Jižní Dalmácie - Mljet, Pelješac, Korčula

Chorvatsko (29. 9.–⁠7. 10. 2022)

Na kole národním parkem Mljet - cyklotrasy na poloostrově Pelješac a ostrově Korčula - cestování v malé skupině (0 - 230 km na kole)

9 denní zájezd - apartmány 3* u moře

Zájezd do jižní Dalmácie nás přivede na poloostrov Pelješac a dva ostrovy - Korčulu a Mljet. Pelješac je ráj vína a vinaři na Pelješacu jsou nejlepšími producenty červených vín v Chorvatsku. Naše cyklotrasy povedou vinařskými vesnicemi a podél pobřeží na úpatí dolomitových hor. Skály, vegetace, háje borovic a cypřišů - všude vládne pocit nadčasovosti; citronové, mandarinkové a mandlové stromy zde obklopují zahrady a pole. Ostrov Korčula má velmi dobré zázemí pro cykloturistiku se spoustou malých tras vedoucích do přírody, mezi vinicemi a olivovými háji, které nabízejí pěkné výhledy na protilehlý Pelješac s dominantou hory Sv. Ilija.
Nejjižnější chorvatský ostrov Mljet s národním parkem je opravdový skrytý ráj, kterému dominují obrovské porosty borovic. Není tu běžná komerční a turistická infrastruktura; pár obchodů, místní obyvatelé pronajímají apartmány ve vlastních domech. Na Mljetu budeme obdivovat neporušené přírodní prostředí, průzračnou vodu v jeho dvou největších slaných jezerech, benediktinský klášter na jezerním ostrůvku a spoustu dalších krásných míst. Naše cyklotrasy zde povedou po málo frekventovaných silnicích i vedlejších cestách, samozřejmě také národním parkem.

Základní cena

16 500 Kč

Čtvrtek - ODJEZD

V podvečerních hodinách odjezd a noční přejezd přes Rakousko a Slovinsko do Chorvatska.

Pátek - PŘÍJEZD NA PELJEŠAC, VOLNO U MOŘE

Příjezd do Perna - Kučište na poloostrově Pelješac. Ubytování, volno u moře.

Sobota - JIHOZÁPADNÍM POBŘEŽÍM PELJEŠACU, 42 km

Při našem prvním cyklistickém výletu budeme sledovat linii jihozápadního pobřeží. Z ubytování pojedeme západním směrem, vrátíme se po pobřežní promenádě přes Viganj. Za Orebičem cyklotrasa nejprve stoupá do vinařské vesnice Postup, pak opět klesá k moři. Příjemná silnička nás vinicemi dovede do Podobuče, malé rybářské vesnice 12 km východně od Orebiče. V místě je tichá, čistá zátoka s malou pláží.

Neděle - OSTROV KORČULA, 52 km

Po snídani dojedeme na kole do přístavu v Orebiči a pojedeme trajektem na ostrov Korčula. Na kole pojedeme jihovýchodním směrem do Lumbardy, obklopené vinicemi a olivovými háji a po cyklostezce Gornje Blato s pěknými výhledy na Pelješac. Po pobřežní silničce dojedeme do Račišče a k pláži Vaja. Po zastávce ve starobylém městě Korčula se trajektem vrátíme zpět do ubytování.

Pondělí - VOLNÝ DEN U MOŘE

Volný den k relaxaci a koupání na malých plážích v blízkosti ubytování nebo na pláži Trstenica v Orebiči.

Úterý - PELJEŠAC - VÝCHODNÍ ČÁSTÍ K TRAJEKTU NA MLJET, 47 km

Ráno naložíme zavazadla do autobusu, autobus nás vyveze k obci Zagruda (260 m). Po 17 km dojedeme do malebného Trsteniku a podél moře pod vinicemi do malebné Žuljany. Za vesnicí s pěknou pláží cesta stoupá do vnitrozemských vinařských vesnic, za odměnu ochutnáme víno ve vinařském muzeu v Putnikoviči. Zastavíme se také u vinaře Željka Lediniće a nenecháme si ujít jeho mimořádně kvalitní Plavac Mali z nejvyšších vinic Pelješacu s označením "Prestige". Trajektem přeplujeme na ostrov Mljet do Sobry (obchod, restaurace), kde budeme ubytováni následující 3 noci. Ubytování, večeře v místní konobě.

