Nejkrásnější údolní cyklostezky Jižního Tyrolska

Itálie (5.–⁠11. 7. 2022)

Po rovině nebo z kopce mezi Alpami a Dolomity - skvělá cyklistická dovolená pro celou rodinu (0 - 300 km a 5 dní na kole)

Hotel 3* se skvělou tyrolskou polopenzí a wellness oázou

V Jižním Tyrolsku naleznete ty nejkrásnější cyklostezky. Tam, kde kdysi první vlaky překročily legendární Brennerský průsmyk, začíná nedávno vybudovaná cyklistická stezka, která se vine fascinujícím údolím Eisacktal a nabízí překrásná panoramata. Tato cyklotrasa jako by určila charakter dalších zážitkových cyklostezek v údolích Pustertal, Ahrntal, Tauferer Tal, Vallee di Cadore - zde se cyklistika mění na opravdový zážitek. Budeme jezdit údolími a po tělesech zrušených železničních tratí s rovinatým až svažitým profilem. S podporou našeho autobusu lze jednotlivé etapy zkrátit. Čekají nás perfektní cyklostezky s panoramatickými výhledy na Alpy a Dolomity s ubytováním v komfortním hotelu se skvělou polopenzí.

Základní cena

13 900 Kč

Úterý - PŘEJEZD DO ITÁLIE

Večerní odjezd přes Německo a Rakousko do Itálie.

Středa - ÚDOLÍM EISACKTAL Z BRENNERU 49-57 km

Na Brennerském průsmyku (1.380 m); začíná naše jihotyrolská cyklistická pohoda. Po zrušené železnici pojedeme údolím Pflerschtal do Gosensaas, ve Sterzingu si prohlédneme historické staré město a údolím Eisacktal dojedeme k pevnosti Franzensfeste (750 m). Poslední úsek cyklostezky nás dovede do Mühlbachu (730 m). Možnost dojezdu na kole do hotelu.

Čtvrtek - AHRNTAL & TAUFERER TAL 35-45-57 km

Po snídani nás autobus vyveze do Kasern (1.600 m). Kdo bude chtít, dojede na kole nádherným vysoko položeným údolím pod vrcholky Zillertalských Alp na salaš Kehrer Alm (1.850 m); odtud se vydáme zpět údolím Ahrnal k vodopádu Rainbachfall (920 m) a údolím Tauferer Tal dojedeme do cíle v Brunecku (830 m). Možnost dojezdu na kole do hotelu.

Pátek - LA LUNGA VIA DELLE DOLOMITI 50-66 km

V Toblachu (1.200 m) začíná cyklistická pouť napříč Dolomity po zrušené železnici Toblach - Cortina - Calalzo. Mírným stoupáním údolím přes Dürensee dosáhneme sedla Cimabanche (1.530 m). Následující vzrušující sjezd do Cortiny d´Ampezzo (1.200 m) vede přírodou nad údolím řeky Boite, poslední úsek cyklostezky nás přivede do údolí Cadore (730 m).

Sobota - ÚDOLÍM EISACKTAL DO BOLZANA 50 - 72 km

Od hotelu vyrazíme dolů údolím Pustertal. Kratší trasa vede od pevnosti Franzensfeste (710 m); odtud již budeme pokračovat po cyklostezce Eisacktal ke klášteru Neustift a do centra Brixenu (550 m), údolím po tělese zrušené železnice do Klausenu (530 m). Tunely u Atzwangu (400 m) projedeme do Bolzana (260 m), cíle dnešní etapy. Po prohlídce historického centra nás autobus odveze zpět do hotelu.

Neděle a pondělí - PUSTERTALSKÁ CYKLOSTEZKA, ODJEZD 45 km

Z Toblachu (1.230 m) pojedeme převážně klesajícím údolím Pustertal do Olangu (1.080 m) a přes Bruneck (830 m) dojedeme k hotelu do St. Sigmund. V podvečer odjezd do ČR, návrat na odjezdová místa v časných ranních hodinách.


Obtížnost tras je nenáročná až středně náročná.

Wellness hotel Sigmunderhof***, kategorie 3*

 • 4 noci ve wellness hotelu Sigmunderhof*** v údolí Pustertal, komfortní 2-3lůžkové pokoje s balkonem a příslušenstvím
 • Wellness - finská sauna, bylinková sauna, parní lázeň, infračervená kabina, relaxační prostor s vodními lůžky a visutými lehátky
 • Hotelová terasa s výhledem do přírody, komfortní hotel s vysokým standardem služeb

Stravování

Polopenze - snídaně formou bufetu, večeře výborné jihotyrolské menu o 4 chodech se salátovým bufetem. Romantická galavečeře, uvítací přípitek.

Nástupní místa

Provozní dvůr CK Toufar.cz - Jablonec nad Nisou - Liberec - Turnov - Mnichovo Hradiště - Mladá Boleslav - Benátky nad Jizerou - Praha - Plzeň.

Další nástupní místa (případně svozové trasy) jsou možné po dohodě s CK.

Zájezd zahrnuje:

 • Doprava zájezdovým autobusem
 • Přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner
 • 4x ubytování v hotelu 3* s polopenzí
 • Uvítací přípitek
 • Romantická galavečeře
 • Využití wellness během pobytu
 • Turistická taxa
 • Průvodce a informační materiály
 • Pojištění CK proti úpadku

Zájezd nezahrnuje:

 • Cestovní pojištění

Možné příplatky:

Dětská sleva:

 • Do 11 let (včetně) sleva 25 % z ceny zájezdu

Nevíte, co k narozeninám?

Udělejte svým blízkým radost a darujte jim zážitkový poukaz na lyžování nebo cyklozájezd s cestovní kanceláří TOUFAR CZ.