Německo, Polsko
Ostrov Usedom a Baltská cyklostezka (USE181)

5denní zájezd / hotel 3* / polopenzeCykloturistika přírodním parkem Usedom a národním parkem Wolin

Možná jste kdysi navštívili pobřeží Baltského moře tehdejšího východního Německa a dodnes na to nostalgicky vzpomínáte. Proč jen vzpomínat? Projeďte si s námi na kole tato místa znovu a zkuste cestování na kole po polské části evropské dálkové cyklotrasy R10 The Baltic Sea Cycle Route. Poznáte širokou škálu cyklostezek - kvalitní asfaltové v německých a polských pobřežních turistických oblastech, jemně šotolinové vedoucí německým venkovem, písčité procházející polskými národními parky. Čekají Vás jedinečné přírodní zážitky, architektura jako svědek minulých časů a vzrušující, pohostinný kraj ve své proměně k budoucnosti.

Program zájezdu (bez nočních přejezdů)

1. den: Ranní odjezd z ČR, přejezd přes Německo do Usedomu, cyklotrasa přírodním parkem Swinoústí (30 km), ubytování, večeře.

2. den: Ze Zinnowitz do Peenemünde (základna pro vývoj tajných německých zbraní ve 2. světové válce, ponorka U461), přes poloostrov Gnitz a podél pláží a přímořskými letovisky do hotelu (30-50-65 km).

3. den:Z Usedomu (historické centrum) na Lieperský poloostrov a dále přes typické vesničky přírodním parkem do ubytování (40-50-72 km).

4. den: Z Kolczewa úzkou šíjí mezi Pomořanským a Kamienským zálivem do starobylého městečka Kamieň Pomorski a okruhem přes Wolin na řece Dziwna zpět do Kolczewa (58 km).

5. den: Na kole k symbolu města Svinoústí - majáku Stawa Mlyny, bezplatným trajektem přes řeku Svinu, Woliňským národním parkem kolem zbytků vojenských zařízení bývalé německé pobřežní baterie, přes přímořské letovisko Medzyzdroje do Kolczewo (37 km). Odpoledne odjezd do ČR, návrat v nočních hodinách.

Poskytované služby

sportUBYTOVÁNÍ
ubytovani
Ubytování
Dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím mají balkon a jsou vybaveny TV, ledničkou a varnou konvicí. Hotel je umístěn 200 m od písčité pláže.

strava
Stravování
Velmi dobrá polopenze - snídaně formou bufetu, servírovaná večeře o třech chodech se studeným bufetem.

sport
Náročnost 1
Cykloturistika v převážně rovinatém terénu, povrch asfalt, místy šotolina a lesní cesty. Povrch je vždy sjízdný na běžném trekkingovém kole.

doprava
Doprava - Autobusem
Nástupní místa: Praha - Mladá Boleslav - Turnov - Liberec. Jiná místa po dohodě.
ObjednávkaTermínPočet dníSlužbyZákladní cenaDětská cena
(0-15 let)
USE18125.08. - 29.08.20185 dníHOT/PP8700 Kč6900 Kč
Objednat zájezd

Za příplatek: jednolůžkový pokoj 1.200 Kč
Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava zájezdovým autobusem
  • přeprava kol ve skříňovém uzamykatelném cyklovleku Bikeliner®
  • 4x ubytování v hotelu 3* s polopenzí
  • turistická taxa
  • služby průvodce a informační materiály
  • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném
termínu nebo s upraveným programem
Zpět na seznam zájezdů >>