Nový Zéland
Nový Zéland - komfortně (NZE191)

21-denní poznávací zájezd; přílet - Auckland, severní ostrov; odlet do ČR z Christchurch, jižní ostrovNový Zéland - země dlouhého bílého mraku

Vydejte se s námi do Země dlouhého bílého mraku. Tak zní jméno Nového Zélandu, které mu dali původní obyvatelé Maorové. Dva ostrovy nabízí pestrou směsici krajin, jaká nemá ve světě obdoby - jak divoké hory, tak ledovce a nespočet jezer, i deštné pralesy a také fjordy, krásné písečné pláže a současně i vulkanické oblasti s gejzíry a vroucími bublajícími jezery. V této pestré přírodě přebývá pro naše končiny exotická fauna - lachtani, tuleni, delfíni, papoušci kea, a také vzácný kiwi - symbol Nového Zélandu.

Zájezd je plánovaný jako poznávací s návštěvou národních parků, abychom si místní přírodu prohlédli z blízka. Ubytováni budeme v místních pohodlných hotelech a motelech ve dvoulůžkových pokojích. Pro komfort cestování se o Vás budou starat dva zástupci CK – řidič minibusu a průvodce.


Program zájezdu

1.-2. den: Odlet z Prahy, letecký přesun do Aucklandu.

3. den: Přílet do AUCKLANDu. Volnější program v AUCKLANDu, prohlídka zajímavostí a prostor na dorovnání časového rozdílu. Noc Auckland.

4. den: Vycházka mezi největšími stromy jižní polokoule kauri (damaroň australská) ve WAIPOUA KAURI FOREST. Les Waipoua je domovem, největšího kauri - krále lesů stromu Tane Mahuta, který se 1,500 let starý, 51,5 metrů vysoký a s obvodem 13,77metru. Dále plážičky s bílým pískem na březích dunových sladkovodních jezer KAI IWI. Možnost návštěvy muzea KAURI.

5. den:Rekreační oblast BAY OF ISLANDS nádherná zátoka plná ostrovů, kde se příroda snoubí s historií. Ve vzdálenosti do 50 km od pobřeží se nachází sto čtyřicet čtyři větších či menších ostrovů, převážně pohádkově zeleně zabarvených. Historie je přítomna ve WAITANGI; jedná se o místo, kde byla podepsána smlouva, která je považována za zakládající dokument Nového Zélandu a ospravedlnění vlády britské koruny nad touto zemí. Následuje cesta směrem k poloostrovu COROMANDEL, cestou navštívíme osadu PUHOI, osadu založenou Čechy.

6. den: Poloostrov COROMANDEL. Pláž v HAHEI, která nabízí procházku k ikonické vápencové skále s majestátním tunelem - ke Cathedral Cove. Podle počasí a odlivu možnost návštěvy Hot Water Beach, kde je možné vykopat si svůj bazének v písku, který se podle vzdálenosti od pramene zaplní teplou, horkou, anebo vařící vodou. Na poloostrově najdeme i stromy kauri. Přes Kaimai-Mamaku Forest Park přejedeme k NP ROTORUA

7. den: Oblast ROTORUA. Oblast známa svou geotermální aktivitou, s gejzíry, jezírky bublajícího horkého bahna, termálních pramenů a jezer. Jinak řečeno, místo, které hraje všemi barvami, od zelené po zářivě oranžovou a má aroma zkažených vajec - sirovodíku, který zde uniká ze země, spolu s párou a dalšími plyny. Tato vulkanická oblast je současně centrem maorské kultury.

8. den: Z ROTORUA do termální oblast WAI-O-TAPU - místo plné bublajících blátivých děr, gejzírů a barevných sopečných jezírek, včetně snad nejslavnějšího jezírka na Novém Zélandě – Champagne pool. Dále kolem vodopádů Huka Falls ke kráterovému jezeru TAUPO.

9. den: NP TONGARIRO (UNESCO) - nejstarší národní park Nového Zélandu. Jméno má po v současnosti neaktivním vulkánu Togariro. Dalšími jsou sopky Ngauruhoe a Ruapehu, jejichž vrcholky jsou, stejně jako všechny vodní zdroje oblasti, posvátnými pro místní maorské kmeny. Celá oblast sopek, jezer a pouští nabízí možnost výletů i po okolí. V Tongariru jsou nejvyšší sopky země, a také krásná jezera včetně nejznámějších Emeraldových jezírek.

