Apulie - na kole poloostrovem Salento (letecky)

Itálie (3. 6. –⁠ 10. 6. 2022)

Pobřeží Jadranu a Jónského moře - historická města Lecce, Galipolli, Alberobello - cyklostezky olivovými háji - pravá starodávná Itálie (0 - 300 km na kole)

8 denní zájezd - apartmány a studia - letecky

Mírně zvlněné pobřeží s krásnými plážemi, vnitrozemí prostoupené olivovými sady a vinicemi. Takové je Salento, proslulý "podpatek italské boty". Autentickou italskou oblast dosud nezkazil mezinárodní turismus, čas zde plyne pomalu jako ve starých Felliniho filmech. 100 kilometrů dlouhý a 40 kilometrů široký poloostrov na jihovýchodě Itálie má zcela odlišnou historii než zbytek pevninské Itálie. Od 5. století př. n. l. patřilo Salento k Magna Grecia a jazykově i kulturně bylo určováno spíše Řeckem než Římem. Svědčí o tom názvy měst, jako je Gallipoli a místní architektura: domy jsou postaveny v řeckém stylu, jsou obílené a mají plochou střechu.

Salentinský poloostrov je bezpečný, rovinatý až zvlněný cyklistický ráj. Zde budeme jezdit na kole po málo frekventovaných silničkách, asfaltových nebo polních cestách s mírným provozem, vedoucích po pobřeží i vnitrozemím. Zde nás okouzlí působivá městečka, jako je Alberobello, Ostuni, Cisternino; na osamělých cyklostezkách pak objevíme nekonečné olivové háje. Koupat se budeme na písečných plážích se zářivými útesy. A až se budeme dívat v Santa Maria di Leuca z baziliky De Finibus Terrae (Na konci světa) na vody Jaderského a Jónského moře, budeme mít pocit nekonečna...

Letecká přeprava může být individuální, bez průvodce CK, při check-in zástupce CK. Kola a velká zavazadla Vám předem naložíme a dopravíme na místo naším autobusem se speciálním cyklovlekem Bikeliner. Cesta letadlem je pouze nalehko s malým kabinovým zavazadlem. Kolo a přepravované zavazadlo je třeba po dohodě vyzvednout po příjezdu autobusu do ČR. Vyhrazujeme si právo změny ceny leteckého zájezdu v závislosti na vývoji cen letenek.

Základní cena

21 900 Kč

Pátek - CESTA AUTOBUSEM, ODLET DO BARI

Večerní odlet z Prahy do Bari. Příjezd autobusu na letiště do Bari, vyzvednutí skupiny, transfer do Marina di Mancaversa, ubytování.

Sobota - PŘÍRODNÍ PARK COSTA OTRANTO 44-54 km

Z „brány Orientu“, nejvýchodnějšího města Itálie Otranta, pojedeme pobřežní cestou podél Jaderského moře na konec „italského podpatku“. Cesta povede přes Porto Badisco a přímořské lázně Santa Cesarea Terme do Santa Maria di Leuca. Návrat autobusem do Mancaversy.

Neděle - Z KONCE SVĚTA POBŘEŽÍM JÓNSKÉHO MOŘE 43 km

Po ranním transferu do Santa Maria di Leuca nejprve navštívíme baziliku Santa Maria De Finibus Terrae („Na konci světa“). Pak se již vydáme pobřežím se starými strážními věžemi (např. Torre Vado), přírodním parkem Ugento a přes přístavní městečka do ubytování. Cestou budeme míjet pěkné pláže (např. u Pescoluse). Zbytek dne strávíme na pláži u našich apartmánů, večer se můžeme nechat unést atmosférou rybářského městečka Gallipoli.

