Rumunsko
Turistika v českém Banátu (BAN181)

6denní zájezd - ubytování v soukromí s polopenzí - bez nočních přejezdůNa návštěvě u českých krajanů - pěší turistika malebnou přírodou

„Země Česká bude příští válkou rozdrobena a pohlcena. Potom my, osídlenci z Banátu, se vrátíme, zemi znovu zřídíme a zaplníme ji novým a lepším národem.“

České vesnice v Banátu jsou roztroušeny v úchvatné vysočině; zde podnikneme pěší výlety zdejší malebnou zvlněnou krajinou po lesních cestách a loukách, kaňonem řeky Nery. Kromě malebné přírody poznáme osudy a historii české komunity, která si dodnes udržela zvyky a tradice původní vlasti, ale i čistý český jazyk bez novotvarů. Kromě krásné a čisté přírody si na výletech užijeme místní zajímavosti a také české hospody s čepovaným pivem ve Svaté Heleně, v Rovensku a Gerníku, kde se o nás bude starat pan ředitel místní školy Josef Bouda, zvaný Mudra a kde můžeme navštívit místní pekárnu pana Nedvěda. Ubytováni budeme v soukromí u českých krajanů, cestovat budeme v malé skupince pohodlným minibusem.

Program zájezdu

1. den: Časný ranní odjezd z ČR, přejezd přes Maďarsko do rumunského Banátu do nejvýše položené české vesnice Rovenska, ubytování, večeře.

2. den: Po snídani se porozhlédneme po vesnici a podnikneme pěší výlet z obce Sasca Romana starou vojenskou skalní stezkou s tunely do údolí Valea Beului (3 hod.). Po návratu do Rovenska večeře.

3. den: Tento den nás čeká jeden z vrcholů turistiky v Banátu - túra úchvatným kaňonem řeky Nery s možností koupání v čistých vodách řeky (5-6 hod).

4. den: Po snídani naložíme věcí do busu a vydáme se pěšky z Rovenska do Gerníku (4-5 hod), po cestě koupání v údolí mlýnků. Po ubytování následuje posezení v české hospodě v Gerníku a večeře.

5. den: Volný den v Gerníku, návštěva místní školy a unikátního vlastivědného muzea, dokumentujícího způsob života banátských Čechů v minulosti. Možnost vycházky křížovou cestou.

6. den: Pěší výlet z Gerníku do největší české vesnice v Banátu Svaté Heleny - stezka vede lesy a po vonících loukách, ve vesnici jsou dva kostely, obchod a hospůdka.

7. den:Po snídani se sbalíme a odjedeme do ČR, po cestě se zastavíme v pěkném historickém centru Temešváru. Návrat kolem půlnoci.


Zvětšit mapu

Poskytované služby

sport sport
ubytovani
Ubytování - Soukromí
Jednoduché, čisté ubytování v českých vesnicích v soukromí u krajanů - 3x v Rovensku a 3x v Gerníku v soukromí u krajanů. K 2-3lůžkovým pokojům patří koupelna s WC v běžném standardu, na který jsme zvyklí.

strava
Stravování - Polopenze
Domácí výborná vydatná strava složená z regionální krajanské kuchyně.

sport
Náročnost 2
Obvyklý turistický terén. Kaňon Nery je dobře schůdný, ostatní výlety v Banátu vedou zvlněnou vysočinou. Vhodné je běžné turistické vybavení počítající se všemi variantami počasí a trekové boty.

doprava
Doprava - Autobusem
Nástupní místa: Jablonec nad Nisou - Liberec - Turnov - Mladá Boleslav - Praha. Jiná místa po individuální dohodě.
ObjednávkaTermínPočet dníSlužbyZákladní cenaDětská cena
(0-15 let)
BAN18110.09. - 16.09. 20187 dníSOUKR / PP8450 Kč6900 Kč
Objednat zájezd

Za příplatek: jednolůžkový pokoj 1.200 Kč.
Dětská cena platí při ubytování se dvěma dospělými na pokoji.

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava zájezdovým minibusem
  • 6x ubytování v soukromí
  • polopenze
  • služby průvodce a informační materiály
  • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném
termínu nebo s upraveným programem
Zpět na seznam zájezdů >>