km.

3. den: Lunga Via delle Dolomiti - na dlouhé cestě v Dolomitech pojedeme z Toblachu (1.200 m) nebo sedla Cimabanche (1.530 m) po cyklostezce, vedoucí tělesem historické železnice přes Cortinu (1.220 m) údolím Cadore do Calalza (750 m), trasy 55 -70 km.

4. den: Po cyklostezce ze Sexten (1.300 m) věčně zeleným údolím Pustertal přes Bruneck do Mühlbachu (55 km).

5. den: Údolí Ahrntal - z Kasern (1.590 m) možno na kole až do úchvatného závěru údolí k chatě Adleralm (1.680 m), zpět převážně klesající cyklotrasou po okraji přírodního parku Riesenferner Ahrn a kolem vodopádu Reinbachfall (950 m) do Brunecku (830 m), 50 - 65 km.

6. den: Drávská cyklostezka - z Toblachu (1.200 m) údolím Hochpustertal po trase R1 přes Silian (1.80 m) do Lienz (670 m). Jedinečná cyklotrasa 48 km podél horního toku Drávy pod Lienzskými Dolomity.

7. den: Po snídani výlet lanovkou na Jochtal (1.990 m), na kole od dolní stanice (1.380 m) přes Mühlbach a klášter Neustift do Brixenu (570 m) a dále údolím Eisacktal klesající cyklostezkou s několika osvětlenými tunely do Bolzana. (260 m, 51-68 km).

8. den:Po snídani výlet lanovkou na Gitschberg (2.100 m) a odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách. Večerní odjezd a přejezd do Itálie.


Zvětšit mapu

Poskytované služby

sportUBYTOVÁNÍ
ubytovani
Ubytování - wellnesshotel Hofer 3*, nadm. výška 1.400 m
Komfortní 2-3 lůžkové útulné pokoje, zařízené v typickém jihotyrolském stylu jsou vybaveny koupelnou s WC, fénem, TV, trezorem a bezplatnou wi-fi. V hotelu je rustikální restaurace, vnitřní bazén se saunou a výtah.

strava
Stravování - Polopenze
Typická a velmi dobrá jihotyrolská a italská kuchyně (snídaně - bufet, večerní menu - polévka, hlavní chod, dezert, salátový bufet). Stravování začíná v den příjezdu večeří a končí odjezdový den snídaní.

sport
Náročnost 2
Cyklotrasy vedou horskými klesajícími údolími, občas mírně zvlněným terénem. Kvalitní asfaltové cyklostezky nebo silničky s minimem automobilového provozu. Výlety zvládne každý rekreační cykloturista.

doprava
Doprava - Autobusem
Nástupní místa Jablonec n. N. - Liberec - Turnov - Mladá Boleslav - Benátky n. J. - Praha - Beroun - Plzeň. Jiná místa po dohodě.
ObjednávkaTermínPočet dníSlužbyCena při objednání
do 10.12.2017
Základní cena
TRA18122.07. - 29.07. 20188 dníHOT/PP14500 Kč
14500 Kč
14500 Kč
Objednat zájezd

Za příplatek: jednolůžkový pokoj 1.900 Kč
Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Cena zájezdu zahrnuje

  • dopravu moderním autobusem
  • přeprava kol ve skříňovém uzamykatelném cyklovleku Bikeliner®
  • 6x ubytování ve wellness  hotelu*** s polopenzí
  • snídaně v den příjezdu
  • lanovky
  • turistická taxa
  • služby průvodce a informační materiály
  • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném
termínu nebo s upraveným programem
Zpět na seznam zájezdů >>