10. den: Přejezdový den - přejezd do hlavního města Nového Zélandu, WELLINGTONu. Prohlédneme si město s vyhlídkou z hory Mt. Victoria, parlamentní budovy, Beehive (včelín), katedrála sv. Pavla.

11. den: Trajektem přes Cookovu úžinu na jižní ostrov - z Wellingotnu do Pictonu. Cestou kolem Marlborough Sounds přejedeme dále k NP ABEL TASMAN.

12. den: NP ABEL TASMAN. Celodenní pobyt v nejmenším národním parku Nového Zélandu. Park je kopcovitý a zalesněný a má rozeklané pobřeží plné různých zálivů, se zlatým až kýčovitým zlatým pískem. Některé zálivy jsou v době odlivu bez vody a je možné si přes ně zkrátit cestu na některé z četných turistických stezek

13. den: Průjezd divokým kaňonem BULLER, kde se nachází také nejdelší čistě lanový závěsný most pro pěší na Novém Zélandu, Swing Bridge (110 m dlouhý a ve výšce 17 m nad vodou), až k pobřeží k tulení kolonii na CAPE FOULWIND. Na Coastal Road nás pak čeká zastávka NP PAPAROA (skalní stěny ve tvaru palačinek).

14. den: Z Greymouth pokračujeme po Coastal Road dále na jih, podél pobřeží s ledovci. Vesnice HOKITIKA, kolem ledovců FOX GLACIER a FRANZ JOSEF, které jako jedny z mála ledovců na světě končí pod nadmořskou výškou 300 metrů nad mořem. Nemineme „zrcadlové“ jezero“ MATHESON, nejstarší jezero, které zde zůstalo po ledovci a které naskýtá úžasný výhled na hory zrcadlící se v něm, zejména Mt. Cook a Mt. Tasman. Přes průsmyk HAAST dojedeme k jezeru Hawea.

15. den: Návštěva města QUEENSTOWN, které se nachází na břehu nejdelšího jezera Nového Zélandu WAKATIPU s úžasnou okolní krajinou, cesta do TE ANAU.

16. den: NP FIORDLAND. Vydáme se do největšího národního parku Nového Zélandu. Z TE ANAU pojedeme vyhlídkovou cestou Milford Road k fjordu MILFORD SOUND. U tohoto přírodního divu světa se nabízí možnost plavby lodí mezi skalami a vodopády. Na cestě tam či zpět je kromě krásných výhledů možné zastavit a obdivovat Homer tunel a koryto Chasm..

17. den: Přejezd k PUKAKI typickou novozélandskou krajinou s jezery, k NP MOUNT COOK.

18. den: NP MOUNT COOK (UNESCO). Národní park pojmenovaný podle nejvyšší hory Nového Zélandu, do kterého se dostaneme cestou kolem jezera Pukaki. - túra k jezeru Hooker a k Tasmánskému ledovci, nejdelšímu ledovec Nového Zélandu (délka 27 km), jezero Tekapo.

19. den: Přejezd do CHRISTCHURCH. Prohlídka města s anglikánskou architekturou.

20.-21. den: Odlet z Christchurch. Přílet do Prahy.


mapka

Poskytované služby

ubytovani
Ubytování
2-lůžkové pokoje v hotelech a motelech s vlastním sociálním zařízením

strava
Stravování - Vlastní
Strava individuální.

sport
Náročnost 1
Zájezd je poznávací s návštěvou národních parků a přírodních rezervací.

doprava
Doprava - Letecky
Na Novém Zélandu 8/12-místným mikrobusem s českým řidičem
Nástupní místa: Praha, letiště Václava Havla
ObjednávkaTermínPočet dníSlužbyCena při objednání
do 15.09.2018
Základní cenaZáloha
NZE19121.01. - 10.02. 201921 dníHOT99500 Kč
107000 Kč
107000 Kč40000 Kč

Zvýhodněná cena zájezdu platí na objednávky do 15.října 2018
Za příplatek: jednolůžkový pokoj: 10 000 Kč

Cena zájezdu zahrnuje

  • letenka Praha - Auckland, Christchurch - Praha
  • nástupní místa: Praha, letiště Václava Havla
  • 17x ubytování ve 2-lůžkových pokojích v motelech a hotelech v letní turistické sezóně
  • dopravu 8/12-místným mikrobusem
  • vstupy do termálního parku Wai-O-Tapu
  • služby českého průvodce - ing. Markéta Kozáková
  • služby českého řidiče - Aleš Toufar, majitel CK

Cena zájezdu nezahrnuje

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném
termínu nebo s upraveným programem
Zpět na seznam zájezdů >>