Slovinsko - pohodově kolem Julských Alp

Slovinsko (3.–⁠10. 8. 2022)

Cyklistické putování na pomezí Slovinska, Itálie a Rakouska (0 - 250 km na kole)

Komfortní wellness hotel*** s polopenzí (bufet)

Slovinské Julské Alpy, italský kraj Friuli - Alpi Giulie a rakouské Korutany, to je překrásná oblast jako stvořená pro pohodovou podhorskou cykloturistiku. V každé oblasti budeme jezdit po nejkrásnějších cyklotrasách alpskými vesnicemi, údolími s horskými říčkami, ale především malebnou krajinou. Navštívíme jezero Bled a Bohinj s tradičními vesnicemi s fotogenickými seníky. Projedeme si doliny Vrata, Radovna a Sáva Dolinka a zastavíme se v Planici u skokanských můstků. V Itálii si užijeme nejlepší evropskou „železniční“ cyklostezku Pontebbana, v Rakousku si projedeme perfektní úsek Karnské cyklostezky. K tomu hotel pod nejvyššími vrcholy Julských Alp s velkorysým wellness centrem se skvělou polopenzí; přímo nad obcí Gozd Martuljek se vypíná vrchol Špiku (2.473 m), podle něhož dostal hotel své jméno.

Základní cena

14 600 Kč

Středa a čtvrtek - RAKOUSKO - KARNSKÁ CYKLOSTEZKA, 40 km

Noční odjezd a ranní příjezd do Rakouska do údolí řeky Gail (700 m). Čeká nás nejkrásnější úsek Karnské cyklostezky, vedoucí svažitým horským údolím pod Karnskými Alpami. Cíl etapy je v přírodní rezervaci koupacího jezera Presseger See, obklopeném horami, lesy a loukami. Odpoledně / podvečer dojezd autobusem do Slovinska do hotelu v Gozd Martuljek, ubytování, večeře.

Pátek - ÚDOLÍ RADOVNY & BLED 30-40 km

Po snídani vyrazíme přímo z ubytování po cyklostezce do Mojstrany. Po asi 1 km dlouhém stoupání sjedeme do nádherného údolí Radovna; cyklotrasa zde vede po nové asfaltové silničce podél říčky Radovna. Přes vesnice dojedeme k jezeru Bled a dokončíme cyklistický okruh kolem jezera. Čas bude i na relaxaci nebo plavbu na ostrůvek s kostelem Nanebevzetí Panny Marie.

Sobota - DOLINA VRATA 28-38 km

Dnešní den vyjedeme rovnou od hotelu údolím Sávy Dolinky (750 m), V Mojstraně odbočíme do doliny Vrata. Dojedeme k nádhernému vodopádu Peričnik (možnost procházky k vodopádu, koupání) nebo až na Aljažev dom (1.015 m), horskou chatu pod severní stěnou Triglavu. Program je možné uzpůsobit individuálně podle počasí i nálady a užít si horské přírody.

Neděle - ITÁLIE - PONTEBBANA 50 km

V italském Coccau di Sopra (700 m) začíná překrásná trasa, vedoucí po tělese historické železnice Pontebbana; tato nejlepší „železniční“ cyklostezka se vine tunely, přes mosty a viadukty nad řekou Fella. Přehoupneme se přes Camporosso (840 m) a pak to již pěkně pojede přes pěknou Pontebbu z kopce do Resiutty (320 m). Můžeme se těšit 22 tunelů a viaduktů.

Pondělí - POKLJUKA, BOHINJ & BLED 33-50 km

Po snídani odjedeme autobusem do pohoří Pokljuka. Od biatlonového centra (1.374 m) pojedeme po asfaltové silničce převážně z kopce jižními svahy pohoří do rázovitých podhorských vesnic s tradičními seníky. Po pauze na oběd dojedeme k Bohinjskému jezeru (550 m). Možnost nenáročného dojezdu k vodopádu Slap Savice; voda se valí z výšky 78 m (z parkoviště od restaurace pěšky 45´tam a zpět) nebo výjezdu kabinovou lanovkou na Vogel, vrcholu s nádherným panoramatickým rozhledem na Julské Alpy. Cíl v Bohinjské Bistrici.

Úterý - SLOVINSKO-ITALSKO-RAKOUSKÉ TROJMEZÍ, 42 km

Poslední etapa povede přímo z hotelu (750 m) do Kranjské Gory k jezeru Jasna, dále po zrušené železnici přes Planici (světoznámé skokanské můstky 940 m). Nedaleko Rateče (870 m) vjedeme do Itálie. U Coccau (800 m) přejedeme rakousko-italskou hranici a dojedeme do cíle v údolí řeky Gail (570 m), závěrečných 10 km pojedeme téměř stále z kopce. Odpoledne odjezd do ČR, návrat v nočních hodinách.


Obtížnost tras je lehká až středně těžká.

Hotel Špik, kategorie 3*

 • 5 nocí v komfortním wellness hotelu Špik*** v Gozd Martuljek ve 2-3 lůžkových pokojích s příslušenstvím, TV a bezplatným wi-fi.
 • K dispozici tři kryté bazény ve wellness centru Špik Alpine, saunový svět (sleva 30%) - sauny, vířivka a relaxační prostor.

Stravování

Snídaně a večeře formou výborného bufetu s kontinentálními, alpskými a středomořskými produkty.

Nástupní místa

Provozní dvůr CK Toufar.cz - Jablonec nad Nisou - Liberec - Turnov - Mnichovo Hradiště - Mladá Boleslav - Benátky nad Jizerou - Praha – Tábor - České Budějovice.

Další nástupní místa (případně svozové trasy) jsou možné po dohodě s CK.

Zájezd zahrnuje:

 • Doprava zájezdovým autobusem
 • Přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner
 • 5x ubytování v hotelu***
 • 5x polopenze
 • Využití wellness Špik Alpine
 • Turistická taxa
 • Průvodce a informační materiály
 • Pojištění CK proti úpadku

Zájezd nezahrnuje:

 • Vstup do saunového světa se slevou 30% a ostatní vstupy
 • Cestovní pojištění

Možné příplatky:

Dětská sleva:

 • Do 11 let (včetně) sleva 25 % z ceny zájezdu

Nevíte, co k narozeninám?

Udělejte svým blízkým radost a darujte jim zážitkový poukaz na lyžování nebo cyklozájezd s cestovní kanceláří TOUFAR CZ.