Pondělí - GALLIPOLI A PORTO CESAREO 50 km

Z ubytování vyjedeme kolem bílých pláží do Gallipoli, pokračujeme pobřežím Tarantského zálivu do Porto Cesareo, cíl etapy je u pěkné pláže Tabu Fashion Beach. Na cestě zpět do ubytování navštívíme Lecce (UNESCO) - italskou metropoli baroka s úžasně zdobenými stavbami (Piazza Duomo a Piazza Sant'Oronzo, chrám Santa Croce, římský amfiteátr).

Úterý - OSTUNI A POBŘEŽÍ, 48 km

Po ranním naložení zavazadel přejedeme do Ostuni, opevněného „bílého města“, jednoho z nejhezčích v Itálii. Po prohlídce historického centra (náměstí Piazza della Liberta s gotickou katedrálou, bílé uličky) zahájíme etapu, která nás dovede k přírodnímu parku Torre Guacetto (pláže) a do ubytování na následující 3 noci.

Středa - KRAJEM TRULLI, 45 - 58 km

Dnes nás čeká cyklistika od jedinečného jeskynního systému Grotte di Castellana (možnost návštěvy) do městečka Alberobello (UNESCO) s unikátní architekturou - zdejší domky jsou postavené v tzv. stylu trulli, bez malty z opracovaných kamenů a střechou s kruhovým půdorysem. Dále pojedeme krajem Trulli přes Locorotondo do pitoreskního městečka Cisternino s úzkými křivolakými uličkami. Cíl etapy v Cisterninu (45 km) nebo v Ostuni (58 km).

Čtvrtek - MONOPOLI & VIA TRAIANA 45 km

Poslední cyklistický výlet povede pobřežím historického města Monopoli k majáku Torre Canne, k dolmenu Montalbano a dále krajem olivových hájů po cyklostezce Via Traiana do ubytování.

Pátek - ODLET DO PRAHY

Volný den u moře nebo u bazénu rezidence Club Barbara, večerní transfer na letiště do Bari, odlet z Bari do Prahy.


Obtížnost tras je středně náročná.

Rezidence La Caletta a Club Barbara

 • 4x v rezidenci La Caletta v Marina di Mancaversa, přímo u nádherné písečné zátoky, obklopené nízkými skalisky a omývané krásným Jónským mořem
 • Prostorné 4lůžkové dvouložnicové apartmány s příslušenstvím, obývacím prostorem, kuchyní a terasou. Wifi, klimatizace
 • 3x v rezidenci Club Barbara*** ve Villanova di Ostuni, postavené v typickém středomořském stylu, v komfortních 2lůžkových dvoupokojových apartmánech (45 metrů čtverečních), vlastní koupelna, fén, barevná TV, trezor, klimatizace (na vyžádání), kuchyň, balkon
 • Výhled na modré Jaderské moře, pláž vzdálena 150 metrů, pěkný bazén

Stravování

Snídaně individuální v apartmánech, večeře v místních cenově příjemných restauracích např. Gli Archi Villanova (400 m od rezidence) nebo v lidových restauracích v Marina di Mancaversa za ceny srovnatelné s cenami v ČR - nebo možnost vaření v apartmánech. Není potřeba vozit zásobu potravin z domova - vše lze nakoupit na místě.

Nástupní místa

Praha, Letiště Václava Havla

Další nástupní místa (případně svozové trasy) jsou možné po dohodě s CK.

Zájezd zahrnuje:

 • Doprava zájezdovým autobusem
 • Zpáteční letenka Praha - Bari
 • Přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner
 • 7x ubytování v apartmánech
 • Turistická taxa
 • Průvodce a informační materiály
 • Pojištění CK proti úpadku

Zájezd nezahrnuje:

 • Cestovní pojištění

Možné příplatky:

Dětská sleva:

 • Do 11 let (včetně) sleva 25 % z ceny zájezdu

Nevíte, co k narozeninám?

Udělejte svým blízkým radost a darujte jim zážitkový poukaz na lyžování nebo cyklozájezd s cestovní kanceláří TOUFAR CZ.