Jižní Tyrolsko panoramaticky

Tento zájezd byl z důvodu nízké obsazenosti zrušen

Itálie (13.–⁠18. 7. 2022)

Cyklistika ve vysokohorském prostředí – výjezdy až do výšek kolem 2.000 m – úchvatné výhledy horské skupiny včetně Dolomitů – vhodné pro elektrokola – cestování v menší skupině (0 - 190 km na kole)

Hotel 3* se skvělou tyrolskou polopenzí a wellness oázou

Při cyklistických výletech do nitra hor, vzpínajících se nad údolím Pustertal a Eisacktal, se po pohodlných cyklostezkách, vysokohorských cestách a silničkách s minimem dopravy dostaneme do horských skupin Pfunders, Lüsner Alm, Kronplatz a přírodního parku Fanes-Sennes-Braies v národním parku Dolomity. Nádherné výhledy a vysokohorské prostředí nás bude provázet na našich výletech. Vzhledem k profilu tras je zájezd vhodný pro elektrokola, s nimiž bez problémů vyjedete každý kopec – stoupání nejsou příliš strmá, ale táhlá. Zveme Vás do Jižního Tyrolska na naši krásnou panoramatickou cestu!

Základní cena

11 900 Kč

Středa - PŘEJEZD DO ITÁLIE

Večerní odjezd přes Německo a Rakousko do Itálie.

Čtvrtek - OKRUH KOLEM KRONPLATZU, FURKELPASS 40 km

Autobusem přijedeme oblasti Olangu (1.030 m), vyložíme kola. Následuje první výlet, který nás přivede do horského sedla Furkelpass (1.780 m). Pak již budeme sjíždět do Ennebergu (1.240 m) a po pěkné, převážně svažité silničce, vinoucí se nad údolím Badia-Gadertal dosáhneme údolí Pustertal a dojedeme rovnou do ubytování (770 m).

Pátek - LÜSNER ALM 48 km

Dnes vyložíme naše kola na horské silnici v nadmořské výšce 1.310 m. Táhlým stoupáním vyjedeme na planinu Lüsner Alm (1.960 m), do oblasti vysokohorských pastvin, salaší a horských chat a úchvatných výhledů na horskou skupinu Telegraph a další. Na planině již nejsou velká převýšení, je to opravdový cyklistický ráj, který byste zde neočekávali. Na horské chatě Kreuzwiessenhütte (1.915 m) se po občerstvení otočíme a vrátíme se zpět – dlouhý sjezd nás přivede do údolí Pustertal, odkud již není daleko do našeho hotelu.

Sobota - DOLOMITY – PARK FANES-SENNES-BRAIES 46-74 km

V Toblachu (1.200 m) začíná naše cyklistická pouť Dolomity kolem vrcholů skupiny Dürrenstein. Nejprve pojedeme po trase zrušené želenice údolím Höllensteintal, za jezerem Dürrensee odbočíme na starou vojenskou silnici, která nás přivede ke starobylé horské chatě Dürrensteinhütte (2.040 m) a na planinu Plätzwiesse (2.000 m). Po horské silnici a cyklostezkách sjedeme do údolí Pustertal (1.150 m), zde dvě možnosti: návrat do Toblachu (kratší varianta) nebo delší, ale velmi pěkný dojezd do hotelu.

Neděle a pondělí - PFUNDERSKÉ ALPY, MALGA GAMPIEL 12 km

Autobus nás doveze na start posledního výletu, do vesnice Pfunders (1.150 m), ležící v tradičním údolí nezasaženým turistikou. Z obce stoupáme na kole serpentinami po horské cestě nejprve lesem a posléze nad jeho horní hranicí vysoko nad údolím Pfunders. První cíl je horská chata Malga Gampiel (2.020 m) s úžasným kruhovým panoramatickým rozhledem – to jen tak někde neuvidíte! Další cesta je již nenáročná a přivede nás do závěru drsného vysokohorského údolí na salaš Krollhütte (2.145 m). 30 minut pěšího výšlapu a jste u ledovcového jezera Eisbrugg See (2.350 m). Po zážitcích z Pfunderských hor se na kole vrátíme zpět do vesnice Pfunders a odjedeme autobusem do ČR, návrat v nočních / časných ranních hodinách 6. dne.


Obtížnost tras je středně náročná (elektrokola) a náročná (běžná kola).

Wellness hotel Sigmunderhof***, kategorie 3*

 • 3 noci ve wellness hotelu Sigmunderhof*** v údolí Pustertal, komfortní 2-3lůžkové pokoje s balkonem a příslušenstvím
 • Wellness - finská sauna, bylinková sauna, parní lázeň, infračervená kabina, relaxační prostor s vodními lůžky a visutými lehátky
 • Hotelová terasa s výhledem do přírody, komfortní hotel s vysokým standardem služeb

Stravování

Polopenze - snídaně formou bufetu, večeře výborné jihotyrolské menu o 4 chodech se salátovým bufetem. Romantická galavečeře, uvítací přípitek.

Nástupní místa

Provozní dvůr CK Toufar.cz - Jablonec nad Nisou - Liberec - Turnov - Mnichovo Hradiště - Mladá Boleslav - Benátky nad Jizerou - Praha - Plzeň.

Další nástupní místa (případně svozové trasy) jsou možné po dohodě s CK.

Zájezd zahrnuje:

 • Doprava zájezdovým autobusem
 • Přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner
 • 3x ubytování v hotelu 3* s polopenzí
 • Uvítací přípitek
 • Romantická galavečeře
 • Využití wellness během pobytu
 • Turistická taxa
 • Průvodce a informační materiály
 • Pojištění CK proti úpadku

Zájezd nezahrnuje:

 • Cestovní pojištění

Možné příplatky:

Dětská sleva:

 • Do 11 let (včetně) sleva 25 % z ceny zájezdu

Nevíte, co k narozeninám?

Udělejte svým blízkým radost a darujte jim zážitkový poukaz na lyžování nebo cyklozájezd s cestovní kanceláří TOUFAR CZ.