Černá Hora, Srbsko
Černá hora - Národní parky a moře (MON181)

12denní zájezd - hotely a penzion 3* s polopenzíNP Durmitor a Biogradska Gora - kláštery Cetinje a Morača - Boka Kotorská - Bělehrad - relaxace na pláži

Černá Hora už dávno není divokou balkánskou zemí. V horách potkáte milé a pohostinné obyvatele pro které "business" není hlavním smyslem života. V nádherném NP Durmitor si užijeme pohodovou turistiku uprostřed nespoutaných hor. Navštívíme také NP Biogradska Gora s okouzlujícím jezerem a také významné kláštery. U Jaderského moře kromě relaxace a koupání nahlédneme do historických částí Budvy a Kotoru. Jeden den strávíme v Bělehradu, hlavním městě Srbska s klidnou a uvolněnou atmosférou. Nádherná příroda, moře, historické památky a trocha té jugoslávské nostalgie.

Program zájezdu

1. den: Večerní odjezd z ČR, noční přejezd do Srbska.

2. den: Příjezd do Bělehradu, ubytování v hotelu na 1 noc, návštěva historického centra města (pěší zóna s restauracemi a kavárnami, pevnost Kalemegdan, Trg republike).

3. den: Po snídani přejezd do Černé hory, NP Durmitor (UNESCO) - zastávka u kaňonu přes řeku Taru, ubytování na 4 noci v Žabljaku (1.450 m), večeře.

4. den: Po snídani túra dolinou k úchvatnému jezeru Jablan (1.850 m) pod masívem Crvené Gredy.

5. den: Pohodlnou výstupovou stezkou malebnou dolinou Lokvice na salaš (1.820 m), možnost koupit ovčí sýr.

6. den: Nenáročný výlet na Čurovac (1.625 m), nejpůsobivější vyhlídku na kaňon řeky Tary, úchvatná podívaná! Odpoledne výlet k Černému nebo Zmijímu jezeru (1.542 m).

7. den: Po brzké snídani odjezd z hotelu, lehký výlet kolem jezera v NP Biogradska Gora, místa s bujnou okolní vegetací. Návštěva středověkého kláštera Morača, významné pravoslavné památky u nejkrásnějšího černohorského vodopádu Svetigora. Cetinje, první hlavní město (klášter, muzeum, bývalá ambasáda Ruského impéria) ubytování na 4 noci v hotelu.

8.-9. den: Snídaně, volné dny u moře s koupáním a relaxací na pláži v Bečiči (modrá vlajka), možnost výletu po promenádě kolem zálivu do Budvy - Starého Gradu, vzdál. 2 km od ubytování (městské hradby, křivolaké uličky, citadela).

10. den: Po snídani odjezd do zálivu Boka Kotorská - Kotor, jedno z nejzachovalejších středověkých měst v Evropě (UNESCO). Možnost lodního výletu po zálivu resp. výletu místním autobusem do kouzelného městečka Perast. Večer návrat do hotelu, večeře. 11. den: Po snídani volno u moře, odpoledne odjezd do ČR.

11. den:Po snídani volno u moře, odpoledne odjezd do ČR.

12. den: Příjezd v dopoledních hodinách.


Zvětšit mapu

Poskytované služby

sportsport
ubytovani
Ubytování - hotely a penzion místní kategorie 3*
1 noc v hotelu v Bělehradu v srdci Starého Gradu. 2lůžkové klimatizované pokoje s příslušenstvím. 4 noci v turistickém hotelu v Žabljaku ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím. 4 noci v penzionu Vila San Marco v letovisku Becici. 2 lůžková klimatizovaná studia mají koupelnu s WC, kuchyňský kout s nádobím, balkón, wi-fi. 2 km dlouhá pláž je vzdálena 400 m. Ve všech objektech wi-fi zdarma.

strava
Stravování - Polopenze
Snídaně formou bufetu, večeře servírované, složené z regionální kuchyně.

sport
Náročnost 1 - 2
Výlety nejsou exponované ani náročné, zvládne je každý rekreační turista včetně dětí. V Durmitoru budeme ubytováni v nadmořské výšce 1.400 m, která nám podstatně ulehčí výstupové trasy. Vždy lze zvolit lehčí varianty turistiky.

doprava
Doprava - Autobusem
Nástupní místa - Jablonec nad Nisou - Liberec - Turnov - Mladá Boleslav - Praha - Jihlava – Brno. Jiná místa po individuální dohodě.
ObjednávkaTermínPočet dníSlužbyZákladní cenaDětská cena
(0-15 let)
MON18101.08. - 12.08. 201812 dníHOT / P / PP15500 Kč11900 Kč
Objednat zájezd

Za příplatek: Jednolůžkový pokoj výjimečně na vyžádání.
Dětská cena při ubytování v pokoji se dvěma dospělými.

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava moderním autobusem
  • 9x ubytování s polopenzí
  • pobytová taxa
  • služby průvodce a informační materiály
  • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném
termínu nebo s upraveným programem
Zpět na seznam zájezdů >>