Itálie, Rakousko
WIPPTAL – Z POKOJE ROVNOU DO STOPY! (SKI184)

6denní zájezd / pension 3* / polopenzeBěžky - vysokohorské tratě Maria Waldrast a Platschjoch, údolím Gschnitztal, Ratschingstal a Pfitschtal. Program zimní pěší turistiky po upravených a bezpečných údolních a horských zimních cestách - 5 nocí v penzionu 3* s výbornou polopenzí přímo na trase údolím Gschnitztal

Běžkaři, kteří rádi provozují svůj oblíbený sport či turistiku stranou od mas lidí v nedotčeném přírodním prostředí, jsou v zimním prázdninovém regionu Wipptal a v jeho bočních údolích správně. 70 km běžeckých tratí nabízí fascinující pohledy na okolní svět velehor.

Údolí Gschnitztal, to je překrásná trasa Feuerstein - Gschnitz - Trins v délce 18 km, (min. 1.239 m, max. 1.242 m), položená v klínu hor s nástupem přímo od penzionu. Úžasná běžecká trať kolem kláštera Maria Waldrast (9 km, 1.640 – 1.890 m) se vyznačuje nedotčenou přírodní krásou s dominantou „oltáře Tyrolska“ – hory Serles. Již sám výjezd horským taxi je opravdovým zážitkem. Údolí Pfitschtal nabízí okruh 21,5 km, start/cíl 1.390 m. Perfektní stopa vede ve dvou smyčkách údolím Pfitsch na úpatí Zillertalských Alp. Díky idylické poloze patří k opravdovým tajným běžkařským tipům. Ratschingstal - 12 km, start 1.350 m, převýšení 100 m. Tato top trasa se kroutí ohromující přírodní scenerií Ratschingského údolí a patří k zvláštním běžkařským zážitkům. Vysokohorská stopa Platschjoch (10,5 km, start/cíl 1.850 m, převýšení 220 m) začíná na horní stanici lanovky Ratschings - Jaufen směrem na Kalcheralm a Platsjoch.

Zážitek pro příznivce běžek; dech beroucí zimní horská kulisa a spousta původních alpských chat s občerstvením.

Program zájezdu

 • 1. den: Ranní odjezd z Liberce, nástupní místa. Odpoledne příjezd do hotelu, ubytování, večeře.
 • 2.-5. den: Běžkování v údolích Gschnitztal, Pfitschtal, Ratschingstal a na vysokohorských tratích Maria Waldrast a Platschjoch.
 • 6. den: Na běžkách údolím Gschnitztal, odpoledne odjezd do ČR.

Zvětšit mapu

Poskytované služby

sport

UBYTOVÁNÍ

ubytovani
Ubytování - pension Alpenrose / Nina, Gschnitztal
Příjemný pension 3* v Gschnitz se stylovou tyrolskou restaurací a rodinnou atmosférou. Dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC, balkonem, satelitní TV. Pension leží na krásném místě, obklopen nádhernou přírodní scenerií.

strava
Stravování - polopenze
Výborná tyrolská polopenze (snídaně - bufet, večerní menu - polévka, salát, hlavní jídlo, dezert). Stravování začíná v den příjezdu večeří a končí odjezdový den snídaní. Uvítací přípitek.


doprava
Doprava - autobusem
Autobus bude vyjíždět na začátek vzdálenějších běžkařských tras. Na Maria Waldrast použijeme horské taxi.
Nástupní místa - Jablonec nad Nisou - Liberec - Turnov - Mladá Boleslav - Praha - Beroun - Plzeň

doprava Informace k trasám:
náročnost lehká až středně obtížná, jistota sněhu. Klasické ibruslařské stopy jsou denně upravovány, použití je zdarma. Když si jakoukoliv trať dáte dvakrát za sebou, zaručeně se nudit nebudete!


ObjednávkaTermínPočet dníSlužbyCena při objednání
do 10.12.2017
Základní cena
SKI18427.01. – 01.02. 20186 dníPEN/PP7950 Kč
8450 Kč
8450 Kč
Objednat zájezd

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 1.500 Kč

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • ubytování v pensionu
 • polopenze
 • uvítací přípitek
 • pobytová taxa
 • služby průvodce
 • pojištění CK proti úpadku

Orientační ceny lanovek, taxi

 • Lanovka Ratschings/Jaufen (Platschjoch) cca 14 €
  horské taxi Maria Waldrast cca 10 €.

Cena zájezdu nezahrnuje
Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném
termínu nebo s upraveným programem
Zpět na seznam zájezdů >>