Zážitkové Lungau & Murská cyklostezka (LUN201)

Rakousko | 0 - 175 km na kole | Luxusní hotel**** - skvělá polopenze, kulinářská show (bufet) - bez nočních přejezdů
Zájezd je volný

Termín zájezdu

17.06. - 20.06.2020

Sleva za včasný nákup

6% ze základní ceny

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemPo cyklistických výletech odpočinek ve wellness hotelu**** s vnitřním bazénem

Mezi pohořím Nockberge a Nízkými Taurami a na okraji Národního parku Vysoké Taury se rozkládá malebný kraj Lungau. Zde, na náhorní plošině a v přilehlých údolích jsou překrásné cyklotrasy vedoucí čistou a neporušenou přírodou. Zde také pramení řeka Mur, která dala jméno Murské cyklostezce - po ní budeme sledovat tuto alpskou řeku od jeho horního až po střední tok v celkové délce více než 100 km.  Po návratu z našich cyklistických výletů budeme relaxovat v hotelových lázních s vnitřním bazénem - třeba až do nočních hodin. Skvělé ubytování, vynikající polopenze s kuchařskou show a výběr tras s dostatkem času na relaxaci v luxusním hotelu. To vše je naše zážitkové Lungau.

Program zájezdu

 • 1 den: PODÉL ŘEKY MURY DO HOTELU (21 km). V časných ranních hodinách odjedeme z nástupních míst do Rakouska. 6.400 m dlouhým tunelem dosáhneme Lungau. Téměř od pramenů řeky Mur dojedeme na krátkém úvodním výletu po Murské cyklostezce do hotelu. Čas do večeře strávíme odpočinkem s využitím hotelových služeb.
 • 2. den: MURSKÁ CYKLOSTEZKA (48-60 km). Pod Tamsweg začíná naše dnešní cyklistická pouť po Murské cyklostezce tam, kde se říční lože řeky Mury ještě téměř dotýká alpských úbočí. Navštívíme Murau s pěkným náměstím, pojedeme pěknou přírodou s rázovitými vesnicemi, rozložených kolem horního a středního toku řeky.
 • 3. den: MARIAPFARR & ÚDOLÍ LESACHTAL (46 km). Ráno odjedeme autobusem do údolí Lessach (1.100 m). Stezka údolím Lesachtal je lemována salašemi a vede přes chaty Lenznhütte (1.260 m) a Lasshoferalm (1.280 m). Další cesta povede údolím Taurachu podél muzejní železnice do Mariapfarr a dále údolími přes vesnice do Mauterndorfu, kde uličky s malovanými domy lákají k posezení, než se vydáme zpět směrem do St. Michael.
 • 4. den: OKRUH KOLEM SCHWARZENBERGU (47 km). Z hotelu pojedeme na kolech nejprve podél řeky Mur do Pischelsdorfu. Po krátkém stoupání sjedeme údolím Thomatal dolů do Maidlingu. Po krásné cyklostezce dosáhneme Tamsweg; dále proti proudu Mury se z lesa vynoří hrad Moosham. Pod nímž se kolem golfového hřiště vrátíme zpět. Odpoledne nebo v podvečer naložíme naše kola a vydáme se na cestu domů se vzpomínkami na krásné dny, strávené v Lungau. Návrat v nočních hodinách.

Ubytování

Romantik Hotel Wastlwirt**** v Sankt Michael im Lungau. Elegantní 2-3lůžkové pokoje o velikosti 30 m2 s obývacím a spacím prostorem, šatnou, příslušenstvím a TV. V pokojích jsou k dispozici župany. Hotelové wellness nabízí vnitřní bazén s výhledem na hory Nockberge, saunový prostor, fitness studio a klidovou místnost. K dispozici sušárna na oblečení. Zdarma wi-fi v pokojích a v hotelové lobby.

Zážitkové Lungau & Murská cyklostezka

Stravování

Snídaně - bohatý snídaňový bufet z domácích produktů včetně vaječných pokrmů na různé způsoby, připravovaných přímo před Vámi. Odpolední přesnídávka - polévka, saláty, pomazánky, pečivo, domácí zákusky a čerstvé ovoce. Večeře - kulinářské menu s kuchařskou show: předkrmy, polévky, saláty a dezerty z bufetu, hlavní chody dle Vašeho výběru jsou připravovány formou kuchařské show.

Náročnost - 2 (e-bike 1)

V rovinatý až zvlněný terén s občasnými kratšími výjezdy, na běžném kole snadno zvládnutelný profil. Povrch je dobře sjízdný na trekkingovém kole.  

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň

Poznámka

Děti do 13,99 let - sleva 25% z ceny zájezdu

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 3x ubytování v hotelu**** s polopenzí
 • odpolední přesnídávka
 • využití wellness během pobytu
 • turistická taxa » průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění  


Termín zájezdu17.06. - 20.06.2020
Počet dní4 (4 dny programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
0 Kč
Základní cena11 600 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1600 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cena
17.06. - 20.06.2020 4 (4 dny programu) HOT / PP 11 600 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 1600 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.