Tyrolsko
Tyrolsko - alpský park Karwendel (KAR181)

6denní zájezd - hotel gasthof 3* s polopenzí - bez nočních přejezdůTuristika na horské chaty a salaše - lanovky na Karwendelspitze a Rofan - jezera Achensee a Walchensee

Na pomezí Rakouska a Bavorska mezi jezerem Achensee a řekou Isar se rozkládá Alpský park Karwendel, který nabídne mnoho zvláštností. Se svými 920 km2 je největší chráněnou oblastí ve východních Alpách a Tyrolsku. Letní Karwendel je jako stvořený pro pohodovou horskou turistiku. Vápencové pohoří vystupuje nad tichá údolí a vybízí k výletům; dobře značené cesty vedou na horské chaty a salaše. A právě horské pastviny, salaše a chaty, v nádherných místech, kde kontrastuje sytá zeleň luk s vápencovými masívy Karwendelu, to jsou ta nejkrásnější místa tohoto rozlehlého alpského parku.

Program zájezdu

1. den: Ranní odjezd z ČR, přejezd přes Německo do Mittenwaldu. Spektakulární lanovka Karwendelbahn nás za 10´ vynese do výšky 2.244 m, kde podnikneme malý okružní výlet pod Westliche Karwendelspitze s úžasnými výhledy ve světě hor. Krátký dojezd do Scharnitz, ubytování, večeře.

2. den: Po snídani vyrazíme přímo z ubytování (1.000 m) na překrásnou túru na chatu Pleisenhütte (1.749 m), ležící přímo pod majestátním vrcholem Pleisenspitze (5-6 hod).

3. den: Ze Scharnitz pojedeme horským taxi k pramenům řeky Isary (1.160 m). Na výletu v délce 5-6 hod. dosáhneme horských chat Kohleralm (1.675 m), Hallerangerhaus (1.770 m) a Halerangeralm (1.775 m), vrátíme se do údolí na salaš Kastenalm (1.250 m.).

4. den: Po snídani odjedeme autobusem k jezeru Achensee, lanovkou zamíříme na horskou skupinu Rofan do výšky 1.820 m. Po překrásné vyhlídkové trase dojdeme na chatu Dalfazalm (1.680 m, 1 hod), přes kamennou bránu (1.960 m) na chatu Kotalm (1.608 m), Kögelalm (1.428 m) do obce Achensee (920 m). Po celou cestu úžasné výhledy na jezero Achensee a východní Karwendel.

5. den: Přímo z hotelu vyrazíme na okružní túru na původní horskou salaš Oberbrunnalm (1.523 m), která obhospodařuje cca. 70 kusů hovězího dobytka. Zpět stejnou cestou, nebo okruhem údolím přes Giessenbach do ubytování.

6. den: Po snídani odjezd k tyrkysově modrému horskému jezeru Walchensee s příjemnou teplotou vody ke koupání, relaxace na bílých oblázkových plážích. Odpoledne odjezd do ČR, návrat kolem 23:00.


Zvětšit mapu

Poskytované služby

sport sport
ubytovani
Ubytování - Hotel Gasthof Risserhof, Scharnitz, kategorie 3*
V rodinném 3* gasthofu v alpském stylu s tradiční tyrolskou atmosférou v Scharnitz. Pohodlné 2-3 lůžkové pokoje s příslušenstvím jsou útulně zařízeny a vybaveny ledničkou, TV a vysoušečem vlasů.

strava
Stravování - polopenze
Výborná tyrolská polopenze sestává z bohatého snídaňového bufetu a večerního menu - polévka, salát, hlavní jídlo, dezert.

sport
Náročnost 2
Turistické trasy nejsou exponované, jsou bezpečné a dobře značené. Převýšení je maximálně 750 m, všechny túry se dají přizpůsobit výkonnosti účastníků.

doprava
Doprava - Autobusem
Nástupní místa - Jablonec nad Nisou - Liberec - Turnov - Mladá Boleslav - Praha – Plzeň. Jiná místa po dohodě.
ObjednávkaTermínPočet dníSlužbyZákladní cenaDětská cena
(0-15 let)
KAR18126.08. - 31.08. 20186 dníHOT/PP10450 Kč7900 Kč
ZÁJEZD OBSAZEN

Za příplatek: jednolůžkový pokoj 1.900 Kč
Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Cena zájezdu zahrnuje

  • dopravu moderním autobusem
  • 5x ubytování v gasthofu 3*
  • polopenze
  • turistická taxa
  • služby průvodce a informační materiály
  • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném
termínu nebo s upraveným programem
Zpět na seznam zájezdů >>