Istrie na kole v pohodě

Chorvatsko (2.–⁠10. 9. 2022)

Cyklostezky podél pobřeží a vnitrozemím Istrie - vinné stezky a historická městečka - cyklistická pohoda u moře (1 - 250 km na kole)

Apartmány u moře s polopenzí - bufet včetně nápojů

Region Istrie se nachází na severu Chorvatska a díky své blízkosti k České republice, celkovou atmosférou a pohodovým profilem cyklostezek je jedinečnou destinací pro cyklistickou dovolenou u moře. Linie moře nebude příliš vzdálena; často jen tušena tam, kde končí zelená barva pevniny a začíná modrý Jadran. Na našich cyklistických výletech navštívíme středověká vnitrozemská městečka a vesnice v zeleném srdci této krásné oblasti Chorvatska. Projedeme se skalnatým pobřežím a podél pláží. Další zážitkem bude Parenzana, cyklostezka po tělese historické úzkorozchodné železnice, která spojovala v letech 1902 - 1935 Terst s pobřežím Slovinska a s Porečí. Nezapomeneme ani na návštěvy místního vinařství. Kromě toho všeho můžeme očekávat především křišťálově čistou vodu, idylická pobřežní města, nespočet památek, nedotčenou přírodu. K pohodě přispěje také ubytování ve dvoulůžkových apartmánech u moře a vynikající polopenze, teplý a studený bufet s neomezenou konzumací piva, vína a nealkoholických nápojů k večeři. Kteroukoliv trasu lze vynechat a strávit den odpočinkem u moře.

Základní cena

13 900 Kč

Pátek - ODJEZD NA ISTRII

Večerní odjezd autobusem z nástupních míst, noční přejezd přes Rakousko a Slovinsko do Chorvatska. Podvečer přijedeme do apartmánového rezortu v chorvatské části Istrie poblíž Poreče, ubytování, večeře.

Sobota - PŘÍJEZD NA ISTRII, VOLNÝ DEN U MOŘE

Dopoledne přijedeme do apartmánového rezortu v chorvatské části Istrie poblíž Novigradu. Ubytování, volný den, večeře.

Neděle - PERLY ISTRIE 46 km

Dnešní výlet nás přivede z vnitrozemí poloostrova k moři. Z okouzlujícího středověkého Svetvinčenatu (renesanční náměstí a hrad, kostely) pojedeme po cyklostezkách do Rovinje, perly na Jadranu. Kolem pobřeží a pak zpět do vnitrozemí dojedeme do dalšího istrijského skvostu, opevněného středověkého městečka Bale, kde etapu ukončíme.

Pondělí - OKRUH KRAJEM VÍNA 35 - 50 km

Z ubytování pojedeme podél pobřeží do Poreče (lesy, dosahující až k mořskému břehu, historické křivolaké uličky s původní římskou dlažbou, vzácná Eufraziova bazalika ze 6. století - UNESCO). Pak již odbočíme do zvlněného vinařského kraje. Idylickou cyklistickou Hvězdnou stezkou se přes vinařské vesnice dostaneme do historického Višnjanu, výlet zakončíme degustací vína v jednom z místních vinařství..

Úterý - PARENZANA, BUJE - VIŽINADA 38-55 km

Dnes nás čeká cyklistický výlet po zrušené železnici Parenzana (trať spojovala v letech 1902 – 1935 italský Terst a Poreč). Navštívíme středověké městečko umělců Grožnjan (dochované staré domy a zdi, kostely a památkami, nesčetné umělecké galerie), Na trase jsou pěkné výhledy do údolí a na historický Motovun (možnost návštěvy). V Livade je možné etapu ukončit.

Středa - VOLNÝ DEN U MOŘE

Čtvrtek - POBŘEŽÍ CHORVATSKÉ ISTRIE 51 km

Po snídani nás autobus odveze směrem ke hranici se Slovinskem. Přes rybářskou vesnici Savudria a města s historickými centry Umag a Novigrad pak již budeme sledovat linii pobřeží až do ubytování. Na trase jsou možnosti koupání, restaurace, zmrzlina, prostě pohoda.

Pátek - PARENZANA, VIŽINADA - POREČ 32 km

Naše cyklistické putování po Istrii zakončíme na závěrečné části Parenzany, mezi Vižinadou a Porečí. Cyklotrasa vede po tělese zrušené železnice mimo silnice a zavede nás do přírody vnitrozemí Istrie. Závěrečný úsek z Poreče do ubytování pojedeme opět podél pobřeží.

Sobota

Po snídani odjezd do ČR, návrat do půlnoci.


Obtížnost tras je nenáročná až středně náročná.

Lanterna Sunny Resort, kategorie 2*

 • 7 nocí v Lanterna Sunny Resort**. Vzdušné a pohodlné 2-4lůžkové apartmány s příslušenstvím a balkonem u moře.

Stravování

Snídaně formou teplého a studeného bufetu včetně nápojů. Nadstandardní večeře - teplý a studený bufet - čerstvé zeleninové a míchané saláty, polévky, ryby, různé druhy masa, přílohy, čerstvé ovoce, dezerty, zákusky, zmrzlina. Nealkoholické nápoje, pivo a víno během večeře k dispozici v neomezeném množství.

Nástupní místa

Provozní dvůr CK Toufar.cz - Jablonec n. N. - Liberec - Turnov - Mladá Boleslav - Mnichovo Hradiště - Benátky nad Jizerou - Praha - Benešov - Tábor - České Budějovice.

Další nástupní místa (případně svozové trasy) jsou možné po dohodě s CK.

Zájezd zahrnuje:

 • Doprava zájezdovým autobusem
 • Přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner
 • 7x ubytování v apartmánech
 • 7x polopenze
 • Turistická taxa
 • Průvodce a informační materiály
 • Pojištění CK proti úpadku

Zájezd nezahrnuje:

 • Vstupy
 • Degustace vína
 • Cestovní pojištění

Možné příplatky:

Dětská sleva:

 • Do 11 let (včetně) sleva 25 % z ceny zájezdu

Nevíte, co k narozeninám?

Udělejte svým blízkým radost a darujte jim zážitkový poukaz na lyžování nebo cyklozájezd s cestovní kanceláří TOUFAR CZ.