Novohradské hory a Blanský les

Česká republika (25.–⁠28. 8. 2022)

Na kole Blanským lesem z Kletě - cykloturistika v Novohradských horách - cyklostezky Lužnice a Nežárka - vesnická rezervace Holašovice (0 - 220 km na kole)

4denní zájezd – zámecký hotel

Na našem zájezdu navštívíme téměř nedotčený kraj rozlehlých lesů, sluncem prozářených luk, šumějících potoků a hladin rybníků zrcadlících kouzelné západy slunce. Svérázné a málo známé hory na jihu Čech protkané spletí cyklotras, které spojují malebné vesnice, nebo vedou jen tak odnikud nikam. Jedinečnost Novohradských hor spočívá především ve vzácně zachovalé přírodě ušetřené zásahů člověka díky své poloze v bývalém pohraničním pásmu; v roce 2000 zde byl vyhlášen Přírodní park Novohradské hory. Navštívíme ale také Blanský les, přírodně velmi zachovalé území na jihu Čech, v šumavském podhůří, severně od města Český Krumlov. Nejvyšší vrchol tvoří dominanta hory Kletě s nadmořskou výškou 1083 m. Více než polovina území CHKO je pokryta lesními porosty, z nichž nejvýznamnější jsou smíšené podhorské lesy s převahou buku. Objevte s námi kouzlo Novohradských hor a Blanského lesa, jejich rozmanitost a ryzost přírody.

Základní cena

7 500 Kč

Čtvrtek - BLANSKÝ LES, 50 km

Ráno odjedeme z nástupních míst, autobus nás odveze k dolní stanici lanovky na Kleť. Po výjezdu lanovkou na vrchol včetně kola (1.084 m) pojedeme po Krasetínské a Javorové cestě do Brlohu (560 m). Dalším cílem budou Holašovice - vesnická rezervace (UNESCO), zachovaný soubor středověkých domů a sýpek podél obdélníkové návsi. Kolem rozlehlého rybníka Dehtář a přes jihočeské vesnice dorazíme do cíle v Netolicích. Autobus nás doveze do ubytování.

Pátek - NOVOHRADSKÉ HORY, 48 km

Po snídaní nás autobus odveze do Dolního Dvořiště. Podél bývalé zelené hranice, kterou tvoří řeka Malše dojedeme přes osadu Cetviny (kostel Narození Panny Marie, který komunisti vykradli a využívali jej k porážce vepřů a jako skladiště). Po starých cestách, vedoucích bývalým hraničním pásmem dojedeme do Pohoří na Šumavě; je to odlehlé místo, které zažilo řadu proměn: z bývalé sklářské osady v Novohradských horách vznikla prosperující obec, která během 20. století téměř zmizela z map. Dnes tu kromě zachráněného torza kostela stojí pár nových domů a cesty k okolním zaniklým vsím. Přes Podhorskou Ves dojedeme do cíle v Benešově nad Černou.

Sobota - Z NOVOHRADSKÝCH HOR K LUŽNICI, 50 km

Z Benešova nad Černou (664 m) budeme stoupat pod Kraví horu (820 m). V Nových Hradech (540 m) se podíváme do historického centra, které je městskou památkovou zónou (starý a nový zámek, budova radnice, městské opevnění, kostel sv. Petra a Pavla). Mineme České Velenice a již po rovině dojedeme do Suchdola nad Lužnicí.

Neděle - LUŽNICE A NEŽÁRKA, 51 km

Po snídani naložíme zavazadla, autobus nás doveze do Suchdola nad Lužnicí. Dnešní trasa povede chráněnou krajinnou oblastí Třeboňsko, po cyklostezkách Lužnice a Nežárka. Cíl etapy je ve Veselí nad Lužnicí. V podvečer odjedeme autobusem dom výstupních míst.


Náročnost tras je středně náročná.

Zámek Nové Hrady, kategorie 4*

  • 3 noci v empírovém zámku Nové Hrady v nově zrekonstruovaných pokojích kategorie**** s výhledem do zámeckého parku nebo nádvoří zámku a krásnou krajinu Novohradských hor v pozadí
  • Originální prostory pokojů jsou vybaveny pohodlným a moderním nábytkem, pracovním stolem se židlemi, dostatkem úložných prostor, předsíní s botníkem a prostornou moderní koupelnou se sprchovým koutem a WC

Stravování

Snídaně formou teplého a studeného bufetu v hotelu Máj (150 m od zámku). Večeře zajištěné v místní restauraci.

Nástupní místa

Provozní dvůr CK Toufar.cz - Jablonec nad Nisou - Liberec, Turnov - Mnichovo Hradiště - Mladá Boleslav - Benátky nad Jizerou - Praha, Černý most - Praha, Roztyly metro.

Další nástupní místa (případně svozové trasy) jsou možné po dohodě s CK.

Zájezd zahrnuje:

  • Doprava autobusem
  • Přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
  • 3x ubytování s polopenzí
  • Průvodce a informační materiály
  • Pojištění CK proti úpadku

Zájezd nezahrnuje:

  • Vstupné do objektů

Možné příplatky:

Dětská sleva:

  • Do 11 let (včetně) sleva 1 000 Kč z ceny zájezdu

Nevíte, co k narozeninám?

Udělejte svým blízkým radost a darujte jim zážitkový poukaz na lyžování nebo cyklozájezd s cestovní kanceláří TOUFAR CZ.