Středa - MLJET - JIHOVÝCHOD OSTROVA & PÍSEČNÉ PLÁŽE, 19 - 36 km

Po snídani vyrazíme na nezpevněnou stezku divokým jižním pobřežím. Borovými lesy a nad skalisky s nádhernými výhledy dojedeme do fotogenické obce Maranoviči. Pokračujeme po málo frekventované mljetské silnici přes Korita do Saplunary k zátokám, kde jsou zátoky s pěknými písečnými plážemi. Autobusem nebo na kole se vrátíme zpět do Sobry.

Čtvrtek - NÁRODNÍ PARK MLJET, JEZERO BLATINA 45 - 53 km

Z vyvýšeného místa nad Sobrou projdeme Babino Polje, po několika kilometrech odbočíme do osady Blato. Ze silničky nad osadou se nám otevře úchvatný výhled na jezero, které tvoří zatopený krasový závrt, ležící v malebném údolí. Přes pobřežní vesnici Polače a starou kamennou obec Govedari, která je vybudována na svazích ve vnitrozemí dojedeme do NP Mljet – zde navštívíme na kole oblast se dvěma slanými jezery – Malou a Velkou lagunou. Přímo uprostřed Velkého jezera je malý ostrůvek Svatá Marie s bývalým benediktinským klášterem z 12. století, dopraví nás sem výletní loď. Na kole objedeme Velké jezero až na skaliska, kde je jezero úžinou spojeno s otevřeným mořem. Autobusem se vrátíme zpět do Sobry.

Pátek - ODJEZD DOMŮ

Ráno naložíme zavazadla do autobusu a trajektem ze Sobry přejedeme na chorvatskou pevninu. Odjezd do ČR, návrat v nočních hodinách


Obtížnost tras je středně náročná.

Apartmány, kategorie 3*

 • 4 noci v jedno/dvouložnicových apartmánech v osadě Kučište 3 km od Orebiče na Pelješacu
 • Apartmány*** jsou situovány na idylickém místě, pouze 50 metrů od malých pláží
 • Všechny apartmány mají dobře vybavenou kuchyň, koupelnu se sprchou, klimatizaci, WiFi a terasu
 • Některé apartmány mají další obývací pokoj s plnohodnotným lůžkem
 • 3 noci v jedno/dvouložnicových apartmánech*** v osadě Sobra na ostrově Mljet
 • Apartmány jsou standardně vybaveny a mají polohu přímo nad mořem, všechny mají dobře vybavenou kuchyň, koupelnu se sprchou, klimatizaci, WiFi a balkon s krásným výhledem na moře
 • V místě je obchod a restaurace

Stravování - vlastní, na Mljetu večeře

Stravování vlastní s využitím vybavení apartmánů nebo v okolních restauracích. Na Mljetu večeře v místní restauraci - ryby nebo masité pokrmy + nápoj.

Nástupní místa

Provozní dvůr CK Toufar.cz, Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, provozní dvůr CK Toufar.cz, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň, Benešov, Tábor, České Budějovice.

Další nástupní místa (případně svozové trasy) jsou možné po dohodě s CK.

Zájezd zahrnuje:

 • Doprava autobusem
 • Přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner
 • 7x ubytování v apartmánech
 • Zpáteční trajekt Pelješac - Mljet
 • 3 večeře na Mljetu
 • Turistická taxa
 • Průvodce a informační materiály
 • Pojištění CK proti úpadku

Zájezd nezahrnuje:

 • Vstupné do NP Mljet
 • Trajekt na Korčulu
 • Cestovní pojištění

Možné příplatky:

Nevíte, co k narozeninám?

Udělejte svým blízkým radost a darujte jim zážitkový poukaz na lyžování nebo cyklozájezd s cestovní kanceláří TOUFAR CZ.