Hvar - kolo a moře

Kapacita zájezdu byla naplněna

Chorvatsko (17.–⁠25. 9. 2022)

Cyklistika spojená s odpočinkem u moře na nejkrásnějším ostrově Dalmácie (0 - 150 km na kole)

Hotel*** s polopenzí (bufet včetně nápojů) - vnitřní a venkovní bazén s mořskou vodou

Hvar, jeden z nejkrásnějších ostrovů chorvatské Dalmácie, je proslulý svým mírným středomořským podnebím s nejvyšším počtem dní slunečního svitu v rámci celého chorvatského pobřeží. Možnosti cyklovýletů jsou rozmanité a zavedou nás na pobřeží a také do střední části ostrova. Cyklotrasy vedou kolem vinic a olivových hájů, vinařskými vesnicemi a neporušenou strohou přírodou ostrova. Čekají nás čtyři výlety na kole, bude tak dostatek času na relaxaci u moře. Poznejte benátskou atmosféru vesnic, vdechujte svěží vůni levandule a vychutnávejte si jedinečnou bujnou vegetaci vinné révy, oliv a jižního ovoce!

Základní cena

15 900 Kč

Sobota a neděle - PŘÍJEZD A RELAXACE U MOŘE

Odpolední odjezd autobusem a přejezd přes Rakousko a Slovinsko do Chorvatska. Ranní trajekt na ostrov Hvar, příjezd do Jelsy, ubytování, volný den u moře, večeře.

Pondělí - OKRUH PŘES STARI GRAD 27 - 35 km

První cyklistický výlet na ostrově Hvar nás zavede do Starého Gradu, jednoho z nejstarších evropských měst, založeného v roce 384 n.l. Křivolaké uličky se zde jedinečně harmonizují s uvolněnou atmosférou rodinného letoviska. Přímo z hotelu podél pobřeží dojedeme do Vrbosky, po nezpevněné cestě mineme letiště. Po okruhu přes pěknou vesnici Rudina přijedeme do Starého Gradu a po staré silničce, vinoucí se nad úrodným údolím, která dříve spojovala město s Jelsou, dojedeme zpět do hotelu.

Úterý - SVETI NIKOLA 29 km

Dnešní nezapomenutelný výlet nás zavede do nejvyšších partií ostrova Hvar na hřebenovku těsně pod „Top Of Island“, Svatého Nikolu. Vyjedeme od hotelu, ve vinařské vesnici Dol odbočíme vzhůru na hřebenovku. Pětikilometrový výjezd nabídne odměnu: okouzlující výhledy na ostrov Brač a pevninský Velebit, překrásnou a již nenáročnou cestu po hřebeni divokou přírodou, výhled na nejvyšší horu ostrova Sveti Nikola a možnost zdolat ji pěšky (budeme těsně pod vrcholem). Nádherné panoramatické výhledy si užijeme také v poslední třetině dnešního výletu - z hřebene sjedeme do další vinařské vesnice Svirče a vrátíme se do Jelsy.

Středa - VOLNÝ DEN BEZ KOL

Odpočinkový a relaxační den s koupáním v moři nebo individuální vyjížďky na kole.

Čtvrtek - STŘED OSTROVA – HŘEBENOVKA, 45 km

Z hotelu vyrazíme na etapu, která nás nejprve provede po klidné centrální silnici uprostřed ostrova Hvar. Za vesnicí Zastražišče se napojíme na nezpevněnou hřebenovou stezku, po které se vrátíme zpět. Než však sjedeme do údolí, prohlédneme si vesnici Humac, jedinečný příklad zachovalé staré venkovské architektury; kouzla této osady jsou v jejích kamenných domech, nádvořích, balkonech, úzkých uličkách, které jsou propojeny s okolní přírodou.

Pátek - ZÁPADNÍ ČÁST OSTROVA, 30 km

Poslední cyklotrasa se může řadit mezi nejkrásnější cyklistické výlety na Hvaru. Po snídani nás autobus odveze do města Hvar. Možná se zdá, že trasa z Hvaru přes Brusje do Starého Gradu a Jelsy po staré spojovací silnici mezi jižní a severní částí ostrova není ničím výjimečným. Jakmile však opustíme živé turistické město Hvar, otevře se pozornému pozorovateli příroda, která je pro Hvar tak typická. Při výjezdu na Brusje se výhled rozšiřuje, jako bychom se ponořili do nového světa. Za osamělou vesnicí Brusje se ocitneme uprostřed levandulových polí, žlutě zářících keřů, suchých kamenných zídek a užijeme si široký výhled na pobřeží severní a jižní strany ostrova. Tento úsek není tak strmý; jakmile zdoláme nejvyšší bod túry, čeká vás sjezd po málo frekventované silnici do Starého Gradu, kde se opět vrátíme do našeho světa.

Sobota a neděle

Po snídani naložení zavazadel, dopolední odjezd autobusem do přístavu, trajekt na pevninu, přejezd přes Chorvatsko, Slovinsko a Rakousko do ČR.


Obtížnost tras je středně náročná až náročnější.

Adriatiq hotel Hvar, kategorie 3*

 • Adriatiq hotel Hvar*** v malebném městečku Jelsa.
 • Klimatizované 2lůžkové pokoje na mořské straně, wifi zdarma. Pokoje mají balkon a vlastní koupelnu se sprchou a fénem.
 • Hotel dále nabízí zahradu s olivovníky, krytý bazén a venkovní bazén se sluneční terasou a lehátky.
 • 1x za pobyt večer živá hudba.
 • V blízkosti hotelu jsou 2 pláže.

Stravování

Uvítací přípitek při příjezdu. Snídaně formou teplého a studeného bufetu. Večeře - teplý a studený bufet - čerstvé zeleninové a míchané saláty, polévka, ryby, různé druhy masa, přílohy, čerstvé ovoce, dezerty, zákusky, zmrzlina. Nealkoholické nápoje, čepované pivo, červené a bílé víno během večeře k dispozici v neomezeném množství. 1x za pobyt tradiční dalmatská večeře.

Nástupní místa

Provozní dvůr CK Toufar.cz - Jablonec nad Nisou - Liberec - Turnov - Mnichovo Hradiště - Mladá Boleslav - Benátky nad Jizerou - Praha, Černý Most – Tábor - České Budějovice.

Další nástupní místa (případně svozové trasy) jsou možné po dohodě s CK.

Zájezd zahrnuje:

 • Doprava zájezdovým autobusem
 • Přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner
 • Zpáteční trajekt na Hvar
 • 6x ubytování ve 2lůžkových pokojích s polopenzí
 • Použití vnějšího a vnitřního bazénu s mořskou vodou
 • Uvítací přípitek
 • Turistická taxa
 • Průvodce a informační materiály
 • Pojištění CK proti úpadku

Zájezd nezahrnuje:

 • Cestovní pojištění

Možné příplatky:

Dětská sleva:

 • Do 11 let (včetně) sleva 25 % z ceny zájezdu

Nevíte, co k narozeninám?

Udělejte svým blízkým radost a darujte jim zážitkový poukaz na lyžování nebo cyklozájezd s cestovní kanceláří TOUFAR CZ.