Cyklostezka Ohře a Krušnohorská magistrála

Česká republika (14.–⁠17. 7. 2022)

4denní zájezd - na kole Krušnými horami z Božího Daru a po cyklostezce Ohře z Chebu (0 - 240 km na kole)

Hotel** s polopenzí

Když stojím na břehu řeky, chce se mi myslet na věky, odkud teče a kam plyne a kde se rozplyne. Když stojím na břehu Ohře, řeky co teče do moře, nemůžu bdít, nemůžu spát, tak moc mám tu řeku rád. Řekni, ach řekni mi Ohře, proč je mi s tebou tak dobře, proč tě mám rád, proč tě chci znát, proč tě chci milovat… (Bedřich Ludvík)
Krásnou přírodou mezi lesy a loukami se přes Krušné hory vine cyklistická Krušnohorská magistrála. Projedeme její západní část, která nás provede pohořím z Božího Daru přes Abertamy, Horní Blatnou a Přebuzské vřesoviště kolem nejvyšších partií západního Krušnohoří. Naše cyklistické putování Karlovarským a Ústeckým krajem bude pokračovat po cyklostezce Ohře. Lehká, ale přírodně velmi zajímavá trasa bez většího převýšení vede přes regiony Chebsko, Sokolovsko, Karlovarsko a Ostrovsko. Jako zázemí nám poslouží praktický hotel v Karlových Varech, kde bude většina etap začínat nebo končit. Vydejte se s námi za poznáním krás Krušných hor a Poohří!

Základní cena

6 950 Kč

Čtvrtek - BOŽÍ DAR - KARLOVY VARY, 51 km

Náš první výlet povede z oblasti Klínovce a Božího Daru (1.120 m) přes Nejdek do Karlových Varů. Na Božím Daru si prohlédneme kostel sv. Anny ze 16. stol. Přes přírodní park Zlatý kopec dosáhneme Horní Blatné (pěkné náměstí s rozsáhlým kostelem sv. Vavřince) a dále přírodním parkem Jelení vrch do Nových Hamrů a Nejdku. Přes Novou Roli dojedeme do hotelu v Karlových Varech.

Pátek - KRUŠNOHORSKÁ MAGISTRÁLA, 51 km

Po snídani nás autobus odveze opět pod Klínovec. Na dnešní cyklistické trase nás budou provázet nejvyšší partie a tichá, klidná příroda Krušných hor. Přes horské louky na Hřebečné a Pernink dosáhneme vrchovištního rašeliniště Přebuzské vřesoviště. Rájeckým údolím dojedeme do Bublavy a následně do cíle v Kraslicích.

Sobota - CYKLOSTEZKA OHŘE, CHEB - KARLOVY VARY, 47 - 67 km

Ráno nás autobus odveze po dálnici z Karlových Varů do Chebu. Krátce si prohlédneme historické náměstí se souborem domů Špalíček, pak již vyrazíme po asfaltové cyklostezce podél řeky Ohře. V Mostově za zámkem budeme projíždět chráněnou javorovou alejí, před Kynšperkem nad Ohří (start kratší trasy) přejedeme řeku po 60 m dlouhé kryté dřevěné lávce. Za Sokolovem dosáhneme historické město Loket, rozkládající se uvnitř těsného meandru Ohře. Po návštěvě historického centra s dominantou hradu Loket projedeme krásným, 10 km dlouhým říčním údolím Slavkovského lesa do našeho hotelu v Karlových Varech.

Neděle - CYKLOSTEZKA OHŘE - MEZI KRUŠNÝMI A DOUPOVSKÝMI HORAMI, 55 km

Za Karlovými Vary se cyklotrasa Ohře nejprve přehoupne přes stoupání na Stráň, pak ale sleduje vodní tok až do cíle v Kadani. Sevřeným údolím a přírodním parkem projedeme do široké krajiny a dosáhneme Klášterce nad Ohří - trasa prochází historickým jádrem města s městskou památkovou zónou s měšťanskými domy, kolem kostela Nejsvětější Trojice a pod zámkem s parkem. Přímo podél řeky dojedeme do Kadaně, přes historické centrum k autobusu. Odjezd do výstupních míst.


Náročnost tras 1,5. Cyklistická trasa je lehká, místy středně náročná, vhodná pro rodiny s dětmi a vede převážně po cyklostezkách, místy silničkách s minimem provozu. Na celém kurzu cyklotrasy je několik delších stoupání, převážně však pojedeme po rovině nebo nenáročným zvlněným terénem. Trasy v Krušných horách jsou zvoleny tak, abychom z vyšších nadmořských výšek prakticky sjížděli do údolí.

Sporthotel Gejzírpark, kategorie 2*

 • 3 noci ve Sporthotelu Gejzírpark** v Karlových Varech, 2 km od historického centra.
 • Hotel je součástí sportovního komplexu (tenisové a badmintonové kurty).
 • Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou a bezplatným WiFi. Změna hotelů vyhrazena.

Stravování

Polopenze. Snídaně formou kontinentálního bufetu, večeře 2 chody – polévka a hlavní jídlo.

Nástupní místa

Provozní dvůr CK Toufar.cz - Jablonec n. N. - Liberec - Turnov - Mladá Boleslav - Mnichovo Hradiště - Benátky nad Jizerou - Praha Černý Most.

Další nástupní místa (případně svozové trasy) jsou možné po dohodě s CK.

Zájezd zahrnuje:

 • Doprava autobusem
 • Přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 4x ubytování s polopenzí
 • Průvodce a informační materiály
 • Pojištění CK proti úpadku
 • Ubytovací poplatky

Zájezd nezahrnuje:

 • Vstupné do objektů

Možné příplatky:

Dětská sleva:

 • Do 11 let (včetně) sleva 1 000 Kč z ceny zájezdu

Nevíte, co k narozeninám?

Udělejte svým blízkým radost a darujte jim zážitkový poukaz na lyžování nebo cyklozájezd s cestovní kanceláří TOUFAR CZ.