Mosela a cyklostezky po zrušených železnicích

Německo (18.–⁠24. 9. 2022)

Nejkrásnější úsek střední Mosely - železniční cyklostezky Maare Mosel, Ruwer-Hochwald - pohoří Eifel - degustace vína (0 - 265 km na kole)

Hotel*** s polopenzí v údolí Mosely přímo na cyklostezce

V těsné blízkosti řeky, uprostřed přírody, ve městě, vinná stezka, tajemná a velkolepá - to vše jsou přívlastky, které dokonale vystihují Moselskou cyklostezku a díky nimž na Mosele nikdy nebudete dlouhou chvíli. Na cyklostezce mezi Bernkastel-Kues a Cochem si projedeme nejkrásnější úsek řeky na jejím středním toku, kde nalezneme nejstrmější vinohrady v celém regionu; vinice se zde klikatí stejně jako samotná řeka, nad níž se tyčí nespočet hradů a zřícenin. Čekají nás však také výlety po zrušených železnicích - tam, kde kdysi jezdily vlaky a spojovaly tak životy místních obyvatel, jsou teď perfektní cyklostezky, například oblíbená cyklistická trasa Ruwer-Hochwald-Radweg, která vede podél bývalé železniční trati malebným údolím řeky Ruwer. Do dosud turisty neobjeveného regionu Mosel - Eiffel, který spojuje oblast střední Mosely s oblastí vulkanického pohoří Eifel, nahlédneme na trase podél řeky Kyll. Cyklotrasy jsou většinou asfaltové, poměrně rovinaté a bez větších stoupání vedou odděleně od hlavních silnic. Pro cyklistický region Mosely více než sportovní ambice jsou charakteristické spíše zážitky a aspekty požitku!

Základní cena

15 900 Kč

Neděle - ODJEZD DO PORÝNÍ-FALCKA

Večerní odjezd autobusem z nástupních míst, přejezd do spolkové země Porýní-Falcko.

Pondělí - CYKLOSTEZKA MAARE MOSEL, 56 km

Autobus nás odveze do oblasti vulkanického pohoří Eifel. Cyklostezka Maare-Mosel-Radweg nás povede po bývalé železniční trati přes dva pozoruhodné regiony: z Eifelu do působivé kulturní krajinou Mosely. Pěkné maary, mohutné viadukty, tunely a stinné lesy nás budou provázet na této cyklostezce. Cíl trasy nalezneme ve vinařství na břehu Mosely, kde ochutnáme výborné moselské ryzlinky. Dojezd autobusem do hotelu, ubytování, večeře.

Úterý - MOSELA: COCHEM - ZELL/MOSEL, 42 km

Etapu zahájíme nedaleko malebného městečka Cochem, nad nímž se tyčí hrad Reichsburg. Po Moselské cyklostezce, sledující meandrující tok řeky v sevření strmých vinohradů, dojedeme do cíle v Zell.

Středa - MOSELA: ZELL - KESTEN, 53 km

Dnes nás čeká další překrásný úsek Mosely, tentokrát mezi Zell a Bernkastel – Kues. Pro vesnice a městečka na Mosele jsou typické hrázděné domy, ulice a náměstí, kde si člověk připadá jak v jiném světě. Výlet zakončíme ve vinařství v Kesten, posedíme u vína, než nás autobus odveze do hotelu k večeři.

Čtvrtek - KYLLSKÁ CYKLOSTEZKA: OD ŘEKY KYLL K MOSELE, 62 km

Po snídani nás čeká krátký přejezd autobusem do okresu Bitburg na start etapy, která kopíruje zákruty řeky Kyll v neporušené přírodní a turisty dosud neobjevené oblasti. Před dojezdem do hotelu ještě odbočíme do Trevíru, nejstaršího německého města. V historickém centru navštívíme Staré město s římskou bránou Porta Nigra, katedrálou svatého Petra a Konstantinovou bazilikou.

Pátek - CYKLOSTEZKA RUWER - HOCHWALD: Z HUNSRÜCKU K MOSELE, 53 km

Tam, kde dnes pojedeme na kole, jezdily dříve vlaky. Historická železniční trať Ruwer-Hochwaldská dráha se změnila na cyklostezku Ruwer-Hochwald. Padesátikilometrová trasa spojuje stejně jako dříve železniční trať údolí řeky Mosely s výšinami Hunsrück. Sleduje tok řeky Ruwer, přítok Mosely, prochází vinicemi a překonává více než 20 mostů. Cyklotrasa nás dovede přímo do hotelu.

Sobota - ODJEZD

Dopoledne naložíme zavazadla do autobusu a odjedeme do ČR.


Obtížnost tras je nenáročná.

Hotel Karlsmühle, kategorie 3*

 • 5 nocí v hotelu Karlsmühle*** v Mertesdorfu nedaleko Trevíru přímo na cyklostezce Ruwertal
 • Klidné dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, plochá TV a vysokorychlostní wifi
 • Pohodlné ubytování s vysokým standardem služeb

Stravování

Snídaně formou bufetu, večeře – servírované menu o 3 chodech.

Nástupní místa

Provozní dvůr CK Toufar.cz - Jablonec n. N. - Liberec - Turnov - Mladá Boleslav - Mnichovo Hradiště - Benátky nad Jizerou - Praha, Černý most, Praha, Zličín - Beroun - Plzeň.

Další nástupní místa (případně svozové trasy) jsou možné po dohodě s CK.

Zájezd zahrnuje:

 • Doprava zájezdovým autobusem
 • Přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner
 • 5x ubytování v hotelu***
 • 5x polopenze
 • Turistická taxa
 • Průvodce a informační materiály
 • Pojištění CK proti úpadku

Zájezd nezahrnuje:

 • Vstupy
 • Degustace vína
 • Cestovní pojištění

Možné příplatky:

Dětská sleva:

 • Do 11 let (včetně) sleva 25 % z ceny zájezdu

Nevíte, co k narozeninám?

Udělejte svým blízkým radost a darujte jim zážitkový poukaz na lyžování nebo cyklozájezd s cestovní kanceláří TOUFAR CZ.