Slovensko, Polsko - Tatry, Pieniny a Spiš

Poslední 2 volná místa

Slovensko, Polsko (9.–⁠14. 6. 2022)

Slovenské a polské cyklistické perly - cyklotrasy pod Tatrami, Spišskou dolinou a Levočskými vrchy - cyklostezka Dunajec a Poprad - NP Pieniny a Slovenský ráj (0 - 260 km na kole)

Komfortní wellness penzion 3* s polopenzí formou bufetu

Slovensko - to je nádherná krajina, příbuzná řeč, člověk se zde cítí jako doma. Naše cyklistické putování nás přivede do Vysokých Tater, Pieninského národního parku, Levočských vrchů a oblasti Spiše, kde jsou všude vynikající podmínky pro cykloturistiku. Čekají nás etapy podhorským terénem, podtatranskými údolími a klidovými zónami. Do Polska nás zavede cyklovýlet Velo Dunajec, cyklostezka Popradským přírodním parkem a věhlasná stezka „Szlak wokól Tatr“, vedoucí po tělese historické železnice. Pojedeme také po nejkrásnější polské cyklostezce Velo Czorsztyn. Jeden den bude bez kol, s možností výletu do Slovenského ráje, jehož přírodní bohatství není třeba představovat. K tomu pohodlný wellness penzion s výhledem na okolní panorama Belianských Tater a skvělá polopenze formou ranního a večerního bufetu.

Základní cena

13 700 Kč

Čtvrtek - DOLINA KEŽMARSKÉ BÍLÉ VODY A SPIŠSKÁ KOTLINA, 31 / 43 km

Noční / časný ranní odjezd a přejezd na Slovensko. Kola vyložíme Pod Slavkovským jarkom (910 m) a budeme mít možnost volby ze dvou variant.

a) vrchařská varianta – stoupáme Dolinou Kežmarské bílé vody a Dolinou Zeleného plesa k chatě při Zelenom plese (1.550 m), překrásnému místu v objetí okolních dvoutisícových štítů. Následně se dolinami vrátíme zpět a pojedeme po Podtatranské cyklomagistrále do ubytování ve Ždiaru (930 m).

b) varianta pro pohodáře – po vyložení kol klesáme do Spišské doliny (610 m), následně vystoupáme do Tatranské kotliny (750 m) a po Podtatranské cyklomagistrále dojedeme do ubytování ve Ždiaru (930 m).

Pátek - NP PIENINY, VELO DUNAJEC & VELO CZORSZTYN, 56 km

Druhý den po snídani transfer autobusem do polského Nového Targu (585 m). Úvodních 30 km sleduje cyklostezka Velo Dunajec tok řeky Dunajec po rovině nebo mírným klesáním, ale prakticky bez stoupání. Dosáhneme přehradního Čorštýnského jezera (510 m) a pokračujeme po nové velmi atraktivní cyklostezce Velo Czorsztyn. Projedeme kolem zachovalého hradu na břehu Dunajce a překročíme hranici na Slovensko, údolím Pieninského národního parku projedeme Červený Kláštor. Na závěrečném nenáročném úseku do Lesnice se na cestě nacházejí také chodci, kterým je třeba věnovat zvýšenou pozornost.

Sobota - POPRADSKÝ PŘÍRODNÍ PARK, 34 - 54 km

Dnešní výlet nás zavede do přírodního parku pod vrcholy pohoří polských Beskyd. Autobus nás po snídani doveze do údolí řeky Poprad (480 m). Po celé trase klidovou zónou Popradzki Park Krajobrazowy budeme sledovat tok řek Poprad a Muszynka. V Muszyně (440 m) se zastavíme na náměstí v některé z místních restaurací, vystoupáme do sedla pod Huzary (730 m), navštívíme polské horské lázně Krynica-Zdrój (615 m), pak již budeme míjet vesnice na slovenské a polské straně řeky až do cíle (430 m). K dispozici jsou 2 varianty, lehčí a kratší trasa se vyhýbá stoupání do sedla a lázním Krynica-Zdrój.

Neděle - SPIŠSKÁ KOTLINA & LEVOČSKÉ VRCHY 54 km

Ze Spišské Belé pojedeme Spišskou kotlinou do historického města Kežmarok (620 m, ulice Starý trh s typickými spišskými řemeslnnými domy ze 13 stol., dřevěný kostel (UNESCO), hrad). Údolím řeky Lubice a Zadní dolinou stoupáme do Levočských vrchů pod vrchol Toku (1.200 m). Pak již sjíždíme téměř 20 km do historické Levoče (UNESCO), která má nádherné starobylé centrum (515 m). Návrat autobusem do ubytování.

Pondělí - PĚŠKY SLOVENSKÝM RÁJEM, DEN BEZ KOL, 6 - 12 km

Po snídani nás autobus doveze do Hrabušic, vybereme si z více variant pěší turistiky v národním parku Slovenský ráj.

Úterý - STEZKA POD TATRAMI 53 km

Po snídani naložíme zavazadle a odjedeme do polského Nového Targu. Čeká nás další vrchol podtatranské cykloturistiky – polská Cesta kolem Tater a Oravská cyklomagistrála. Je to místo pro každého cyklistu, navíc s úchvatnými výhledy na majestátní Tatry. V jižní části CHKO Horní Orava přejedeme hranici na Slovensko a po Oravské cyklomagistrále se dotkneme Oravské přehrady. Krásný závěrečný výlet zakončíme v Tvrdošíně. V podvečer odjedeme do ČR, v nočních hodinách příjezd do nástupních míst.


Obtížnost tras středně náročná, místy náročnější, s elektrokolem lehká až střední.

Penzion Šafrán, kategorie 3*

 • 2-3lůžkové komfortní pokoje s příslušenstvím v moderním tatranském penzionu Šafrán*** ve Ždiaru (920 m.)
 • Přímo z oken penzionu je výhled na panorama Belianských Tater
 • Wellness (suchá sauna, parní lázeň, vířivka, solná jeskyně), po etapách si můžeme dopřát klasické masáže (na objednávku)

Stravování

Polopenze - výborná kuchyně. Bohatý snídaňový bufet a večerní bufet. Slovenské speciality a jídla české a mezinárodní kuchyně. V případě zájmu majitelé připraví Goralský večer s pravou goralskou nebo cikánskou muzikou.

Nástupní místa

Provozní dvůr CK Toufar.cz - Jablonec nad Nisou - Liberec - Turnov - Mnichovo Hradiště - Mladá Boleslav - Benátky nad Jizerou - Praha, Černý Most

Další nástupní místa (případně svozové trasy) jsou možné po dohodě s CK.

Zájezd zahrnuje:

 • Doprava zájezdovým autobusem
 • Přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner
 • 5x ubytování v penzionu 3* s polopenzí
 • Průvodce a informační materiály
 • Pojištění CK proti úpadku
 • Turistická taxa

Zájezd nezahrnuje:

 • Vstupy a poplatky za vstup do NP
 • Cestovní pojištění

Možné příplatky:

Dětská sleva:

 • Do 11 let (včetně) sleva 25 % z ceny zájezdu

Nevíte, co k narozeninám?

Udělejte svým blízkým radost a darujte jim zážitkový poukaz na lyžování nebo cyklozájezd s cestovní kanceláří TOUFAR CZ.