Sardinie na kole komfortně - letecky

Itálie (10.–⁠17. 9. 2022)

Smaragdové pobřeží - z Bílých hor k moři - Národní park La Maddalena (0 - 310 km na kole)

11/8 denní zájezd - hotel 3* - výborná italská polopenze (bufet)

Zvláštní kouzlo má Sardinie na sklonku dlouhého subtropického léta. Moře má stále příjemnou teplotu, pláže jsou prázdnější a jsou zde vynikající povětrnostní podmínky pro cyklistické poznávání a pohodu. Na kole budeme jezdit nejen na pobřeží Smaragdového pobřeží, ale také ve vnitrozemí v překrásné severní části ostrova. Pobřežní silničky nás zavedou do milionářského Porto Cerva, na pláže v okolí Palau a do překrásné krajiny ostrovů La Maddalena a Caprera. V provincii Nuoro pojedeme podél dechberoucích Bílých hor až na bílé pláže s tyrkysovým mořem. Navštívíme tradiční místní trhy a seznámíme se s historickými nurágy předků dnešních obyvatel Sardinie. Z Capo Testa dohlédneme až na Korsiku a necháme se unést atmosférou městečka Santa Teresa Gallura. Ale hlavně, kromě pohodové cykloturistiky budeme mít čas na koupání na nádherných plážích Sardinie. Po návratu z výletů nás bude čekat večeře formou teplého a studeného bufetu s vínem a pivem dle chuti. Prostě pohodová cyklistická dovolená na jihu Evropy na konci září, kdy na Sardinii panuje letní počasí.

Při letecké přepravě (cesta může být individuální, bez průvodce CK, při check-in zástupce CK) absolvujete program zájezdu bez přejezdu autobusem z/do ČR. Kola a velká zavazadla Vám předem naložíme a dopravíme na místo naším autobusem. Cesta letadlem je pouze nalehko s malým kabinovým zavazadlem. Kolo a přepravované zavazadlo je třeba po dohodě vyzvednout po příjezdu autobusu do ČR.

Základní cena

29 900 Kč

Sobota - PŘÍLET, PORTO CERVO 15 km

Dopolední odlet z Prahy do Olbie, vyzvednutí na letišti, transfer do hotelu. V podvečer podnikneme náš první cyklistický výlet na Sardinii do přístavu Porto Cervo s podvečerním posezením v přístavu.

Neděle - STA. TERESA GALLURA & CAPO TESTA 40-65 km

Ráno odjedeme autobusem do kopců pod pohořím Monte Limbara. Na kole pojedeme převážně svažitou silničkou do Vignola Mare na pobřeží Costa Paraiso - zde začíná kratší trasa. Pokračujeme do města Santa Teresa Gallura a na skalnatý poloostrov Capo Testa (krásné pláže a výhledy na korsické bílé útesy). Před odjezdem do hotelu si ještě budeme moci prohlédneme pěkné centrum městečka Santa Teresa Gallura.

Pondělí - HISTORICKÝ OKRUH 22-32 km

Autobus nás odveze do Arzacheny, kde začne náš historický cyklistický okruh po pohřebištích a nurágách staré sardinské civilizace (např. známý nurág La Prisgiona a další). Odpoledne se autobusem vrátíme zpět s možností dojezdu na kole do hotelu.

Úterý - SMARAGDOVÉ POBŘEŽÍ 50-80 km

Po snídani vyjedeme na kolech na cyklistický výlet Smaragdovým pobřežím. Přes Cannigione pojedeme podél pobřeží do Palau a na mys Capo d´Orso (122 m vysoký žulový blok, vymodelovaný větrem a erozí do tvaru mohutného medvěda). Za Palau mírně vystoupáme k pevnosti Fortezza Monte Altura a dojedeme do L´Issuledda k pěkné pláži. Kdo ještě nebude mít dost, může se vrátit zpět do hotelu na kole.

Středa - Z BÍLÝCH HOR K MOŘI 53 km

Po snídani nás autobus odveze jihovýchodním směrem do provincie Nuoro. Etapu zahájíme v Buddusó (700 m.n.m., delší varianta) nebo v Bitti (525 m.n.m.). Po úžasné silničce pod vápencovým pohořím Monte Albo (Bílé hory), které je považováno za největší sardinskou divočinu, sjedeme do Siniscoly a dojedeme na nádherné bílé pláže u La Caletty.

Čtvrtek - ODPOČINEK U MOŘE

Po snídani navštívíme tradiční místní trhy v San Pantaleo. Tento den strávíme odpočinkem na krásných okolních plážích (Baia Sardinia) a koupáním v moři; kola necháme odpočívat.

Pátek - LA MADDALENA & CAPRERA 35-40 km

Dnešní den odjedeme naším autobusem do Palau. Po krátké pauze v přístavu přeplujeme trajektem na ostrov La Maddalena. Po prohlídce historického centra Maddaleny a nezbytné fotce s panem Giuseppe Garibaldim vyrazíme na cyklistický okruh národním parkem. Po okruhu ostrovem La Maddalena přejedeme po hrázi na ostrov Caprera, piniovými lesy dojedeme na pláže (kostelík ve Stagnali). Trasu lze prodloužit o zajímavou návštěvu památníku a musea Garibaldiho nebo vyjet až ke staré vojenské pevnosti s muzeem. V podvečer se vrátíme trajektem zpět do Palau a dojedeme autobusem do hotelu.

Sobota - ODLET DOMŮ

Kolem poledne transfer do Olbie na letiště, odpolední odlet do Prahy.


Obtížnost tras je střední.

Hotel Club Esse Cala Bitta, kategorie 3*

 • Hotel*** Club Esse Cala Bitta je situován u menší zátoky se soukromou písečnou pláží
 • Hotel poskytuje zdarma kyvadlovou dopravu na okolní pláže
 • Prakticky zařízené 2lůžkové vzdušné klimatizované pokoje typu „Standard“ nebo 3-4lůžkové bungalovy s příslušenstvím, TV a ledničkou
 • Možnost ubytování v pokojích typu „Superior“ (za příplatek)
 • Bezplatný plážový servis (lehátka, slunečníky) a bazén

Stravování - polopenze/ranní a večerní bufet

Snídaně formou bufetu. Večeře - teplý a studený bufet včetně neomezené konzumace vody, vína a piva. Restaurace připravuje pokrmy italské i mezinárodní kuchyně.

Nástupní místa

Praha, letiště Václava Havla nebo Olbia Costa Smeralda airport.

Další nástupní místa (případně svozové trasy) jsou možné po dohodě s CK.

Zájezd zahrnuje:

 • Doprava zájezdovým autobusem
 • Zpáteční letenka Praha - Olbia - Praha
 • Trajekt (bus)
 • Přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner
 • 7x ubytování s polopenzí (teplý a studený bufet) včetně nápojů
 • Turistická taxa
 • Průvodce a informační materiály
 • Pojištění CK proti úpadku

Zájezd nezahrnuje:

 • zpáteční trajekt La Maddalena
 • Cestovní pojištění

Možné příplatky:

Dětská sleva:

 • Do 11 let (včetně) sleva 25 % z ceny zájezdu

Nevíte, co k narozeninám?

Udělejte svým blízkým radost a darujte jim zážitkový poukaz na lyžování nebo cyklozájezd s cestovní kanceláří TOUFAR CZ.