Slovinsko, Rakousko, Itálie
Z Julských Alp Slovinským krasem k moři (SLO182)

9denní zájezd / hotel 3* v Julských Alpách, hotel 2* na pobřeží / polopenzePestrá cykloturistika s odpočinkem u moře a návštěvou jeskyní Škocjan & Divača

Slovinsko, to je nám velmi blízká a překrásná země, nabízející mnoho přírodních krás. Hned první den dorazíme na kole po trase dnes již legendární cyklostezky Alpe - Adria z Rakouska do údolí Julských Alp. Tiché údolí řeky Radovny nás přivede do Bledu, k nádhernému jezeru. Na kole pojedeme kolem nádherného Bohinjského jezera a údolím Sávy Bohinjky. V jižní části Slovinska se můžeme těšit mimo jiné na cyklistiku přes krasové vinařské vesnice, cyklostezky po trasách zrušených železnic nebo relaxační cyklistiku na Slovinské riviéře. Navštívíme také úžasné Škocjanské jeskyně (UNESCO) a tajný tip, jeskyni Divača. Čeká nás aktivní dovolená na kole v Julských Alpách a u Jadranu s dostatkem volného času na poznání, odpočinek a koupání v moři.

Program zájezdu

1. den: Večerní odjez a přejezd přes Rakousko.

2. den: Výlet (40 km) z rakouského Arnoldsteinu (570 m) po trase ALPE - ADRIA přes italské Coccau (750 m) do slovinské Kranjské Gory s nádherným jezerem Jasna (830 m), dojezdem na ubytování (740 m) v údolí Sávy Dolinky. Volno s využitím hotelových služeb, večeře.

3. den: Od skokanských můstků v Planici po proudu Sávy Dolinky do Mojstrany (660 m), překrásným údolím Radovny (860 m) a dále do Bledu (480 m, 35 - 57 km).

4. den: Na kole okruh nádherným krajem Bohinjského jezera přes Ukanc, Ribčev Laz a Starou Fužinu, údolím Sávy Bohinjky do Bledu (10 - 50 km), nebo relaxace u jezera. Dojezd do druhého hotelu, večeře.

5. den: Z Divači (470 m) okruh krasem 50 km - přes Lipici kolem výběhů bílých plnokrevníků, Štorje (400 m), Senožeče (600 m) a Škoflje (360 m), odpoledne individuální prohlídka Škocjanských jeskyní (UNESCO).

6. den: Z ubytování po vedlejších silničkách do Koziny (480 m), sjezd 15 km dolinou Glinščice po trase bývalé železnice s tunely do Terstu a dále přes Muggii po cyklostezce D8 Parenzana do Koperu, prohlídka Starého města (Prétorský palác, katedrála), cíl etapy na pláži u koupaliště (55 km).

7. den: Volný den u moře.

8. den: Slovinská riviéra - na kole z Koperu po cyklostezce podél pobřeží přes Izolu do Portorože (koupání, pláž), Piranu a Sečovlje - vinný šenk (35 km).

9. den: Po snídani prohlídka extravagantní jeskyně Divača a odjezd do ČR. Návrat v nočních hodinách.Zvětšit mapu

Poskytované služby

sport
sportUBYTOVÁNÍ
ubytovani
Ubytování - hotely kategorie 3*
2 noci ve wellness hotelu Špik v Gozd Martuljek ve 2-3 lůžkových pokojích s příslušenstvím, TV, posezením a bezplatným wi-fi. 3 kryté bazény ve wellness centru Špik Alpine (zdarma), saunový svět (sleva 30%) sauny, vířivka a relaxační prostor za příplatek. 5 nocí ve stylovém rodinném hotelu Malovec v Divači (35 km od moře) s individuálním přístupem k zákazníkovi a s vynikající kuchyní. Klimatizované 2-3 lůžkové pokoje s příslušenstvím. V hotelu je restaurace s nabídkou vín.

strava
Stravování - polopenze
V hotelu Špik snídaně a večeře formou bufetu. V hotelu Malovec je vyhlášená kuchyně se středomořskými a krasovými vlivy. Snídaně formou bufetu, večeře servírované menu.

sport
Náročnost 2
Zvlněný, ale nenáročný profil. Trasy převážně po asfaltových (místy štěrkových) cyklostezkách a vedlejších silničkách s minimálním provozem.

doprava
Doprava - Autobusem
Nástupní místa: Jablonec nad Nisou - Liberec - Turnov - Mladá Boleslav - Praha - Příbram - České Budějovice. Jiná místa po dohodě.
ObjednávkaTermínPočet dníSlužbyZákladní cenaDětská cena
(0-15 let)
SLO18229.06. - 07.07. 20189 dníHOT / S / PP15500 Kč11400 Kč
ZÁJEZD OBSAZEN

Za příplatek: jednolůžkový pokoj 2.900 Kč
Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve skříňovém uzamykatelném cyklovleku Bikeliner®
 • 7x ubytování v hotelech
 • 7x polopenze
 • turistická taxa
 • služby průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • vstupné do Škocjanských jeskyní 16 €
  vstupné do jeskyně Divača 8 € dosp.(Děti sleva pro vstup do jeskyní.)
 • nabídka cestovního pojištění
Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném
termínu nebo s upraveným programem

Zpět na seznam zájezdů >>