Zážitkové Pongau (PON191)

Rakousko | 5denní zájezd - zážitkový hotel**** - luxusní polopenze - bez nočních přejezdů
Zájezd je volný

Termín zájezdu

17.07. - 21.07.2019

Sleva za včasný nákup

8% ze základní ceny

Neváhejte nás kontaktovat

Pro menší skupiny naplánujeme zájezd na míru i v jiném termínu nebo s upraveným programemNejkrásnější trasy bočními údolími mezi Hochkönig a Vysokými Taurami

Fantastická krajina a skvělý wellness hotel**** slibují jedinečnou cykloturistiku, neustále přinášející nové dojmy. Jezdíme uprostřed hor mezi Grossglocknerem a horským masivem Hochkönig / Steinernes Meer; čekají nás fascinující výlety do "údolí Alpských pastvin", Grossarlského údolí a Kleinarltalu a do Pinsgau s Zellským jezerem. Neméně působivé jsou také cyklostezky podél Salzachu a Saalachu, které jsou součástí Tauernské cyklostezky. Flóra je v této roční době ještě pestrá. A další příjemná věc na tomto zájezdu je, že si po cyklistice můžete krásně odpočinout ve wellness centru hotelu.

Program zájezdu

 • 1. den: PŘÍJEZD PODÉL SALZACHU (40 km). Cesta autobusem povede vede přes Mnichov - Zillertal do údolí Salzach. U Krimmelských vodopádů (1.088 m) začínáme náš první cyklistický výlet. Pojedeme Tauernskou cyklostezkou převážně z kopce, po průjezdu Mittersillu (792 m) se vydáme na Niedersill. Dokončíme první etapu a autobus nás dopraví do hotelu v Grossarltalu.
 • 2. den: KLEINARLTAL (56 km). Autobus nás dnes přes odveze přes St. Johann im Pongau do Kleinarlu (990 m). Odtud vyjíždíme údolím Kleinarl nejprve mírně do kopce k nádherně položenému jezeru Jägersee (1.100 m). Pak následuje sjezd do Wagrain (845 m). Odtud pokračujeme malými stoupáními a rychlými sjezdy do St. Johann im Pongau (630 m). Po návštěvě katedrály a po pauze na oběd pojedeme kolem řeky Salzach do Bischofshofenu (540 m). Po druhém břehu Salzachu dojedeme do Schwarzach im Pongau, pak autobusem do hotelu.
 • 3. den: MARIA ALM - ZELLERSEE - TAXENBACH (50 km). Po snídani nás odveze autobus na Filzensattel (1.310 m) v masívu Hochkönig. Odtud začínáme cyklotrasu krajem Pinzgau. Via Hinterthal - Maria Alm am Steinernen Meer (800 m) - Maishofen přijdeme k Zellskému jezeru. Podél břehu se dostaneme do města Zell am See (750 m) a po pauze na oběd vyrazíme naproti Kitzsteinhornu. Částečně zvlněným terénem údolí Salzach dorazíme do cíle výletu před Taxenbachem. Po naložení kol odjedeme autobusem do hotelu.
 • 4. den: GROSSARLTAL - ÖTZELSEE (35 - 45 km). Začínáme v Grossarlu (870 m) u dolní stanice lanovky (nebo přímo od hotelu) a vyjedeme údolím Großarl směrem na Ötzelsee. V informačním centru přírodního parku (1.040 m) máme možnost navštívit místní muzeum a zastavit se v hostinci Talwirt na výborné Bretteljause nebo na Weizenbier. Pak již dojedeme z jezeru Ötzlsee (1.080 m). Odpoledne je v poklidu; každý si zvolí čas a tempo sjezdu zpět do hotelu a odpolední program: relaxaci v hotelových lázních nebo jízdu lanovkou z údolní stanice Großarl, po níž následuje pěší cesta na Kreuzeck s fantastickým panoramatickým výhledem na vrcholky Salzburska, Štýrska a Tyrolska.
 • 5. den: HINTERGLEMM - CYKLOSTEZKA SAALACH (52 km). Po transferu autobusem do údolí Glemmtal odstartujeme poslední cyklistickou etapu v Hinterglemmu (1.050 m) a pojedeme po krásné cyklistické trati z kopce stále podél řeky Saalach. U Maishofenu dorazíme do středního Pinsgau a pokračujeme zvlněným terénem směrem k Saalfeldenu (720 m) s nádherným výhled na pohoří Steinernes Meer. Vrátíme se k řece Saalach a pojedeme údolím směrem na Lofer. V St. Martin (630 m) ukončíme naši cestu. Po pauze a občerstvení v hotelu Martinerhof nás autobus vede přes Bad Reichenhall a Mnichov domů.  

Ubytování - Genusshotel Fichtenhof****

 • Tento skvělý Genusshotel je situován v městečku Grossarl.
 • Komfortní pokoje mají TV s plochou obrazovkou a vlastní koupelnu s vanou nebo sprchou, župany a pantofle.
 • V hotelu je wellness - saunový prostor a zážitkový vnitřní bazén.
Zážitkové Pongau

Stravování - vynikající polopenze

Snídaně formou velkého bufetu. Čerstvé, křupavé pečivo, velký výběr šunky, klobás a sýra, vysoce kvalitní džemy, obiloviny a jogurty, čerstvé ovoce a džus. Míchaná nebo smažená vejce se slaninou nebo šunkou. Skvělé večerní menu o 5-7 chodech. Sladký nebo slaný bufet nabídku jídel a celkový dojem umocňuje.  

Náročnost - 1,5

V údolích je svažitý až rovinatý terén s občasnými nenáročnými výjezdy na kole snadno zvládnutelný profil pro každého rekreačního cyklistu včetně dětí. Povrch je dobře sjízdný na trekkingovém kole.  

Nástupní místa:
Jablonec nad Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Plzeň

Cena zájezdu zahrnuje

 • doprava zájezdovým autobusem
 • přeprava kol ve speciálním cyklovleku Bikeliner®
 • 4x ubytování v hotelu**** s polopenzí
 • využití wellness během pobytu
 • turistická taxa
 • průvodce a informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • lanovky 


Termín zájezdu17.07. - 21.07.2019
Počet dní5 (5 dní programu)
SlužbyHOT / PP
Dětská cena
(0-15 let)
9 900 Kč
Základní cena12 950 Kč
Cena při objednání
do 31.03.2019
12 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2200 Kč.

Informace o slevách a bonusech 2020 zde.

Termín zájezduPočet dníSlužbyZákladní cenaCena při objednání
do 31.03.2019
17.07. - 21.07.2019 5 (5 dní programu) HOT / PP 12 950 Kč 12 500 Kč

Slevy a příplatky: Příplatek za jednolůžkový pokoj 2200 Kč.

Na zájezdy vytvořené na zakázku nelze uplatnit žádné individuální slevy.
Informace o slevách a bonusech 2020 zde.