Sardinie na kole komfortně

Itálie (8.–⁠18. 9. 2022)

Smaragdové pobřeží - z Bílých hor k moři - Národní park La Maddalena (0 - 265 km na kole)

11denní zájezd - hotel 3* - výborná italská polopenze (bufet)

Zvláštní kouzlo má Sardinie na sklonku dlouhého subtropického léta. Moře má stále příjemnou teplotu, pláže jsou prázdnější a jsou zde vynikající povětrnostní podmínky pro cyklistické poznávání a pohodu. Na kole budeme jezdit nejen na pobřeží Smaragdového pobřeží, ale také ve vnitrozemí v překrásné severní části ostrova. Pobřežní silničky nás zavedou do milionářského Porto Cerva, na pláže v okolí Palau a do překrásné krajiny ostrovů La Maddalena a Caprera. V provincii Nuoro pojedeme podél dechberoucích Bílých hor až na bílé pláže s tyrkysovým mořem. Navštívíme tradiční místní trhy a seznámíme se s historickými nurágy předků dnešních obyvatel Sardinie. Z Capo Testa dohlédneme až na Korsiku a necháme se unést atmosférou městečka Santa Teresa Gallura. Ale hlavně, kromě pohodové cykloturistiky budeme mít čas na koupání na nádherných plážích Sardinie. Po návratu z výletů nás bude čekat večeře formou teplého a studeného bufetu s vínem a pivem dle chuti. Prostě pohodová cyklistická dovolená na jihu Evropy v září, kdy na Sardinii panuje letní počasí.

Základní cena

21 900 Kč

Čtvrtek a pátek- LUCCA & TRAJEKT

Večerní odjezd z ČR, noční přejezd přes Německo a Rakousko do Itálie. Odpoledne dorazíme do Toskánska. Prohlédneme si starobylou toskánskou Luccu s poklidným historickým centrem obklopeným hradbami, která člověka uchvátí. Následuje dojezd do Livorna a noční trajekt na Sardinii.

Sobota - PŘÍJEZD, PORTO CERVO 15 km

V 7:00 ráno připlujeme na Sardinii. Z přístavu přejedeme autobusem do hotelu, podle možností hotelu se ubytujeme a seznámíme s okolními plážemi. Odpoledne podnikneme náš první cyklistický výlet na Sardinii do přístavu Porto Cervo s posezením v přístavu.

Neděle - STA. TERESA GALLURA & CAPO TESTA 40-65 km

Ráno odjedeme autobusem do kopců pod pohořím Monte Limbara. Na kole pojedeme převážně svažitou silničkou do Vignola Mare na pobřeží Costa Paraiso - zde začíná kratší trasa. Pokračujeme do města Santa Teresa Gallura a na skalnatý poloostrov Capo Testa (krásné pláže a výhledy na korsické bílé útesy). Před odjezdem do hotelu si ještě budeme moci prohlédneme pěkné centrum městečka Santa Teresa Gallura.

Pondělí - HISTORICKÝ OKRUH 22-32 km

Autobus nás odveze do Arzacheny, kde začne náš historický cyklistický okruh po pohřebištích a nurágách staré sardinské civilizace (např. známý nurág La Prisgiona a další). Odpoledne se autobusem vrátíme zpět s možností dojezdu na kole do hotelu.

Úterý - SMARAGDOVÉ POBŘEŽÍ 37-70 km

Po snídani vyjedeme na kolech na cyklistický výlet Smaragdovým pobřežím. Přes Cannigione pojedeme podél pobřeží do Palau a na mys Capo d´Orso (122 m vysoký žulový blok, vymodelovaný větrem a erozí do tvaru mohutného medvěda). Za Palau mírně vystoupáme k pevnosti Fortezza Monte Altura a dojedeme do L´Issuledda k pěkné pláži. Kdo ještě nebude mít dost, může se vrátit zpět do hotelu na kole.

Středa - ODPOČINEK U MOŘE

Po snídani navštívíme tradiční středeční místní trhy v San Pantaleo. Tento den strávíme odpočinkem na krásných okolních plážích (Baia Sardinia) a koupáním v moři; kola necháme odpočívat.

Čtvrtek - Z BÍLÝCH HOR K MOŘI 53 km

Po snídani nás autobus odveze jihovýchodním směrem do provincie Nuoro. Etapu zahájíme v Bitti (525 m). Po úžasné silničce pod vápencovým pohořím Monte Albo (Bílé hory), které je považováno za největší sardinskou divočinu, sjedeme do Siniscoly a dojedeme na nádherné bílé pláže u La Caletty.

Pátek - LA MADDALENA & CAPRERA 35-40 km

Po snídani odjezd autobusem do Palau a trajekt na ostrov La Maddalena. Po prohlídce historického centra Maddaleny a nezbytné fotce s panem Giuseppe Garibaldim vyrazíme na cyklistický okruh národním parkem. Po okruhu ostrovem La Maddalena přejedeme po hrázi na ostrov Caprera, piniovými lesy dojedeme na pláže (kostelík ve Stagnali). Trasu lze prodloužit o zajímavou návštěvu památníku a muzea Garibaldiho nebo vyjet až ke staré vojenské pevnosti s muzeem. V podvečer se vrátíme trajektem zpět do Palau a dojedeme autobusem do hotelu.

Sobota a neděle - SMARAGDOVÉ POBŘEŽÍ 37-70 km

Celodenní relaxace na plážích, podvečerní odjezd do přístavu, noční trajekt do Livorna. Ráno v 08:00 připlujeme trajektem do Livorna a odjedeme do ČR - příjezd do nástupních míst v nočních hodinách.


Obtížnost tras je střední.

Hotel Club Esse Cala Bitta, kategorie 3*

 • Hotel*** Club Esse Cala Bitta je situován u menší zátoky se soukromou písečnou pláží
 • Hotel poskytuje zdarma kyvadlovou dopravu na okolní pláže
 • Prakticky zařízené 2lůžkové vzdušné klimatizované pokoje typu „Standard“ nebo 3-4lůžkové bungalovy s příslušenstvím, TV a ledničkou
 • Možnost ubytování v pokojích typu „Superior“ (za příplatek)
 • Bezplatný plážový servis (lehátka, slunečníky) a bazén

Stravování - polopenze/ranní a večerní bufet

Snídaně formou bufetu. Večeře - teplý a studený bufet včetně neomezené konzumace vody, vína a piva. Restaurace připravuje pokrmy italské i mezinárodní kuchyně.

Nástupní místa

Provozní dvůr CK Toufar.cz - Jablonec nad Nisou - Liberec - Turnov - Mnichovo Hradiště - Mladá Boleslav - Benátky nad Jizerou - Praha - Beroun - Plzeň.

Další nástupní místa (případně svozové trasy) jsou možné po dohodě s CK.

Zájezd zahrnuje:

 • Doprava zájezdovým autobusem
 • Trajekt na Sardinii
 • Přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner
 • 7x ubytování s polopenzí (teplý a studený bufet) včetně nápojů
 • Turistická taxa
 • Průvodce a informační materiály
 • Pojištění CK proti úpadku

Zájezd nezahrnuje:

 • Lůžka v kajutách
 • zpáteční trajekt La Maddalena
 • Cestovní pojištění

Možné příplatky:

Dětská sleva:

 • Do 11 let (včetně) sleva 25 % z ceny zájezdu

Nevíte, co k narozeninám?

Udělejte svým blízkým radost a darujte jim zážitkový poukaz na lyžování nebo cyklozájezd s cestovní kanceláří TOUFAR CZ.