Rakousko
Wachau a Traisentalská cyklostezka (WACH181)

5denní zájezd - rodinný penzion ve Spitzu - snídaněPohodová cykloturistika z hor k Dunaji a krajem vína

Zhruba osmdesát kilometrů od českých hranic leží Wachau, jedno z nejkrásnějších evropských říčních údolí. Úsek Dunaje mezi Melkem a Kremží, který je od roku 2000 na seznamu kulturního dědictví UNESCO, je známý především svým vínem. Ale důvodů k návštěvě je mnohem více. Při našem putování touto nejmalebnejší vinnou oblastí Rakouska navštívíme klášterní Melk, univerzitní Kremži, klášter Gottweig a další rozmanitá zákoutí tohoto kraje. V rodinných sklepích - Heuriger - ochutnáme lahodná vína, pro tento kraj typická; například zelený Veltlín, Ryzlink a další odrůdy. Projdeme se po nejdelší vinné vesnici v údolí Traisental, které dalo jméno překrásné cyklostezce; projedeme si ji v celé délce z poutního Mariazellu z hor až dolů k Dunaji. Na cestě domů nahlédneme také do krajů Weinviertwl a Waldviertel.

Program zájezdu

1. den: Časný ranní odjezd a přejezd do Rakouska. Z Mariazellu (840 m, poutní bazilika) Traisentalskou cyklostezkou nejprve nenáročně v horách (990 m), pak dlouhým sjezdem přes St. Aegyd (600 m) do malebného Lilienfeldu (360 m). Dojezd do pensionu ve Spitz.

2. den: Po snídani busem do Lilienfeldu a dále na kole po cyklostezce Traisental přes St. Pölten (prohlídka města), zámeckou vesničku Sitzenberg a vinařské obce Eichberg a Ahrenberg („nejdelší“ sklepní ulička s ochutnávkou místním vín). Závěr výletu je u soutoku řek Trais a Dunaje (55 km).

3. den: Přívozem přes Dunaj, na kole přes vinařské obce Rossatz a Mautern (možnost prodloužení na klášter Gottweig). Z Kremže proti proudu Dunaje přes Durnsteinu (barokní kostel a romantický hrad) do věhlasné vinařské vesnice Weissenkirchen a do Spitzu (40 - 55 km).

4. den: Na kole z penzionu podél Dunaje do malebného města Melk (návštěva benediktinského kláštera). Zpět po pravé straně Dunaje kolem nádherné zříceniny hradu Aggstein, přes vinařskou obec Oberarnsdorf, přívozem zpět do Spitzu (42 - 52 km).

5. den: Po snídani busem do Maissau (malebná Kellergasse) a po cyklotrase kraji Waldviertel a Weinviertel do Retzu (36 km). Odpoledne odjezd do ČR, příjezd večer.


Zvětšit mapu

Poskytované služby

sport
ubytovani
Ubytování - rodinný pension Haus Oestereicher ve Spitzu
Penzion přímo na cyklostezce se pyšní titulem „Best of Wachau Betrieb“. Pohodlné 2-3lůžkové pokoje s příslušenstvím jsou vybaveny kabelovou TV, telefonem, wi-fi.

strava
Stravování - snídaně
Snídaně formou bohatého bufetu, ostatní stravování individuálně nebo společně v okolních restauracích nebo rodinných vinařství „Heuriger“.

sport
Náročnost 1 - 2
Rovinatý až mírně zvlněný profil. Kvalitní povrch cyklostezek. Některá stoupání (první a poslední den) jsou snadno zvládnutelná pro každého rekreačního cyklistu.

doprava
Doprava - Autobusem
Nástupní místa - Jablonec n. N. - Liberec - Turnov - Mladá Boleslav - Benátky n. J. - Praha - Tábor. Jiná místa po individuální dohodě.
ObjednávkaTermínPočet dníSlužbyZákladní cenaDětská cena
(0-15 let)
WACH18109.05. - 13.05. 20185 dníP/S8500 Kč7500 Kč
Objednat zájezd

Za příplatek: jednolůžkový pokoj 1.400 Kč
Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.


Cena zájezdu zahrnuje

  • dopravu moderním autobusem
  • přeprava kol ve skříňovém uzamykatelném cyklovleku Bikeliner®
  • 4x ubytování v penzionu se snídaní
  • turistická taxa
  • služby průvodce a informační materiály
  • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném
termínu nebo s upraveným programem
Zpět na seznam zájezdů >>